Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
Garachico

Garachico

Garachico je historické přístavní městečko ležící na severním pobřeží Tenerife, které se až do roku 1706 pyšnilo nejvýznamnějším přístavem. Téhož roku chod městečka narušil výbuch sopky Volcán Negro, jehož láva zalila většinu města. Dochovala se pouze městská brána a pevnost, kterou můžete vidět v parku poblíž dnešního centra.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Městečko potěší zejména klidnou atmosférou stranou od hlavních turistických center, malebnými úzkými uličkami s historickými domky i hezkými bílo-hnědými kostelíky. Atmosféru dotváří vysoká úbočí hor začínající hned za Garachicem. 

K místní oblíbené atrakci patří přírodní mořské bazénky vytvořené z lávových nánosů a kamenů, které chrání menší tůně před otevřeným mořem. Jsou zde vybudované chodníčky a schody pro lepší přístup do moře.

Ubytování

Garachico je ideálním místem pro klidnou dovolenou a ježdění na výlety. Díky mírnějšímu klimatu severní části ostrova zde bude vždy příjemné počasí. Ubytovat se zde můžete zejména v apartmánech a prázdninových domech, jejichž ceny začínají cca na 1 200 Kč na noc pro 2.

Jak se sem dostat

Město leží na pobřežní silnici, takže autem sem nelze netrefit. Veřejné parkování na ulicích je zde zdarma. Garachico je dobře dostupné i autobusovou dopravou, každou půlhodinu po celý den sem zajíždí linka 363 z měst Icod, Puerto de la Cruz nebo Buenavista del Norte.

  • Naviguj: 28.3734, -16.7649

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu