New York night

34 míst co vidět v New Yorku

Times Square

Čtvrť

Time Square

Times Square bychom mohli popsat jako obyčejnou křižovatku ulic Broadway a 7. Avenue se spousty světelných reklam a sídlem největších firem světa. Moc lidí by nám ale nerozumělo. Dnes je totiž Times Square díky své jedinečnosti a vlastnímu koloběhu života ikonou New Yorku a definitivně patří mezi 10 nejdůležitějších turistických zastávek při vaší cestě New Yorkem.

Kdo nemá selfie z Times Square, v New Yorku jako by nebyl…

Posaďte se na lavičky nebo na umělé vyvýšené schodiště a užívejte si atmosféru tepajícího řečiště a Crossroads of the World, tedy křižovatky světa, jak se Times Square často přezdívá. Část Times Square funguje jako pěší zóna.

Odhaduje se, že přes Times Square v průměru denně projde 330 000 lidí, tedy přes 120 milionů ročně!

Až do roku 1904 se prostranství jmenovalo Longarce Square, po té došlo k přejmenování na Times Square podle budovy Times Building, ve které sídlí jedno z nejvýznamnějších novinových vydavatelství světa The New York Times.

V zajetí světelných reklam

Ačkoliv na mnoha místech světech se masivní užití reklamních billboardů považuje za světelný a vizuální smog, Times Square rozhodně patří k výjimkám potvrzujícím pravidlo. Právě neuvěřitelné množství zářících dříve neonových, dnes už ledkových reklam, vytváří speciálního genia loci.

Zhruba na 50 obrovských světelných interaktivních billboardech dnem i nocí běží reklamní loga těch největších světových firem. Vše doplňují různé obrazovky, neonové nápisy a megalomanskou atmosféru, kdy budete mít pocit, že nacházíte v srdci světa, jen umocňuje neustálý dopravní ruch od tisíců aut i autobusů.

Restaurace, obchody i slavná divadla

Times Square se řadí k hlavním kulturním i obchodním centrům New Yorku a celých USA. V jeho těsném okolí byste se restaurací, fast-foodů a obchodů luxusních i běžných obchodů jen těžko dopočítali.

Na této křižovatce můžete strávit nakupováním, pozorováním ruchu velkoměsta i jídlem klidně půl celého dne.

K nejpopulárnějším obchodům či restauracím na Times Square patří:

V těsném okolí Times Square můžete také navštívit mnoho slavných divadelních, hudebních nebo muzikálových scén či kin, mezi které se řadí například tyto:

  • AMC Empire Theatre – obrovská budova s 25 kinosály
  • New Amsterdam Theatre – převážně show, koncerty a různé kulturní akce
  • Minskoff Theatre – v současnosti jedno z největších muzikálových a baletních divadel v oblasti Times Square
  • Hudson Theatre – jedno z nejstarších dosud přežívajících divadel z produkce původní Broadway

Kompletní seznam divadel, kin, obchodů a restaurací v oblasti najdete na webu www.timessquarenyc.org.

Oslavy Nového roku

Times Square patří k nejslavnějším světovým místům pro silvestrovské a novoroční oslavy. A nejenom ty. Times Square je zkrátka místo spontánních i plánovaných oslav newyorčanů pokaždé, když je co slavit. Ať už se jedná o státní svátky, významné sportovní úspěchy, ale i vyhrané války.

Každopádně silvestrovské oslavy patří k těm nejznámějším a nejživějším.

Vždyť na přímý přenos oslav Nového roku z Times Square se každoročně dívá více než miliarda televizních diváků!

Ubytování na Times Square

Pokud si libujete v bujarém prostředí a milujete bydlení v centru všeho dění, pak je okolí Times Square nejlepší volbou pro ubytování v New Yorku. Je však třeba nehledět tolik na ceny a očekávat průměrnou sazbu za noc mezi 5 000 a 10 000 Kč.

Všechny hotely najdete v okolních ulicích do 200 metrů od Times Square.

Přímo na Times Square se ubytujete pouze v hotelech The Knickerbocker ***** a New York Marriott Marquis ***** s cenami od 12 000 Kč výš.

Jak se na Times Square dostat?

V New Yorku asi není snadněji dostupné místo. Na Times Square se kříží několik linek metra a jeden blok západně se nachází hlavní meziměstské autobusové nádraží Port Authority.

Na stanici Times Sq / 42 St se kříží červené linky 1, 2, 3, žluté linky N, Q, R, W, fialová linka 7 a šedivá linka S. 

Zhruba 150 metrů vzdálená stanice východním smětem 42 St / Bryant Park navíc nabídne ještě oranžové linky B, D, F, M, zatímco 150 metrů vzdálena stanice západním směrem 42 St / Port Authority Bus Terminal nabízí modré linky A, C, E.

Přes Times Square projíždí také autobusové linky M7, M20 a M104,

Chystáš se do New Yorku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.