Londýn

32 míst co vidět v Londýně

Sky Garden

Sky garden

Jak už název napovídá, Sky Garden je parkem v oblacích. Tuto veřejnou zahradu najdete v moderním mrakodrapu z roku 2014 na adrese 20 Fenchurch Street v jeho třech nejvyšších patrech.

Vnitřní zahrada s výhledem

Sky Garden je vskutku originálním řešením nejvyšších poschodí mrakodrapu a jednou z nejoblíbenějších vyhlídek v Londýně. S trochou nadsázky lze říct, že se jedná o exotickou skleníkovou botanickou zahradu s rostlinami převážně ze Středomoří a jižní Afriky. Rozkládá v obrovské otevřené hale na 36. patře ve výšce 140 metrů, skrz zahradu se můžete volně procházet po chodníčcích a užívat si 360° výhledu na všechny strany.

Díky kompletně prosklenému plášti celé budovy a jedné venkovní terase si opravdu užijete jeden z nejlepších výhledů na Londýn.

Kromě velké vnitřní zahrady, vyhlídkových chodníčků a venkovní terasy nabídne Sky Garden i množství restaurací, barů a kaváren, které patří k nejoblíbenějším ve městě.

Krom toho zde máte možnost cvičení jógy od 6:30 za východu slunce. Cena lekce činí 10 GBP.

Vstup zdarma a rezervace

Vstup na Sky Garden je zadarmo. I přesto si ale musíte předem rezervovat lístek na konkrétní čas, neboť bývá zahrada plná i na 14 dní dopředu. Vstupenky si rezervujte na oficiálním webu skygarden.london.

Pro veřejnost je Sky Garden s vyhlídkou otevřena v následujících časech:

  • Pondělí – pátek: 10:00 – 18:00
  • Víkendy a svátky: 11:00 – 21:00

Po těchto časech mají na Sky Garden přístup pouze hosté restaurací a barů. Určitě doporučujeme provést online rezervaci stolu, zejména u večerních časů je rezervace stolu prakticky nutnost.

Mrakodrap "Walkie-Talkie"

Sky Garden sídlí v jedné z ikon výškových budov moderního Londýna. Přes 160 metrů vysoký mrakodrap si díky svému zaoblenému tvaru s charakteristickými anténkami vysloužil přezdívku "Walkie-Talkie", což je anglický hovorový výraz pro přenosnou vysílačku.

Stavba byla dokončena v roce 2014 a samotná Sky Garden otevřena roku 2015. Oficiální název budovy je "The Fenchurch Building" nebo také 20 Fenchurch Street podle adresy, na které se nachází.

Ubytování v okolí Sky Garden

Vzhledem k umístění v lukrativní části Londýna v blízkosti Toweru jsou ceny v blízkých hotelech vysoké a startují na 5 000 Kč za noc. K tradičně nejvýhodnějším nabídkám v této části Londýna patří 3* hotel Motel One London-Tower Hill vzdálený odsud asi 300 metrů.

Jak se dostat ke Sky Garden?

Mrakodrap Walkie-Talkie leží v moderním centru City poblíž Tower Bridge a jako všechny zajímavosti v centru je nejlépe dostupný metrem.

Nejbližší stanice metra:

  • Monument – 50 metrů, linky Northern, District a Circle, končí zde také automatické metro DLR
  • Bank – 250 metrů, linky Central a Waterloo & City

Chystáš se do Londýna?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 11. 2023

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.