New York night

34 míst co vidět v New Yorku

The Oculus

Budova

Westfield

Přímo u památníku Ground Zero budete obdivovat nepřehlédnutelnou budovu obchodního centra Westfield, která zároveň slouží jako hlavní přestupní stanice metra na dolním Manhattanu.

Centrum se 125 obchody bylo otevřené v roce 2016 a stalo se hned největším obchodním domem na Manhattanu. Většina obchodů se nachází pod zemí a hlavní ikonická budova zároveň zastřešuje centrální přestupní stanici metra, kde se kříží 6 linek.

Ikonická budova Oculus

Obchodní centrum Westfield rozhodně nepřiláká jen milovníky nakupování nebo cestující metra, ale přitahuje pozornost široké veřejnosti. Důvodem je značně extravagantní a zároveň subtilní a ladná hlavní zastřešující budova zvaná též jako The Oculus Building.

Budova představuje let bělostné holubice míru a má tak připomínat vyrovnání se s teroristickými útoky z 11. září 2001, které se odehrály právě na tomto místě.

Strukturu tvoří jemně zaoblená bílá ocelová "žebra", která se zvedají od země a připomínají křídla holubice. Architektem je slavný španělský tvůrce Santiago Calatrava.

Chystáš se do New Yorku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.