Zpět na seznam míst co vidět v Londýně
Piccadilly

Piccadilly Circus

Piccadily Circus je asi nejznámějším dopravním uzlem v Londýně. A přestože jde pouze o rozcestí, je tu toho tolik k vidění. Nejznámějším symbolem je asi Shaftesbury Memorial a Eros – fontána, na jejímž vršku stojí na jedné nožce anděl křesťanské charity.

Náměstí Piccadily se často přirovnává k newyorskému Times Square pro svůj nikdy neutuchající ruch a pocit z bytí v opravdovém velkoměstě.

Neonové reklamy

Asi nejznámějším obrázkem Piccadily Circus je dnes již ikonický rohový dům ulice Shaftesbury Ave a Glasshouse Street, jehož takřka celou fasádu okupuje obrovský zaoblený reklamní banner. Dnem i nocí vyzařuje díky tisícovkám LED diod do světa reklamy na ty nejznámější světové značky.

Asi nikoho nepřekvapí, že reklamní plocha na Piccadily patří k nejdražším na světě už jen z důvodu, že se tato obří svítící obrazovka objevuje takřka na všech pohlednicích a propagačních materiálech z Londýna.

Ubytování v okolí Piccadily

Oblast kolem náměstí patří k nejlukrativnějším v Londýně. Leží v centrální části na křižovatce čtvrtí Covent Garden, Soho a Mayfair v centru veškerého dění. Ubytujete se zde převážně v luxusních drahých hotelech, ale například nedaleký The Z Hotel Piccadily s cenami od 4 000 Kč za noc uspokojí i běžné cestovatele.

Takřka přímo na náměstí se také můžete ubytovat ve známém luxusním 5* hotelu Cafe Royal.

Jak se na Piccadily dostat?

Pod náměstím se ve stanici Piccadily Circus kříží dvě linky metra: hnědá Bakerloo line a samozřejmě také modrá Piccadily line, která je právě po této oblasti pojmenovaná.

  • Naviguj: 51.51, -0.134791

Další místa v Londýně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu