Miami z výšky

20 míst co vidět v Miami

Ocean Drive

Čtvrť

Ocean drive

Když se řekne Miami, téměř každému se vybaví přímořská Ocean Drive. Nejrušnější ulice South Beach patří mezi chráněnou oblast Art Deco District. Nádherné budovy ve stylu „art deco“ se večer zahalí do svítivých neonových barev, ulice se zaplní vyšnořenými lidmi, kteří směřují do desítek místních barů a po silnicích se prohánějí naleštěná auta. Nezaměnitelná atmosféra místa si získá i vás.

Nikdy nespící Ocean Drive

Ulice dlouhá přes 2,5 km lemuje celou jižní část South Beach. Zatímco na jejím jižním konci se jedná o klidnou oblast s vilami, tepající a nikdy neusínající je zejména část kolem Lummus Park rámovaná na jihu ulici 5th Street a na severu 15th Street.

Nejvíce Ocean Drive ožívá kolem 19. hodiny a poslední bary a kluby zavírají klidně až okolo 6. ranní. Skvělé jsou snad všechny podniky na této ulici a navíc za ceny nijak nevybočující z amerického standardu. Jistě, za alkohol i jídlo tu zaplatíte klidně 4x více než v ČR, ale ve srovnání s ostatními oblastmi Miami a Floridy se nejedná o nijak předražené místo.

Pláž za humny

Doslova "za mezí" od Ocean Drive najdete jednu z nejlepších městských pláží na světě South Beach. Téměř 5 km dlouhý pás písku uchvátí pohledem na otevřené moře a koupání ve vždy příjemně teplém Atlantiku.

Ubytování na Ocean Drive

Pokud milujete být přímo v centru dění, pak se ubytujte v některém z mnoha místních hotelů. K tradičně nejlevnějším a nejznámějším s cenami okolo 3 500 Kč za noc patří Hotel Breakwater, mezi nejlépe hodnocené pak patří Leslie Hotel Ocean Drive.

Doprava na Ocean Drive

Všechny autobusové linky projíždějí po Washington Ave 2 bloky od Ocean Drive, odkud sem dojdete do 5 minut chůze. Využít lze spoje linek:

... a také dopravy zdarma malými autobusy Miami Beach Trolley.

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 07. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.