Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Kapa'a

Pláž

Kapa'a

Letovisko Kapa'a je největším městem na ostrově Kauai podle počtu obyvatel, ačkoliv nejvýznamnějším ekonomickým centrem je jižněji položené Lihue. Městečko Kapa'a je ideálním místem k bydlení - najdete zde nejvíce hotelů, příjemné pláže, klidné prostředí, ale zároveň kompletní zázemí v podobě supermarketů, restaurací i obchodů s turistickým či plážovým vybavením.

Kapa'a volně navazuje na sousední městečko Wailua a fakticky se jedná o jedno větší město.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Pláže v Kapaa

Celé pobřeží městečka obklopují písčité pláže ideální ke koupání po výletech nebo během odpočinkových dní. Na Kauai možná narazíte na spektakulárnější pláže severního pobřeží, ale ty v Kapa'a jsou ideálním místem odpočinku kousek od ubytování.

Všechny místní pláže pokrývá jemný zlatý písek, moře je zde otevřené, ale klidnější než na severní nebo západní straně ostrova.

Pláže v Kapa'a se nachází opravdu jen pár kroků od centra městečka, takže všechny služby budete mít jako na dlani.

Ubytování

Město Kapa'a se považuje za nejlepší místo k ubytování na ostrově Kauai. Nakoupit zde můžete v hypermarketu Safeway, dostupné jsou i další obchody s oblečením, turistickým vybavením apod. Je zde také největší koncentrace ubytování z celého ostrova, a proto také nejnižší ceny, byť ani zde se nikdy neubytujete pod 2 500 Kč za noc v hostelu.

Seznam hotelů v Kapa'a

Jak se sem dostat

Kapa'a leží na hlavní okružní silnici číslo 56 a je skvěle dostupná autem z celého ostrova. Letiště Lihue je vzdálené pouhých 15 km.

Do Kapaa jezdí z Lihue a severního pobřeží (Hanalei) autobusová linka 400 (jižním směrem), resp. 500 (severním směrem), a to jednou za hodinu.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.