Mirador Teresitas
Tenerife

27 míst co vidět na Tenerife

Puerto de la Cruz

Čtvrť

Puerto de la Cruz

Město Puerto de la Cruz bylo původně malou rybářskou osadou, která se začala rozvíjet až po poslední sopečné aktivitě v roce 1706. Vzhledem k tomu, že se nachází na severním pobřeží, kde více prší, vás překvapí všudypřítomná zeleň. Puerto de la Cruz nabízí jedinečnou atmosféru, příjemné klima a fascinující pláže s černým sopečným pískem a s krásným výhledem na pohoří Teide.

Památky a zajímavosti

  • Plaza del Charco – centrální náměstí se vzrostlými palmami poskytujícími stín, mnoha restauracemi a oblíbenými stánky se zmrzlinou nebo zde velmi oblíbenou pochoutkou zvanou "Perrito Caliente", což není nic jiného než klasický Hot Dog.
  • Promenáda a Casa de la Aduana – nejživější místo Puerto de la Cruz je pobřežní promenáda s mnoha obchody a restauracemi i malou historickou celnicí Casa de la Aduana.
  • Parque Taoro – krásný park plný palem, svěží zeleně a stínu stoupá po terasovitých cestičkách s mnoha jezírky a skalkami a výhledem na celé město
  • Loro Parque – známá zoologická zahrada s papoušky, delfíny i kosatkami, více informací na detailu místa

Pláže a koupání

Nejkrásnější pláže v Puerto de la Cruz leží na východ od centra města. Jde o trojici pláží Playa del Castillo, Playa Chia Playa María Jimenez, které jsou fakticky spojeny v jednu 700 metrů dlouhou pláž s jemným černým pískem. Můžete si na nich půjčit lehátka se slunečníky i využít přilehlých plážových barů a restaurací.

Nádherné jsou také přírodní černé vulkanické pláže pod útesy na východ od města. Zejména se jedná o pláže Playa El Bollullo, Playa Los Patos Playa del Ancón. K nim se však pohodlně dostanete pouze autem.

Koupaliště Lago Martiánez

Velmi oblíbeným místem ke koupání je velké umělé koupaliště na západě města, které je však plněné mořskou vodou. Koupat se zde můžete v 7 různých bazénech různých velikostí, z nichž ten největší s názvem El Lago cca 80x100 metrů. Využít můžete i sprch se sladkou vodou, mnoha restaurací a barů a dalších služeb.

Vstupenka pro dospělé stojí 5,50 EUR, děti zaplatí 2,50 EUR. Více informací najdete na oficiálním webu koupaliště

Ubytování a zájezdy

Puerto de la Cruz je jedním z oblíbených letovisek k bydlení, nabízí totiž všechny druhy ubytování od levných hostelů po dražší plážové resorty. Ceny se pohybují od 800 po 2 000 Kč za noc pro 2. Podívejte se na naše tipy:

Pokud byste se chtěli v Puerto de la Cruz ubytovat v lepším hotelu, zvažte nabídku zájezdů, kdy nejlevnější týdenní pobyty s německými cestovkami a odletem z Berlína startují cca na 9 000 Kč, z Prahy a českými cestovkami pak cca na 15 000 Kč za osobu.

Doprava

Ve městě je velmi pohodlné parkování na obrovském bezplatném parkovišti mezi centrem města a pobřežím, kde vždy najdete nějaké volné místo, viz přesná mapa.

Hlavní autobusové nádraží se nachází v ulici Calle Hermanos Fernandez Perdigon na tomto místě. Frekventované spojení se nabízí do těchto měst:

  • Santa Cruz de Tenerife: linky 102, 103, 104
  • Loro Parque: linka 381
  • La Orotava: linky 345, 352, 353
  • Icod: linky 325, 354, 363
  • Los Gigantes / Puerto Santiago: linka 325
  • Buenavista del Norte: linka 363

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 22. 06. 2022

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Kamila Tkadlecova
Kamila Tkadlecova
před rokem

Navstevu Puerta rozhodne doporucuji, je to krasne a klidne mesto.