Proudy lávy Big Island

Jak se dostat na Big Island

Na Big Island se 100 % cestovatelů dostává letecky. A to jak při přímé cestě z pevninských USA, tak z okolních Havajských ostrovů, osobní lodní doprava mezi ostrovy neexistuje, zejména díky silným a nebezpečným mořským proudům. Naopak letecky se mezi ostrovy dostanete několikrát do hodiny.

Letenky na Big Island

Letiště na Big Island

Hlavní letiště Kona najdete na západě ostrova, odtud se frekventovaným spojením dostanete do Los Angeles, San Francisca, Seattlu a dalších měst na západě USA, do Honolulu pak létají spoje v průměru 2–4x do hodiny, přímé linky vedou i na Maui a Kauai.

Menší letiště Hilo na východní straně pak slouží především častému spojení do Honolulu (1–2x za hodinu) a létá sem také jeden denní spoj United z Los Angeles.

Nejmenší letiště Waimea najdete na severu ostrova, létá sem jen aerolinka Mokulele Airlines 2x denně z Maui.

Cena letenky na Big Island z Evropy

Zpáteční letenky z Prahy (Vídně, Berlína, …) na Big Island přijdou v současné době zhruba na 22 000–26 000 Kč, letí se vždy se dvěma přestupy s dobou cesty kolem 24–30 hodin. Základní cena letenky je téměř vždy jen s příručními zavazadly, za odbavené se připlácí cca 3 000 Kč za zpáteční cestu. Jednou z výjimek, které nabízejí odbavené zavazadlo už v základu, je německá aerolinka Condor.

Největší procento cestovatelů zamíří nejdříve do Honolulu, hlavního města Havajských ostrovů a až poté řeší místní přelety. Pravdou je, že obvykle jsou letenky odkudkoli z Evropy stejně drahé na všechny ostrovy na Havaji, ať už poprvé přistanete v Honolulu, nebo na Big Island.  

Nejlepší je zvolit tzv. open-jaw letenku. Tj. přiletíte například do Honolulu, odletíte z Big Islandu, ušetříte si tak jeden místní přelet.

Letecky mezi ostrovy

Meziostrovní přelety zajišťují tři aerolinky – Southwest AirlinesHawaiian Airlines a menší Mokulele Airlines. Nejlevnější letenky pořídíte vždy u Southwest, a to už od 39 USD jedním směrem i se zavazadlem. Podobné ceny nabízí i společnost Hawaiian, avšak bez odbaveného zavazadla, za které zaplatíte navíc 25 USD. Spojení mezi ostrovy je velmi frekventované a létá se na těchto trasách:

Chystáš se na Big Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.