Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Hanalei Bay

Hanalei Beach

Nejkrásnější pláž na ostrově Kauai leží na severním pobřeží v největší místní zátoce Hanalei Bay a je ideálním místě k relaxu i koupání v moři. Nabízí přiměřený dostatek služeb, je prostorná a bezpečná a korunována úžasnými sceneriemi vzdáleného pobřeží Na Pali.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Koupání a zázemí pláže

Pláž Hanalei leží v podkovovité zátoce, která vás chrání od největších vln i zrádných zpětných proudů, takže koupání zde je bezpečné. Na délku měří 3,5 km a s šířkou přes 200 metrů je opravdu prostorná, ač patří mezi nejnavštěvovanější pláže Kauai, najdete zde dostatek soukromí.

Písečná část pláže volně přechází v travnatou se stromy, které poskytnou vítaný stín. Na pláži však nenajdete půjčovnu lehátek, ani žádné obchody se suvenýry, avšak právě proto si uchovává svoje venkovské kouzlo.

  • Povrch pláže: jemný světlý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů, moře je relativně mělké cca 50 metrů od pláže
  • Délka pláže: 3 km
  • Šírka pláže: 200 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ano
  • Stravování: stánky s občerstvením ve východní části pláže, restaurace v blízké vesnici Hanalei
  • Obchody: plážové zboží a potraviny ve vesnici Hanalei

Zátoka Hanalei Bay je má ideální podmínky pro plavání, body-surfing na středně velkých a bezpečných vlnách i surfování pro začátečníky. Ve městečku Hanalei najdete několik půjčoven surfařského vybavení.

Hanelei Pier

Na východním okraji pláže se projděte po asi 150 metrů dlouhém mole zakončeném stříškou s lavičkami - populárním místem pro skvělé fotky s pláží a horami exotických tvarů v pozadí. Na molo Hanalei Pier můžete vstoupit zdarma a bez omezení.

Ubytování v Hanalei

Městečko Hanalei spolu se sousedním Princeville patří k populárním letoviskům na Kauai. Tomu však odpovídají i ceny v místních hotelech a penzionech, které běžně začínají na 6 500 Kč za noc pro 2 osoby.

Jak se sem dostat

Zátoka Hanalei Bay s pláží je skvěle dostupná po okružní silnici číslo 560 odkudkoliv z Kauai. Parkování na veřejných parkovištích je zdarma.

Hanalei Bay je dosažitelná i MHD, do městečka zajíždí každou hodinu linka 400 z měst Lihue a Wailua a dalších míst na celém východním pobřeží podél silnice 560, po které autobus jezdí.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.