Sopečná turistika

Na Big Islandu hodně z vás uvidí něco, co ještě v životě nevidělo. Aktivní sopky, skutečné proudy lávy a naživo se podívají do kráteru, kde bublá magma. Všechno přitom bez starostí a skvěle dostupné autem. Jistě, pro někoho je pohodlí a větší civilizovanost mínusem, pro jiné zase plusem… Kromě aktivních vulkánů navíc narazíte na stovky, možná tisíce dalších spících či neaktivních kráterů, lávových polí a jiných pozůstatků po sopečné činnosti.

Pěší turistika

Na své si přijdou milovníci dlouhých, ale i kratších túr a treků. Oblast Volcanoes National Park je doslova protkaná sítí stezek, kratší výlety podniknete i na severu ostrova okolo Waipio Valley a Kohala Forest.

Pláže

Západní pobřeží je díky svému mimořádně stálému klimatu, kdy prakticky nikdy neprší a stále svítí sluníčko, vyhlášenou plážovou destinací. Pláže jsou sice obvykle kratší a s minimálním zázemím, ale o to lepší požitek z nich můžete mít.

Naopak na východě či jihu narazíte na exotické pláže s černým či zeleným pískem, musíte však počítat s větší možností srážek.

Šnorchlování

I když je třeba vedlejší ostrov Maui mnohem vyhlášenějším místem pro šnorchlování, i na Big Islandu můžou především začátečníci ponořit hlavu pod hladinu a dlouhé minuty pozorovat neskutečný svět mělkých vod, tisíce barevných rybek a všemožných podivuhodných stvoření.

Potápění

Pro potápěče může být Big Island malým rájem na zemi. Zatímco v noci si užijete společnost Manty obrovské, přes den budete obdivovat neuvěřitelné lávové formace, desítky druhů želv a dalších endemických stvoření.

Největší koncentrace potápěčských agentur se soustřeďuje na západním či severním pobřeží, vody na východě jsou o poznání nebezpečnější. Centrum s nejvíc agenturami je ve městě Kona. · http://www.konadivingcompany.com/ · https://bigislanddivers.com/ · http://www.kohaladivers.com/ · https://www.konahonudivers.com/

· A další…

Roadtripy

Big Island je věrný svému názvu a je skutečně velký. Spolu s kvalitní sítí hlavních silnic, které vedou na všechna významná místa, tak získáme ideální podmínky k pravému americkému roadtripu. Půjčte si auto na letišti a objeďte celý ostrov dokola. Rychloturisti to zvládnou i za tři dny, ideálně si však nechte minimálně týden či 10 dní.

Vysokohorská turistika

Jste v tropech a očekáváte jen pláže, teplo a pralesy? Omyl, na Big Islandu můžete pěšky (nebo autem) vyrazit i do výšek přes 4.000 metrů. Takže bundy s sebou! Zatímco pěší

nadšenci se vrhnou zdolávat mohutnou horu Mauna Loa, pohodlnější jedinci sednou do auta a po silnici vyjedou na nejvyšší horu světa (měřeno od základny) Mauna Kea.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu