Mirador Teresitas
Tenerife

27 míst co vidět na Tenerife

Playa de Las Teresitas

Písčitá pláž

Tenerife

Na Tenerife jsou nejtypičtější sopečné pláže s jemným černým pískem, jednou z mála výjimek je však podle mnohých nejkrásnější pláž na Tenerife – Playa de las Teresitas. Pokrývá ji jemný zlatavý písek, který sem byl dovezen ze Sahary v roce 1973, kdy se pláž uměle vytvořila pro zvýšení turistické atraktivity severní části ostrova.

Nejlevnější ubytování na Tenerife

Přes 1,7 km dlouhá a cca 80 metrů široká pláž by se dala nazvat vzorem všech pláží. Je vzorně upravována, od nebezpečných mořských proudů a vln je chráněna umělým kamenným valem v moři a přirozený stín zde poskytují stovky palem. Zlatavý písek je na Tenerife unikátní a proto není divu, že je Playa de las Teresitas jednou z nejnavštěvovanějších pláží na celých Kanárských ostrovech.

Vybavení

Pláž Teresitas posyktuje plné zázemí. Půjčit si zde můžete lehátka a slunečníky (cca 6 EUR za kus na den), občerstvit se v mnoha menších restauracích a barech, využít převlékárny či toalety zdarma nebo uzamykatelné skříňky za poplatek 2 EUR na den.

Ubytování

Tato pláž je na tolik oblíbená a krásná, že se vyplatí minimálně na noc či dva, ale klidně i na delší dobu, holdujete-li plážovým radovánkám, ubytovat přímo u ní. Nejbližším městečkem je asi 200 metrů vzdálený San Andrés, kde najdete většinou útulné apartmány a vily. S klasickým hotely a resorty zde nepočítejte, ty najdete jen v 7 km vzdáleném Santa Cruz.

Vyhlídka na pláž

Playa de Las Teresitas leží pod horským masivem, ze kterého se na ní a celé pobřeží naskýtají nádherné pohledy. Na nejznámější vyhlídku Mirador Las Teresitas se dostanete dokonce i autobusem linky číslo 945, která jezdí z blízkého městečka San Andes i přímo do Santa Cruz de Tenerife.

Jak se sem dostat

Playa de Las Teresitas leží asi 8 km severovýchodně od města Santa Cruz de Tenerife u vesničky San Andrés. Prakticky celou délku pláže lemuje velké bezplatné parkoviště, které je navíc z velké části stíněno vzrostlými palmami.

Pohodlně se sem dostanete i autobusem MHD linky číslo 910 (trasa a jízdní řád), která má konečnou přímo na pláži. Jednorázový lístek z města stojí 1,25 EUR.

Další pláže v okolí

Pokud budete pokračovat po úzké klikaté silničce dál podél pobřeží, narazíte zhruba na desítku dalších menších a výrazně klidnějších pláží, tentokrát už opět s typicky tenerifským černým vulkanickým pískem. Nejznámější a největší z nich je Playa de Las Gaviotas.

Chystáš se na Tenerife?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 05. 03. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.