Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Lihue

Čtvrť

Lihue

Lihue je nejvýznamnějším městem na ostrově Kauai, ve kterém sídlí většina úřadů, mnoho obchodů a supermarketů i hlavní dopravní uzel ostrova. Díky mezinárodnímu letišti Lihue je toto město hlavní vstupní bránou na ostrov a najdete zde také mnoho ubytovacích kapacit.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Ekonomické a dopravní centrum ostrova

Lihue pro mnoho turistů slouží jako záchytný bod a hlavní místo pro pobyt. Je to jistě strategická volba, jelikož právě v Lihue najdete největší koncentrací velkých supermarketů typu Wallmart či Safeway, mnoho restaurací a fast-foodů.

Ubytování v Lihue je strategické i z dopravního hlediska, právě zde sídlí všechny autopůjčovny ostrova a vyjíždí odsud i všechny autobusové linky.

Ubytování v Lihue

Ve městě se ubytujte v případě, že chcete bydlet na strategickém místě s dostatkem všech služeb. V Lihue sídlí několik hotelů včetně levnějších s cenami od 3 000 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji, což je na Kauai velmi nízká cena.

Mezi nejlevnější ubytování v Lihue patří Kauai Palms Hotel nebo Tip Top Motel.

Kalapaki Beach

Lihue není jen ekonomickým centrem ostrova, ale skvělý den si zde můžete užít i na místní krásné pláži Kalapaki Beach. Umístěná je v těsně uzavřené zátoce nízkými útesy, což poskytuje bezpečné koupání v klidném moři bez vln i spodních proudů.

Pláž pokrývá jemný zlatavý písek a její okolí obklopuje mnoho restaurací a plážových barů. Ačkoliv významná část pláže patří resortu Marriott's Kaua'i Beach Club, celá je přístupná zdarma a bez omezení všem, nejen hotelovým hostům.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 07. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.