Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
La Orotava

La Orotava

Máte-li chuť se vydat na místo plné historie, pak si nenechte ujít návštěvu nejzachovalejšího historického městečka La Orotava, které patří mezi jedno z nejpůvabnějších kanárských měst. Pochlubit se může úzkými strmými uličkami dlážděnými kočičími hlavami, městskými domy pocházejícími ze 17. a 18. století, několika kostely i krásnými zahradami.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Domy s dřevěnými balkony

Největším lákadlem La Orotavy jsou však typické barevné domy se zdobenými dřevěnými balkony, většinou pocházející ze 16. a 17. století. Rozmístěné jsou po celém městečku, avšak na ten nejvýznamnější, který se stal symbolem La Orotavy, narazíte na západním okraji města v ulici Calle San Francisco. Jmenuje se Casa de Los Balcones, dostaven byl v roce 1670 a kromě hezké fasády ho zdobí hned 5 dřevěných balkonů. Uvnitř pak navštivte muzeum lidových řemesel.

Zahrady a výhledy

Jedním z nejhezčích míst La Orotavy jsou zahrady markýze de la Quinta Roja u náměstí Plaza de la Constitución. Terasovitě stoupají do strmého kopce, díky čemuž se z nich naskýtá krásný pohled na celé městečko i hluboko k pobřeží a na Atlantský oceán.

Vysoko nad městem si můžete odpočinout v krásném prostředí horských jehličnatých lesů v lokalitě zvané La Caldera, kde najdete několik nenáročných turistických stezek o odpočinková místa.

Ubytování v La Orotavě

La Orotava je rušné turistické městečko, a tak spíš než dlouhodobé pobyty se zde vyplatí ubytovat na 1 či dvě noci během road-tripu kolem Tenerife. Ceny jsou zde vyšší než na ostatních místech ostrova, 2lůžkové pokoje v apartmánech se pohybují kolem 1 500 Kč na noc, zatímco klasické velké hotely zde vůbec nenajdete.

Jak se sem dostat

Podobně jako většina kanárských měst má i La Orotava mnoho parkovacích míst a malých parkovišť zdarma, nicméně kvůli stísněnému prostoru může být občas problém najít místo na zaparkování.

Přímo do centra La Orotavy však zajíždí mnoho autobusových linek z několika měst:

  • Santa Cruz de Tenerife: 102, 108
  • Puerto de la Cruz: 102, 345, 352, 353
  • La Laguna: 101108
  • Icod: 108
  • La Caldera (lesy nad La Orotavou): 345, 346
  • městská linka La Orotava (centrum i Casa de Los Balcones): 372
  • Naviguj: 28.3908, -16.5232

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu