Mirador Teresitas

27 míst co vidět na Tenerife

Los Cristianos

Písčitá pláž, Letovisko

Pohled na Los Cristianos

Los Cristianos je největším z trojice známých plážových letovisek na jižním cípu Tenerife (těmi dalšími jsou Playa de las Américas a Costa Adeje). Město Los Cristianos je nepsaným králem mezi kanárskými letovisky, žije zde navíc přes 20 000 stálých obyvatel, takže nepůsobí stroze a uměle a žije po celý rok. V ulicích centra si můžete užívat nákupní horečky, zatímco na promenádách skvělého jídla v restauracích a pití v barech, které jsou zde otevřené dlouho do noci.

Vyšlapat můžete na místní 103 metrů vysoký vrchol Montaña Chayofita, odkud se naskytne pohled na celé letovisko a moře. Cesta z centra měří asi 1 km.

Pláže a koupání

Návštěvníky zde čekají 3 uměle vybudované a vzorně upravované pláže, všechny s úplným zázemím. Můžete si zde půjčit lehátka a slunečníky, občerstvit se v mnoha restauracích či barech, využít zdarma toalet, převlékáren a sprch nebo si půjčit šlapadlo.

Všechny tři pláže jsou v docházkové vzdálenosti od centra města maximálně 5 minut a všechny pokrývá jemný zlatavý písek.

  • Playa de las Vistas – největší pláž umístěná přímo v centru se širokou promenádou a mnoha restauracemi, na délku má asi 600 metrů, široká je cca 70 metrů
  • Playa de los Cristianos – od pláže de las Vistas ji odděluje místní přístav. I tato pláž je velká se veškerým vybavením, na délku měří 200 metrů, široká je cca 80 metrů
  • Playa del Camisón – nejzápadnější z pláží je krytá před okolním světem nízkým valem a pásem palem. Patří ke klidnějším plážím a je ideální pro rodiny s dětmi

Ubytování v Los Cristianos

Nabídka ubytování je velmi široká a zahrnuje vše od prázdninových apartmánů, kde očekávejte ceny kolem 1 200 až 1 500 Kč za noc pro 2, po klasické velké hotelové resorty s cenami od 1 800 až po 3 500 Kč za noc pro 2.  Vzhledem ke tvaru města to na pláž nebudete mít nikdy dál než 200 metrů.

Pro lepší představu pro vás vybíráme tipy na konkrétní ubytování:

Zájezdy

Průměrná cena týdenního zájezdu do Los Cristianos na Tenerife se pohybuje mezi 14 000 Kč (bez stravy) a 19 000 Kč (snídaně nebo polopenze) za osobu. Pokud seženete levné zpáteční letenky pod 5 000 Kč, obvykle se vyplatí dovolenou naplánovat na vlastní pěst bez cestovní kanceláře.

Doprava

Los Cristianos je pohodlně dostupné město po dálnici ze Santa Cruz (77 km) i z letiště Tenerife Sur (18 km). Veškerá parkoviště v Los Cristianos jsou zdarma.

Do letoviska zajíždí mnoho autobusových linek z několika měst, hlavní autobusové nádraží najdete na kraji města na tomto místě:

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 05. 03. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.