Zpět na seznam míst co vidět na Kauai
Tunnels Beach

Tunnels Beach

Pláž Tunnels, někdy zvaná i jako Makoa Tunnels Beach, patří mezi nejkrásnější na Havajských ostrovech a je naším tajným tipem pro nejlepší koupání na ostrově Kauai. Leží v odlehlejší venkovské oblasti s úchvatnými sceneriemi, bezpečným koupáním, nádhernými západy slunce a nejlepšími podmínkami pro šnorchlování na Kauai.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Koupání a zázemí pláže

Milujete přírodní pláže s krásným zázemím daleko od civilizace a přece relativně snadno dostupné? Pak je Tunnels Beach vaším vysněným místem pro dovolenou. Bez kompromisů. Přes kilometr dlouhý pás jemného bílého písku přecházející v pás stromů poskytujících stín, se táhne na severním pobřeží Kauai nedaleko startu oblíbeného treku Kalalau Trail.

Tunnels Beach je situována na okraji širší zátoky a tím pádem je chráněna před největšími vlnami a zpětnými proudy, proto je koupání zde poměrně bezpečné. Umístění pláže vytváří neuvěřitelné podmínky pro pozorování západu slunce na pozadí se strmými útesy a horami.

  • Povrch pláže: jemný zlatavý písek
  • Vstup do vody: pozvolný a bez kamenů, moře je relativně mělké cca 50 metrů od pláže
  • Délka pláže: 1 km
  • Šírka pláže: 50 metrů
  • Půjčovny lehátek: ne
  • Záchody a sprchy: ano, v blízkém Haena Beach Park
  • Stravování: ne
  • Obchody: ne

Nejlepší šnorchlování na Kauai

Mělké a klidné vody v těsné blízkosti pláže jsou plné malých korálových útesů a členité dno v kombinaci s průzračnou vodou vytváří naprosto famózní podmínky pro šnorchlování. Tisíce barevných ryb, malých želv a dalších mořských tvorů na tak dobře dostupném místě nenajdete nejspíš nikde jinde na Kauai.

Šnorchlovací vybavení si můžete zapůjčit nebo koupit v 9 km vzdáleném městečku Hanalei, přes které k Tunnels Beach tak jako tak pojedete.

Ubytování u Tunnels Beach

Ve vesničce Haena přímo u Tunnels Beach lze narazit na několik prázdninových domů určených k pronájmu, ceny jsou však vysoké a vyplatí se jen v případě, že jedete ve více než 4 lidech.

Jak se sem dostat

K Tunnels Beach se pohodlně dostanete pouze autem po okružní silnici kolem východního pobřeží ostrova číslo 560. Z největšího města Lihue sem dojedete po 59 km. Parkování přímo u Tunnels Beach není možné, je třeba sem dojít od Haena State Park, kde lze parkovat podél silnice.

  • Naviguj: 22.224, -159.561

Další místa na Kauai

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu