Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Tunnels Beach

Tunnels Beach

Pláž Tunnels, někdy zvaná i jako Makoa Tunnels Beach, patří mezi nejkrásnější na Havajských ostrovech a je naším tajným tipem pro nejlepší koupání na ostrově Kauai. Leží v odlehlejší venkovské oblasti s úchvatnými sceneriemi, bezpečným koupáním, nádhernými západy slunce a nejlepšími podmínkami pro šnorchlování na Kauai.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Koupání a zázemí pláže

Milujete přírodní pláže s krásným zázemím daleko od civilizace a přece relativně snadno dostupné? Pak je Tunnels Beach vaším vysněným místem pro dovolenou. Bez kompromisů. Přes kilometr dlouhý pás jemného bílého písku přecházející v pás stromů poskytujících stín, se táhne na severním pobřeží Kauai nedaleko startu oblíbeného treku Kalalau Trail.

Tunnels Beach je situována na okraji širší zátoky a tím pádem je chráněna před největšími vlnami a zpětnými proudy, proto je koupání zde poměrně bezpečné. Umístění pláže vytváří neuvěřitelné podmínky pro pozorování západu slunce na pozadí se strmými útesy a horami.

  • Povrch pláže: jemný zlatavý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů, moře je relativně mělké cca 50 metrů od pláže
  • Délka pláže: 1 km
  • Šírka pláže: 50 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ano, v blízkém Haena Beach Park
  • Stravování: ne
  • Obchody: ne

Nejlepší šnorchlování na Kauai

Mělké a klidné vody v těsné blízkosti pláže jsou plné malých korálových útesů a členité dno v kombinaci s průzračnou vodou vytváří naprosto famózní podmínky pro šnorchlování. Tisíce barevných ryb, malých želv a dalších mořských tvorů na tak dobře dostupném místě nenajdete nejspíš nikde jinde na Kauai.

Šnorchlovací vybavení si můžete zapůjčit nebo koupit v 9 km vzdáleném městečku Hanalei, přes které k Tunnels Beach tak jako tak pojedete.

Ubytování u Tunnels Beach

Ve vesničce Haena přímo u Tunnels Beach lze narazit na několik prázdninových domů určených k pronájmu, ceny jsou však vysoké a vyplatí se jen v případě, že jedete ve více než 4 lidech.

Jak se sem dostat

K Tunnels Beach se pohodlně dostanete pouze autem po okružní silnici kolem východního pobřeží ostrova číslo 560. Z největšího města Lihue sem dojedete po 59 km. Parkování přímo u Tunnels Beach není možné, je třeba sem dojít od Haena State Park, kde lze parkovat podél silnice.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.