Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
Playa de Benijo

Playa de Benijo

Severovýchodní pobřeží Tenerife je tak trochu zapomenutým místem, přitom právě tady narazíte na jedny z nejkrásnějších pláží na celém ostrově. Všechny pokrývá jemný černý sopečný písek a mají jednoho společného jmenovatele: nesmírně fotogenické pobřeží s vysokými horami padajícími strmě do moře a zajímavými vulkanickými skalními útvary či útesy, které lemují celé pobřeží.

Největší z místních pláží je Playa de Benijo, menší pláže a plážičky se rozprostírají po celém pobřeží kolem městeček Benijo a Almáciga. Samotné pláže nejsou nijak vybavené, o to většího klidu si na nich užijete. Na severním pobřeží bývají větší vlny ideální k surfování.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Ubytování

Na severovýchodním pobřeží nejsou žádná města, jen malé útulné vesničky, proto jsou zde také omezené možnosti ubytování, které zahrnují zejména apartmány a prázdninové vily. Ubytování hledejte v malebných vesničkách Almáciga nebo Taganana.

Jak se sem dostat

Oblast Benijo je s okolním světem spojena úzkou klikatou silničkou TF-134, která se na horském hřebeni napojuje na silnici TF-12, po níž dojedete do města La Laguna (30 km) a dál po celém ostrově.

I do těchto malých vesniček zajíždí cca 8x denně autobus linky 946, a to přímo ze Santa Cruz de Tenerife

  • Naviguj: 28.5724, -16.1922

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu