Mirador Teresitas

27 míst co vidět na Tenerife

Loro Parque

Příroda

Loro Parque

Nejslavnější atrakcí Tenerife je nepochybně botanicko-zoologická zahrada Loro Parque, která se nachází v městečku Puerto de la Cruz. Loro Park, který byl původně koncipován jako ZOO pro papoušky, se v průběhu let vyvinul do jednoho z nejkrásnějších a nejzajímavějších ZOO parků na světě. Pyšnit se může třeba největší sbírkou papoušků na světě. Papoušci však nejsou to jediné, co zde můžete obdivovat. Park chová i tygry, jaguára, obří želvy, gorily, šimpanze a další exotická zvířata. Vidět zde můžete obrovská akvária plná podmořských zvířat a rostlin, úchvatnou expozici tučňáků a 15 metrů dlouhý podmořský tunel, kde kolem vás plavou žraloci a rejnoci.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Nejoblíbenější atrakcí jsou však jedinečné show s kosatkami, lachtany a delfíny. Vystoupení zde probíhají každý den a navštívit je můžete v rámci vstupného do areálu bez příplatků navíc.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je zde každý den od 8:30 do 18:45.

Ceny vstupenek jsou následující, vždy je vhodné kvůli omezené kapacitě parku je objednat na konkrétní den (nemusíte se už dostavovat v konkrétní čas) online na webu parku:

  • Dospělý (nad 11 let): 38 EUR
  • Dítě 6-11 let: 26 EUR
  • Dítě pod 6 let: zdarma
  • Oficiální web parku: www.loroparque.com

Jak se sem dostat

Loro Parque leží na západě města Puerto de la Cruz. Oficiální parkoviště u hlavního vstupu je zpoplatněno částkou 4 EUR. Zdarma však můžete parkovat na hlavní ulici Avenida Loro Parque a u jižního vstupu podél celé ulice Calle del Galeón.

Před vstupem je také zastávka autobusové linky číslo 381, která sem jezdí z centra Puerto de la Cruz.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.