Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
La Laguna

La Laguna

Starobylé město La Laguna ležící ve vnitrozemí ostrova, se pyšní velkým množstvím šlechtitelských domů, kostelů, paláců a dalších památek pocházejících ze 17. a 18. století. Na atraktivitě města přidává i jeho poloha mezi banánovníkovými plantážemi v údolí Aguere. Na mapách ho sice najdete pod názvem San Cristóbal de La Laguna, ale nikdo mu neřekne jinak, než zkráceně "La Laguna".

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Nechte se unášet úzkými a upravenými uličkami v přesném šachovnicovém rozvržení, kochejte se historickými domy s typickými dřevěnými balkony a poseďte v mnohých studentských barech a kavárnách. La Laguna je totiž nevýznamnějším univerzitním městem na Tenerife, sídlí zde Universidad de La Laguna (ULL), která je nejstarší na Kanárských ostrovech. Univerzitní kampus zabírá skoro čtvrtinu města, sídlí v něm 7 fakult a studuje přes 23 000 studentů.

Město je pro svoji 500letou historii a vzornou péči o památky zapsané na seznam UNESCO.

Památky

K nejhezčím a nejvýznamnějším památkám v La Laguně patří:

  • Barvené domy s dřevěnými balkony – hlavní turistickou památkou jsou měšťanské domy s dřevěnými balkony, které pocházejí z průběhu 15. až 18. století a najdete je rozeseté po celém městě
  • Katedrála Panny Marie Pomocné – v centru města stojí jedna z nejhezčích katedrál na Kanárských ostrovech. Monumentální 42 metrů vysoká stavba byla postavena v roce 1915 v unikátním mixu stylů, zejména neoklasicismu a neogotiky. Je první španělskou katedrálou postavenou zejména z betonu.
  • Palacio Episcopal (Casa Salazar) – biskupský palác s krásným kamenným průčelím
  • Plaza del Adelantado – jedno z hlavních náměstích se vzrostlými stromy poskytujícími stín s krásnou koloniální architekturou

Ubytování

V La Laguně se ubytujte, pokud máte rádi historická, ale zároveň poměrně klidná města, kde nad místními nepřevažují turisté, ale spíše studenti místní univerzity. I proto zde najdete především levné apartmány a hostely a jen čtyři klasické hotely, z nich tři 4* patří mezi hotely s velmi dobrým poměrem kvalita vs. cena.

Jak se sem dostat

La Laguna je velmi dobře přístupné město. Leží fakticky na Santa Cruz de Tenerife a v jeho blízkosti se nachází i menší z ostrovních letišť Tenerife Norte. Do La Laguny jezdí mnoho autobusových linek spojujících město zejména se Santa Cruz, La Orotavou nebo Puerto de la Cruz. Do Santa Cruz jezdí i zbrusu nová tramvajová linka. Detaily naleznete na webech:

  • Naviguj: 28.4866, -16.3162

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu