Mirador Teresitas

27 míst co vidět na Tenerife

Punta Teno

Maják, Vyhlídka

Punta Teno

Punta Teno je nejzápadnější výběžek ostrova Tenerife a malý několik set metrů dlouhý a pár desítek metrů široký poloostrov vystupující do Atlantského oceánu. Suchou otevřenou krajinu bičovanou větry pokrývá jen nízká vegetace a dotváří tak pocit pustého konce světa.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Na poloostrově Punta Teno stojí romantický červeno-bílý maják, který je velmi oblíbeným objektem pro focení se západy Slunce. Právě za nimi na Punta Teno míří mnoho cestovatelů, protože lepší místo k pozorování západů zkrátka na Tenerife nenajdete.

Ubytování

Jen pár desítek metrů od majáku se můžete ubytovat v luxusní vile s ještě luxusnějšími výhledy na místě, kde si můžete užít naprostého klidu, zejména po západu Slunce, kdy všichni turisti odjedou. Nejbližší civilizace odsud leží 9 km odsud. Cena jedné noci ve vile se pohybuje kolem 15 000 Kč.

Jak se tam dostat

Přímo k majáku na Punta Teno se sice dostanete po silnici z města Buenavista (cca 10 km), avšak přes den v časech 9:00-20:00 není vjezd pro soukromá auta povolen.

Na Punta Teno jezdí však několikrát denně z Buenavista autobusová linka 369. Můžete zde využít pouze vícedenní turistické jízdenky i jednotlivé jízdné.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 13. 05. 2024

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.