Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Západní pobřeží (Kona)
Pro plážovou turistiku

27 °C

27 °C

28 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

31 °C

30 °C

30 °C

29 °C

28 °C
Východní pobřeží (Hilo)
Pro sopečnou a pěší turistiku

26 °C

26 °C

26 °C

26 °C

27 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

26 °C
Vysoké nadmořské výšky
Mauna Kea, Kilauea, Mauna Loa

0 °C

0 °C

0 °C

1 °C

4 °C

5 °C

6 °C

5 °C

4 °C

3 °C

3 °C

2 °C

Počasí na Big Islandu

Díky své poloze na hranici tropického a subtropického pásma patří Havajské ostrovy k místům, která se těší stálému počasí po celý rok bez extrémních výkyvů a vlivu sezonních dešťů či větrů. Teplota se v průběhu roku mění jen minimálně a osciluje mezi 23 a 30 °C, stejně tak srážky jsou víceméně rovnoměrně rozloženy do všech 12 měsíců.

Vzhledem k vysokým horám a extrémně rozmanité krajině se však liší počasí v rámci samotného Big Islandu, a to poměrně výrazně. Zatímco na západní straně okolo města Kailua-Kona se můžete těšit z celoročních teplot kolem 28 °C a takřka neustálého slunečního svitu, na východní straně kolem města Hilo naopak velmi často prší a teplota se drží na příjemných 24 °C. Pojmem „velmi často prší“ se však nerozumí neutuchající týden trvající srážky. Většinou intenzivně sprchne ráno nebo večer, déšť však zřídkakdy trvá déle než hodinu.

Počasí na severu ostrova je teplejší a méně deštivé než na jihu.

Pozor si dejte při cestách do vyšších nadmořských výšek, což na Big Islandu určitě párkrát zažijete. Nad 1.000 m n. m. je samozřejmě počasí proměnlivější a například v měsících prosinci až lednu může na vrcholku čtyřtisícových hor Mauna Kea a Mauna Loa napadnout i velké množství sněhu! Určitě si s sebou přibalte bundy a teplejší oblečení.

Kdy jet na Big Island

Kdykoli. V případě Big Islandu a Havajských ostrovů obecně je to opravdu jednoduché. Hlavní sezona zde trvá 365 dní v roce, počasí bude velmi podobné v červenci i lednu.

Plánujete-li vysokohorskou turistiku do výšek nad 2.500 metrů, jistější bude nasměrování cest do období dubna až listopadu, každopádně pravděpodobnost velkých přívalů sněhu na vrcholcích obou nejvyšších kopců je malá i v zimě.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu