Mirador Teresitas

27 míst co vidět na Tenerife

Masca

Údolí, Vesnice, Vyhlídka

Masca

Vesnička Masca utopená mezi horskými štíty a roklinami je oblíbeným turistickým cílem na Tenerife. Malinká víska s několika bílými domečky leží pod skalním ostrohem uprostřed strmého údolí a ze všech stran se vám naskytnou dechberoucí výhledy na okolní přírodu. Samotná vesnice Masca leží v nadmořské výšce 600 metrů a dostanete se sem klikatou horskou silničkou.

Soutěska Masca

Hlavním turistickým lákadlem je kromě nádherných výhledů trek soutěskou Masca. Krásná cesta trvající asi 4 hodiny vás čeká při sestupu soutěskou Masca, která je po výstupu na Pico del Teide druhou nejoblíbenější aktivitou, kterou můžete na Tenerife podniknout. Turistická trasa skrz soutěsku začíná v malebné horské vesničce Masca a končí na stejnojmenné pláži kousek od obrovských skalních masivů Los Gigantes, které patří k největším ve Španělsku.

Trek vede krásnou krajinou skal, strmých svahů a kvetoucích opuncií, nicméně je poměrně náročný. Na zhruba 4 km pokořuje převýšení přes 600 metrů a vede drsnou kamenitou krajinou. Stezka je sice značená a vyšlapaná, ale dobrá pevná obuv a dostatek vody a jídla je nutností. Vracet se totiž musíte stejnou cestou do kopce. Odměnou vám však budou pohledy na stometrové skalní útesy padající do Atlantského oceánu.

Nově je od roku 2021 vstup do soutěsky Masca regulován a je třeba provést rezervaci na oficiálním webuVstup je sice zdarma, ale bývá často rozebrán až na více než měsíc dopředu.

Ubytování

Přímo v obci Masca i okolních horských vesničkách najdete především menší apartmány většinou se skvělými hodnoceními. Ceny jsou zde vyšší než ve zbytku ostrova a pohybují se kolem 2 000 Kč na den pro 2.

Jak se sem dostat

Masca leží na západě Tenerife a dostanete se sem po úzké, ale úplně nové klikaté horské silnici. V Masce je několik větších bezplatných parkovišť. 

Do Masy jezdí i autobusy veřejné dopravy, a to 7-9x denně včetně víkendů. Linky 355 i 365 spojují Mascu s městy Santiago del Teide a Buenavista del Norte, kde lze přestoupit na další spoje po celém ostrově

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele michi
michi
před rokem

Do soutěsky se už nedá bez povolení a v současné chvíli jsou rozebraná na 6 týdnů dopředu. Viz: https://www.caminobarrancodemasc...sca-trail/