Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
La Laguna

La Laguna

Starobylé město La Laguna ležící ve vnitrozemí ostrova, se pyšní velkým množstvím šlechtitelských domů, kostelů, paláců a dalších památek pocházejících ze 17. a 18. století. Na atraktivitě města přidává i jeho poloha mezi banánovníkovými plantážemi v údolí Aguere. Na mapách ho sice najdete pod názvem San Cristóbal de La Laguna, ale nikdo mu neřekne jinak, než zkráceně "La Laguna".

Nechte se unášet úzkými a upravenými uličkami v přesném šachovnicovém rozvržení, kochejte se historickými domy s typickými dřevěnými balkony a poseďte v mnohých studentských barech a kavárnách. La Laguna je totiž nevýznamnějším univerzitním městem na Tenerife, sídlí zde Universidad de La Laguna (ULL), která je nejstarší na Kanárských ostrovech. Univerzitní kampus zabírá skoro čtvrtinu města, sídlí v něm 7 fakult a studuje přes 23 000 studentů.

Město je pro svoji 500letou historii a vzornou péči o památky zapsané na seznam UNESCO.

Památky

K nejhezčím a nejvýznamnějším památkám v La Laguně patří:

  • Barvené domy s dřevěnými balkony – hlavní turistickou památkou jsou měšťanské domy s dřevěnými balkony, které pocházejí z průběhu 15. až 18. století a najdete je rozeseté po celém městě
  • Katedrála Panny Marie Pomocné – v centru města stojí jedna z nejhezčích katedrál na Kanárských ostrovech. Monumentální 42 metrů vysoká stavba byla postavena v roce 1915 v unikátním mixu stylů, zejména neoklasicismu a neogotiky. Je první španělskou katedrálou postavenou zejména z betonu.
  • Palacio Episcopal (Casa Salazar) – biskupský palác s krásným kamenným průčelím
  • Plaza del Adelantado – jedno z hlavních náměstích se vzrostlými stromy poskytujícími stín s krásnou koloniální architekturou

Ubytování

V La Laguně se ubytujte, pokud máte rádi historická, ale zároveň poměrně klidná města, kde nad místními nepřevažují turisté, ale spíše studenti místní univerzity. I proto zde najdete především levné apartmány a hostely a jen čtyři klasické hotely, z nich tři 4* patří mezi hotely s velmi dobrým poměrem kvalita vs. cena.

Jak se sem dostat

La Laguna je velmi dobře přístupné město. Leží fakticky na Santa Cruz de Tenerife a v jeho blízkosti se nachází i menší z ostrovních letišť Tenerife Norte. Do La Laguny jezdí mnoho autobusových linek spojujících město zejména se Santa Cruz, La Orotavou nebo Puerto de la Cruz. Do Santa Cruz jezdí i zbrusu nová tramvajová linka. Detaily naleznete na webech:

  • Naviguj: 28.4866, -16.3162

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu