Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife, hlavní město ostrova je zcela odlišné od typických turistických měst, jichž na severním a jižním pobřeží naleznete nespočet. Santa Cruz si i nadále zachovává své nezaměnitelné kouzlo v podobě zdobených uliček, exotických obchůdků a malebných parků. Prohlédnout si zde můžete i jedno z největších architektonických děl na ostrově, Auditorio de Tenerife, postmoderní budovu s koncertní síní, jež se stala symbolem celého města. Dva týdny před Popeleční středou se zde koná největší a nejkrásnější karneval na celém Tenerife, který vrcholí karnevalovým víkendem.

Památky a zajímavosti

  • Auditorio de Tenerife: moderní budova koncertní síně otevřená roku 2003 stojí na nábřeží a díky futuristickému designu známého architekta Santiaga Calatravy se rychle stala jedním ze symbolů města.
  • Mercado de Nuestra Seňora de África: v Santa Cruz de Tenerife si rozhodně nenechte ujít neustále rušný trh Mercado de Nuestra Seňora de África, kde si z bohaté nabídky vybere opravdu každý. Mají zde nejlepší místní sýry, salámy, čerstvé ovoce, plody opuncií, fazole, omáčky, šafrán, víno a mnohem, mnohem více. Otevřeno je zde od pondělí do soboty od 7 do zhruba 15 hodin.
  • Botanická zahrada Palmetum: 12hektarová zahrada zaměřující se zejména na různé druhy palem leží na malém poloostrově u moře poblíž centra. Vstupné stojí 6 EUR, viz oficiální web.
  • Bazilika Panny Marie: Krásný pětilodní kostel, největší v Santa Cruz, pochází z roku 1500 a je zajímavý svým čistým bílo-hnědým interiérem s dřevěnými stropy.
  • Castillo de San Juan Bautista: nejvýznamnější dochovaná pevnost bránicí město z roku 1640 leží na umělém ostrůvku spojeném s pevninou 10 metrů dlouho lávkou a stojí hned vedle budovy Auditoria.

Pláže a koupání

Přímo v Santa Cruz hezké pláže nenajdete, avšak 9 km severně od města leží jedna z nejhezčích tenerifských pláží Playa de las Teresitas, ke které se dostanete autobusem MHD číslo 910.

Nedaleko Audtioria však na pobřežní promenádě najdete velmi oblíbené městské koupaliště Parque Marítimo César Manrique se dvěma velkými bazény pod otevřeným nebem a několika dalšími menšími. Využít můžete lehátka, bary, převlékárny, sprchy i toalety. Vstup stojí 5 EUR pro dospělé a 1,50 EUR pro děti, viz oficiální web.

Ubytování

Santa Cruz de Tenerife není typickou plážovou destinací, může být však strategickým místem pro ubytování, zejména pokud chcete ostrov poznávat veřejnou dopravou. Právě odsud odjíždí nejvíce autobusových spojů. Ubytují se tu také milovníci městské turistiky a všichni, kdo mají rádi večerní ruch.

Najdete zde veškeré typy ubytování od levných hostelů a apartmánů cca od 700 Kč na noc pro 2 přes klasické hotely s cenami mezi 1 500 a 2 500 Kč na noc pro 2 po luxusnější resorty.

Tipy na dobrá ubytování: Hotel emblemático Hi SuitesAC Hotel by Marriott TenerifeHotel Colon Rambla

Doprava

Přijedete-li do Santa Cruz autem, doporučujeme zaparkovat na obrovském parkovišti poblíž Auditoria a hlavní pobřežní silnice, viz mapa. Toto parkoviště je totiž velmi snadno dostupné a především zdarma.

Pro dopravu po Santa Cruz můžete využít dvě nové tramvajové linky a mnoho městských autobusových spojů, které provozuje společnost Titsa, jediný dopravce na Tenerife, který obsluhuje celý ostrov. Jízdenky po městě stojí kolem 1 EUR a nejlevnější jsou zakoupené skrz mobilní aplikaci Ten+ Móvil (Google Play / App Store), využít zde můžete i celodenních nebo vícedenních jízdenek platných pro celý ostrov. Detailní informace o jízdenkách a autobusech se dočtete v kapitole "Doprava".

Hlavní přestupní bod většiny linek městských i dálkových se nazývá Intercambiador Santa Cruz a nachází se na tomto místě.

  • Naviguj: 28.4646, -16.2536

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu