Průvodce ostrovem
Rozmanitý Big Island

Hawai’i je největším z Havajských ostrovů a zároveň největším ostrovem USA. Kvůli poněkud matoucímu názvu, který se často plete s názvem celého souostroví, se pro něj vžilo pojmenování „Big Island“, které se obvykle používá i v oficiálních materiálech.

1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Big Islandu

Sopečná turistika

Na Big Islandu hodně z vás uvidí něco, co ještě v životě nevidělo. Aktivní sopky, skutečné proudy lávy a naživo se podívají do kráteru, kde bublá magma. Všechno přitom bez starostí a skvěle dostupné autem. Jistě, pro někoho je pohodlí a větší civilizovanost mínusem, pro jiné zase plusem… Kromě aktivních vulkánů navíc narazíte na stovky, možná tisíce dalších spících či neaktivních kráterů, lávových polí a jiných pozůstatků po sopečné činnosti.

Pěší turistika

Na své si přijdou milovníci dlouhých, ale i kratších túr a treků. Oblast Volcanoes National Park je doslova protkaná sítí stezek, kratší výlety podniknete i na severu ostrova okolo Waipio Valley a Kohala Forest.

Pláže

Západní pobřeží je díky svému mimořádně stálému klimatu, kdy prakticky nikdy neprší a stále svítí sluníčko, vyhlášenou plážovou destinací. Pláže jsou sice obvykle kratší a s minimálním zázemím, ale o to lepší požitek z nich můžete mít.

Naopak na východě či jihu narazíte na exotické pláže s černým či zeleným pískem, musíte však počítat s větší možností srážek.

Šnorchlování

I když je třeba vedlejší ostrov Maui mnohem vyhlášenějším místem pro šnorchlování, i na Big Islandu můžou především začátečníci ponořit hlavu pod hladinu a dlouhé minuty pozorovat neskutečný svět mělkých vod, tisíce barevných rybek a všemožných podivuhodných stvoření.

Potápění

Pro potápěče může být Big Island malým rájem na zemi. Zatímco v noci si užijete společnost Manty obrovské, přes den budete obdivovat neuvěřitelné lávové formace, desítky druhů želv a dalších endemických stvoření.

Největší koncentrace potápěčských agentur se soustřeďuje na západním či severním pobřeží, vody na východě jsou o poznání nebezpečnější. Centrum s nejvíc agenturami je ve městě Kona. · http://www.konadivingcompany.com/ · https://bigislanddivers.com/ · http://www.kohaladivers.com/ · https://www.konahonudivers.com/

· A další…

Roadtripy

Big Island je věrný svému názvu a je skutečně velký. Spolu s kvalitní sítí hlavních silnic, které vedou na všechna významná místa, tak získáme ideální podmínky k pravému americkému roadtripu. Půjčte si auto na letišti a objeďte celý ostrov dokola. Rychloturisti to zvládnou i za tři dny, ideálně si však nechte minimálně týden či 10 dní.

Vysokohorská turistika

Jste v tropech a očekáváte jen pláže, teplo a pralesy? Omyl, na Big Islandu můžete pěšky (nebo autem) vyrazit i do výšek přes 4.000 metrů. Takže bundy s sebou! Zatímco pěší

nadšenci se vrhnou zdolávat mohutnou horu Mauna Loa, pohodlnější jedinci sednou do auta a po silnici vyjedou na nejvyšší horu světa (měřeno od základny) Mauna Kea.

Co tady objevíš?

Big Island je ze všech ostrovů nejrozmanitější. Vévodí mu dvě ohromné neaktivní sopky a jedna menší, zato však nejaktivnější na světě. Najdete tu džungle, široká lávová pole, údajně nejkrásnější pláže na Havaji, pohádková údolí, luxusní resorty i úchvatné scenerie s divokým pobřežím a Tichým oceánem.

Na své si přijdou především milovníci přírodních krás a také ti z vás, kteří rádi prožijí dovolenou bez extrémních davů turistů. Z poněkud nepochopitelného důvodu je totiž Big Island v poměru ke své velikosti (je větší než všechny havajské ostrovy dohromady) nejméně navštěvovaný.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
7-10 dní
Za kratší dobu stihnete projet jen část ostrova.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Hlavní sezona zde trvá 365 dní v roce, jeďte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
25 000 Kč
To je běžná cena letenek. Akce se mohou objevit 3x do roka.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu