Mirador Teresitas

27 míst co vidět na Tenerife

Playa San Juan

Písčitá pláž, Pláž s černým pískem, Letovisko

Playa San Juan

Název Playa San Juan nese pláž i menší komornější letovisko na západním pobřeží Tenerife, které leží na půli cesty mezi velkou turistickou zónou Los Cristianos + Playa de las Américas + Costa Adeje a letoviskem Los Gigantes. Čisté a upravené menší město nabízí veškeré turistické zázemí, nicméně na rozdíl od ostatních letovisek na západě ostrova zde převažují místní obyvatelé, což mu dodává autentičtější a výrazně klidnější atmosféru.

Nejlepší ubytování na Tenerife u pláže

Pláže a koupání

Letovisko se může pochlubit hezkými a klidnými plážemi ideálními pro rodiny dětmi, častými návštěvníky jsou zde i senioři. Neočekávejte tu bujaré noční večírky, nicméně hlavní pláž nesoucí jméno letoviska, Playa San Juan, nabídne veškeré zázemí od půjčoven lehátek a slunečníků, přes restaurace a bary po sprchy a toalety. Tato pláž je prakticky přímo v centru města a pokrývá ji černý sopečný písek.

Velmi oblíbenou pláží je Playa Abama ležící v úzké malebné zátoce s útesy a zlatavým pískem. Z města je vzdálená asi 2 km. Autem se dá zajet jen ne bezplatné parkoviště u hlavní silnice, odkud musíte pokračovat po asfaltce pěšky ještě asi 600 metrů. Asi polovinu pláže zabírají lehátka určená pro hosty přilehlého hotelu, zbytek pláže můžou využívat bez poplatku všichni ostatní. Najdete zde také veřejnou restauraci a sprchy.

Ubytování

Přímo v Playa San Juan se ubytujete především v moderních apartmánech a prázdninových vilách. Nejnižší ceny se pohybují kolem 1 200 Kč za noc pro 2, průměr je mezi 1 800 Kč a 2 000 Kč.

U pláže Abama pak najdete jeden z vůbec nejlepších hotelových resortů na Tenerife The Ritz-Carlton, Abama. Průměrná cena 2lůžkového pokoje se zde pohybuje kolem 7 500 Kč se snídaní.

Jak se tam dostat

Playa San Juan leží nedaleko hlavní tenerifské dálnice TF-1 asi 25 km od Los Cristianos, 35 km od letiště Tenerife Sur (TFS) a 97 km od Santa Cruz de Tenerife. Všechna veřejná parkoviště jsou zde zdarma.

Porovnej ceny autopůjčoven

Dostanete se sem i několika autobusovými linkami z následujících měst:

  • Costa Adeje – 473, 477
  • Los Cristianos – 473
  • Los Gigantes/Puerto de Santiago – 473477, 493, 494

Autobusy zastavují na několika místech okolo centra, včetně přístavu a pláže.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 13. 05. 2024