Kauai

16 míst co vidět na Kauai

Poipu

Poipu

Menší letovisku Poipu, v havajštině psané jako Po'ipu, je populární plážovou destinací na samém jihu ostrova Kauai, který je oproti severnímu pobřeží mnohem více civilizovaný a nabízí klasičtější plážovou dovolenou.

Nejlevnější ubytování na Kauai

Pláže a koupání

Poipu má krásné členité pobřeží a i díky tomu je zde koupání bezpečnější než na severu ostrova. Nejsou tu tak silné spodní a vratné proudy a ani vlny se do zátok s plážemi nedostanou tak velké. V Po'ipu jsou 2 hlavní pláže:

  • Poipu Beach – 350 metrů dlouhá zahnutá pláž v krásné zátoce rozdělená písečným poloostrůvkem na dvě části. Jsou zde ideální podmínky pro méně zkušené plavce, v uzavřené zátoce si můžete bezpečně zašnorchlovat a exotickou atmosféru dotváří palmový háj přímo na pláži. Najdete zde stánek s občerstvením nebo surfařský obchod s půjčovnou vybavení. Poipu Beach je populárním místem, a tak očekávejte, že zde rozhodně nebudete sami.
  • Shipwreck Beach – asi 400 metrů dlouhá pláž na okraji městečka, má přírodnější ráz s několika skalisky, je otevřenější, takže jsou zde větší vlny i větší hloubka, ale budete tu mít rozhodně více soukromí.

Městečko Poipu

Poipu se skládá zejména z vil, hotelů a prázdninových chat, ale najdete zde i velký supermarket, půjčovny a prodejny plážového a surfařského vybavení i několik občerstvení a restaurací. Zkrátka malé příjemné letovisko, kde lze strávit pohodový den u moře.

Ubytování

V Poipu se můžete ubytovat v mnoha prázdninových apartmánech, které se vyplatí, pokud cestujete v partě lidí, případně v několika krásných resortech známých nadnárodních resortů Sheraton nebo Mariott. Ceny jsou zde však nejvyšší z celého Kauai a noc pro 2 vychází od 10 000 Kč.

Jak se sem dostat

Poipu je velmi snadno dostupné autem. Z hlavní silnice číslo 50 vedoucí podél jižního a západního Kauai odbočíte na silnici číslo 520, po které dojedete až k plážím, kde se nachází bezplatná parkoviště. Z letiště Lihue se do Poipu dostanete za 24 km.

Dostat se sem lze dobře i autobusem linky 30, který jezdí každou hodinu z Lihue.

Chystáš se na Kauai?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.