Průvodce ostrovem
Rozmanitý Big Island

Hawai’i je největším z Havajských ostrovů a zároveň největším ostrovem USA. Kvůli poněkud matoucímu názvu, který se často plete s názvem celého souostroví, se pro něj vžilo pojmenování „Big Island“, které se obvykle používá i v oficiálních materiálech.

1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Big Islandu

Sopečná turistika

Na Big Islandu hodně z vás uvidí něco, co ještě v životě nevidělo. Aktivní sopky, skutečné proudy lávy a naživo se podívají do kráteru, kde bublá magma. Všechno přitom bez starostí a skvěle dostupné autem. Jistě, pro někoho je pohodlí a větší civilizovanost mínusem, pro jiné zase plusem… Kromě aktivních vulkánů navíc narazíte na stovky, možná tisíce dalších spících či neaktivních kráterů, lávových polí a jiných pozůstatků po sopečné činnosti.

Pěší turistika

Na své si přijdou milovníci dlouhých, ale i kratších túr a treků. Oblast Volcanoes National Park je doslova protkaná sítí stezek, kratší výlety podniknete i na severu ostrova okolo Waipio Valley a Kohala Forest.

Pláže

Západní pobřeží je díky svému mimořádně stálému klimatu, kdy prakticky nikdy neprší a stále svítí sluníčko, vyhlášenou plážovou destinací. Pláže jsou sice obvykle kratší a s minimálním zázemím, ale o to lepší požitek z nich můžete mít.

Naopak na východě či jihu narazíte na exotické pláže s černým či zeleným pískem, musíte však počítat s větší možností srážek.

Šnorchlování

I když je třeba vedlejší ostrov Maui mnohem vyhlášenějším místem pro šnorchlování, i na Big Islandu můžou především začátečníci ponořit hlavu pod hladinu a dlouhé minuty pozorovat neskutečný svět mělkých vod, tisíce barevných rybek a všemožných podivuhodných stvoření.

Potápění

Pro potápěče může být Big Island malým rájem na zemi. Zatímco v noci si užijete společnost Manty obrovské, přes den budete obdivovat neuvěřitelné lávové formace, desítky druhů želv a dalších endemických stvoření.

Největší koncentrace potápěčských agentur se soustřeďuje na západním či severním pobřeží, vody na východě jsou o poznání nebezpečnější. Centrum s nejvíc agenturami je ve městě Kona. · http://www.konadivingcompany.com/ · https://bigislanddivers.com/ · http://www.kohaladivers.com/ · https://www.konahonudivers.com/

· A další…

Roadtripy

Big Island je věrný svému názvu a je skutečně velký. Spolu s kvalitní sítí hlavních silnic, které vedou na všechna významná místa, tak získáme ideální podmínky k pravému americkému roadtripu. Půjčte si auto na letišti a objeďte celý ostrov dokola. Rychloturisti to zvládnou i za tři dny, ideálně si však nechte minimálně týden či 10 dní.

Vysokohorská turistika

Jste v tropech a očekáváte jen pláže, teplo a pralesy? Omyl, na Big Islandu můžete pěšky (nebo autem) vyrazit i do výšek přes 4.000 metrů. Takže bundy s sebou! Zatímco pěší

nadšenci se vrhnou zdolávat mohutnou horu Mauna Loa, pohodlnější jedinci sednou do auta a po silnici vyjedou na nejvyšší horu světa (měřeno od základny) Mauna Kea.

Co tady objevíš?

Vzhledem k aktuální mimořádné aktivitě sopky Kilauea (květen 2018) je část ostrova jižně od města Hilo nepřístupná, stejně jako jedna z největších turistických atrakcí Volcanoes National Park. Doporučujeme vynechat návštěvu Hila a okolí.

Big Island je ze všech ostrovů nejrozmanitější. Vévodí mu dvě ohromné neaktivní sopky a jedna menší, zato však nejaktivnější na světě. Najdete tu džungle, široká lávová pole, údajně nejkrásnější pláže na Havaji, pohádková údolí, luxusní resorty i úchvatné scenerie s divokým pobřežím a Tichým oceánem.

Na své si přijdou především milovníci přírodních krás a také ti z vás, kteří rádi prožijí dovolenou bez extrémních davů turistů. Z poněkud nepochopitelného důvodu je totiž Big Island v poměru ke své velikosti (je větší než všechny havajské ostrovy dohromady) nejméně navštěvovaný.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
7-10 dní
Za kratší dobu stihnete projet jen část ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Hlavní sezona zde trvá 365 dní v roce, jeďte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
To je běžná cena letenek. Akce se mohou objevit 3x do roka.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 26 dny
Navrhni úpravu