Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
Masca

Masca

Vesnička Masca utopená mezi horskými štíty a roklinami je oblíbeným turistickým cílem na Tenerife. Malinká víska s několika bílými domečky leží pod skalním ostrohem uprostřed strmého údolí a ze všech stran se vám naskytnou dechberoucí výhledy na okolní přírodu. Samotná vesnice Masca leží v nadmořské výšce 600 metrů a dostanete se sem klikatou horskou silničkou.

Soutěska Masca

Hlavním turistickým lákadlem je kromě nádherných výhledů trek soutěskou Masca. Krásná cesta trvající asi 4 hodiny vás čeká při sestupu soutěskou Masca, která je po výstupu na Pico del Teide druhou nejoblíbenější aktivitou, kterou můžete na Tenerife podniknout. Turistická trasa skrz soutěsku začíná v malebné horské vesničce Masca a končí na stejnojmenné pláži kousek od obrovských skalních masivů Los Gigantes, které patří k největším ve Španělsku.

Trek vede krásnou krajinou skal, strmých svahů a kvetoucích opuncií, nicméně je poměrně náročný. Na zhruba 4 km pokořuje převýšení přes 600 metrů a vede drsnou kamenitou krajinou. Stezka je sice značená a vyšlapaná, ale dobrá pevná obuv a dostatek vody a jídla je nutností. Vracet se totiž musíte stejnou cestou do kopce. Odměnou vám však budou pohledy na stometrové skalní útesy padající do Atlantského oceánu.

Ubytování

Přímo v obci Masca i okolních horských vesničkách najdete především menší apartmány většinou se skvělými hodnoceními. Ceny jsou zde vyšší než ve zbytku ostrova a pohybují se kolem 2 000 Kč na den pro 2.

Jak se sem dostat

Masca leží na západě Tenerife a dostanete se sem po úzké, ale úplně nové klikaté horské silnici. V Masce je několik větších bezplatných parkovišť. 

Do Masy jezdí i autobusy veřejné dopravy, a to 7-9x denně včetně víkendů. Linky 355 i 365 spojují Mascu s městy Santiago del Teide a Buenavista del Norte, kde lze přestoupit na další spoje po celém ostrově

  • Naviguj: 28.3038, -16.8408

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu