Mirador Teresitas

27 míst co vidět na Tenerife

Costa Adeje

Písčitá pláž, Letovisko

Costa Adeje

Mezi největší a nejmodernější letoviska na Kanárských ostrovech patří Costa Adeje. Leží nejseverněji ze tří letovisek (Los Cristianos a Playa de las Américas) velké turistické zóny na jihu ostrova a nabídne veškeré zázemí pro všechny typy cestovatelů. V Costa Adeje si užijí milovníci nočního života v mnoha barech, restauracích a na diskotékách, stejně jako rodiny s dětmi v klidnějších částech města.

Podél celého pobřeží vede krásná promenáda plná restaurací a obchůdků.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Pláže a koupání

Pláže v Costa Adeje jsou všechny čisté a vzorně udržované a do moře se svažují pozvolna. Všechny pláže jsou zde pokryté černým hrubým vulkanickým pískem. Všude si užijete nabídky půjčoven lehátek a slunečníků, restaurací, barů i vodních aktivit.

  • Playa de Fañabé – největší místní pláž přímo v centru města nabídne kilometr dlouhý pás blízko všech hotelů a zázemí
  • Playa de la Pinta – menší městská pláž nedaleko přístavu ideální k rannímu nebo večerním koupání, přes den bývá přeplněná
  • Playa de El Bobo – rušná pláž na samém jihu letoviska v blízkosti diskoték a kasin. Prázdněji zde bývá ráno a dopoledne, naopak pozdě večer zde bývá plno
  • Playa del Duque – menší hezká pláž na severu města poskytne větší soukromí během dne i večera

Krásné přírodní písečné pláže se rozkládají severně od Costa Adeje mezi městečky La Caleta a Callao Salvaje. Skalnaté pobřeží občas přeruší písčité pláže bez zázemí, za to s minimem lidí.

Pokud vás pláže omrzí, zabavte se v obrovském zábavním vodním světě Siam Park nacházejícím se u dálnice na jihu Costa Adeje.

Ubytování v Costa Adeje

Podobně jako sousední Playa de las Américas je i Costa Adeje umělé město a celé ho vyplňují apartmánové a hotelové komplexy. Díky tvaru letoviska to z žádného z nich není k pláži dál než 400 metrů. Nejlevnější apartmány v Costa Adeje stojí od 1 200 Kč pro 2 na noc, hotely a resorty začínají s cenami na 2 500 Kč na noc pro 2.

Pro lepší představu pro vás vybíráme tipy na nejlepší hotely v Costa Adeje: Sunset Bay ClubFirst Line Seaview ApartmentLagos de Fañabé Beach Resort

Zájezdy na Costa Adeje

České cestovky nabízejí na Costa Adeje hodně zájezdů, zejména do velkých resortů. Ceny se pohybují od 10 000 Kč na týden za osobu bez stravy po 20 000 Kč s polopenzí. Cenově se zájezdy vyplatí zejména při ubytování v kvalitnějším resortu.

Doprava

Costa Adeje leží u hlavní pobřežní dálnice 80 km od Santa Cruz de Tenerife a 21 km od letiště Tenerife Sur (TFS). Parkování na veřejných parkovištích sice není zpoplatněné, ale není jich tu moc, většinu míst zabírají hotelová parkování jen pro hosty.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 05. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.