Londýn

32 míst co vidět v Londýně

Trafalgar Square

Trafalgar Square

Trafalgarské náměstí nám má připomenout bitvu u Trafalgaru konající se roku 1805 a je považováno za pravé centrum Londýna.

Právě na Trafalgar Square se konají všechny významné demonstrace, je zde místo pro hlavní vánoční strom i pro nejvíce bujaré silvestrovské oslavy z celého Londýna.

Severní část náměstí funguje jako pěší zóna a místo setkávání před monumentální budovou Národní galerie.

Nelsonův sloup

Náměstí je celé zasvěceno památce námořní bitvě u španělského Trafalgaru, ve které Británie zvítězila v poslední bitvě plachetnic nad francouzsko-španělským loďstvem. Tím na více než jedno století Británie potvrdila svou absolutní námořní převahu nad celým světem.

Bitvu vedl admirál Horatio Nelson, který sice během bojů zemřel, ale stal až do dnešních dob britským národním hrdinou. 

Dominantu náměstí proto tvoří žulový, 56 metrů vysoký Nelsonův sloup, z něhož se socha admirála ohlíží jihozápadně směrem ke své flotile na moři.

Sloup je obklopen dvěma fontánami a čtyřmi velkými bronzovými sochami lvů bránících náměstí. Traduje se, že kov použitý na výrobu soch, pochází z děl francouzských lodí.

Ubytování u Trafalgaru

I když se Trafalgar nachází opravdu v jádru historického Londýna, v pěší vzdálenosti do 5 minut najdete relativně levný hotel s cenami i pod 3 700 Kč za noc The Z Hotel Trafalgar.

Vyhledáváte-li luxusnější hotely, přímo na náměstí se ubytujte v 5* The Trafalgar St. James, Curio collection by Hilton.

Jak se na Trafalgar dostat?

Náměstí Trafalgar leží v centru Londýna a pěšky se odsud do 15 minut dostanete k Westminsterskému či Buckinghamskému paláci, k London Eye i na Piccadily Circus.

Nejbližší stanice metra:

  • Charing Cross – 50 metrů, linky Bakerloo a Northern
  • Embankment – 150 metrů, linky Bakerloo, District, Circle a Northern
  • Leicester Square – 200 metrů, linky Piccadilly a Norhtern

Chystáš se do Londýna?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 15. 04. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.