Zpět na seznam míst co vidět na Big Islandu
Volcanoes NP

Volcanoes National Park

Absolutní mustsee na Big Islandu pro ty, kteří se nechtějí jen opalovat na pláži. Vstup/vjezd se nachází asi 47 km jižně od Hila a jedná se o jeden z nejdostupnějších sopečných národních parků na světě. Autem pohodlně dojedete ke všem hlavním bodům, mezi něž patří aktivní kráter sopky Kilauea, kde lze pozorovat zhruba ze vzdálenosti 500 metrů lávové jezírko (ideálně za tmy) nebo třeba sirné lavice, kde můžete naplno cítit štiplavý smrad síry a vidět její žlutou barvu.

Národní park je také protkán stovkami kilometrů delších či kratších turistických stezek a také úplně novou asfaltovou silnicí, která se vine z vrcholku sopky Kilauea (1.247 m n. m.) až k pobřeží. Jízda nebo chůze přes desítky a stovky různorodých lávových polí, okolo desítek kráterů, přičemž některé jsou stále aktivní a za štiplavého sirného pachu, to je zážitek, který se jen tak neopakuje.

  • Vstupné 25 $ za jedno vozidlo (platí pro všechny pasažéry) na 7 dní nebo,
  • 30 $ na osobu za tři národní parky na Havaji (Volcanoes, Haleakala na Mauia Pu‘uhonua o Hōnaunau National Historical Park na západním pobřeží Big Island). Platí jeden rok,
  • Otevřeno 24 hodin denně.
  • Naviguj: 19.3919, -155.258

Další místa na Big Islandu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu