Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Kauapea Beach

Pláž

Kauapea Beach

Jedna z nejkrásnějších, ale zároveň velmi málo navštěvovaných pláží, je definitivně Kauapea na severním pobřeží Kauai. Kombinuje v sobě divoké skalnaté pobřeží i mírumilovnou klidnou část s jemným zlatým pískem a pohodlným vstupem do moře.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Koupání a zázemí pláže

Kauapea Beach patří k nejrozmanitějším na celém Kauai. Východní část je částečně skalnaté a černé kameny vytváří krásné kontrasty se zlatavým pískem a modrou oblohou, moře je zde bouřlivější a koupání poměrně nebezpečné. Naopak západní část pláže je krásně rovná, bez kamenů a stačí se do krytu zátoky. Moře je zde klidné a relativně mělké vhodné k plavání i šnorchlování.

  • Povrch pláže: jemný zlatavý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů na západní straně, kamenitý na východní straně
  • Délka pláže: 1 km
  • Šírka pláže: 50 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ne
  • Stravování: ne
  • Obchody: ne

Pláž Kauapea se nachází v nádherné přírodním prostředím pod zalesněným převisem, což vytváří dojem absolutní samoty. Turistů sem proto zamíří poměrně málo a vy tak i v letní sezoně můžete mít prakticky celou pláž jen sami pro sebe. Přitom se dá autem dojet na vzdálenost cca 200 metrů od pláže.

Maják Kilauea

Na poloostrově vypínajícím se na skalisku nad východním cípem pláže můžete navštívit malý romantický bílý maják Kilauea Lighthouse z roku 1909. Z prostranství kolem majáku se naskytnou nádherné výhledy na oceán i rozeklané severní pobřeží ostrova Kauai.

Jak se sem dostat

Na pláž Kauapea se dostanete pouze autem. Pojedete po hlavní okružní silnici číslo 56. Ve směru od Lihue projedete kolem obce Kilauea a asi 400 metrů za vesnicí odbočíte vpravo do Kalihiwai Road a po dalších asi 50 metrech opět vpravo na menší asfaltku, kterou dojedete až skoro na pláž.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.