New York night

34 míst co vidět v New Yorku

Wall Street

Čtvrť

Wall Street

Vcelku nenápadná ulice Wall Street na Lower Manhattan vedoucí od Broadwaye směrem na východ je ve skutečnosti místem, kde se určuje chod světových trhů a ekonomiky. Právě zde sídlí hned několik burzovních domů, které dnes už po staletí udávají směr finančních trhů celého světa.

Projděte se po 600 metrů dlouhé ulici a nechte na sebe působit specifickou atmosféru a genia loci, které bezpochyby tato část New Yorku vydává.

Budova NYSE

Hlavním turistickým tahákem je samozřejmě slavná budova New York Stock Exchange (NYSE), s velkým předstihem největší burzy cenných papírů na světě (měřeno podle tržní hodnoty obchodovaných akcií). Burzovní dům NYSE funguje od roku 1792, avšak na současném místě na Wall Street až od roku 1863.

V minulosti se dala budova NYSE navštívit i jako turistická atrakce, po teroristických útocích z 11. září 2001 byla však tato možnost zrušena a do dnešních dní není možné NYSE navštívit zevnitř.

Dříve na Wall Street sídlila i burza NASDAQ, která se však přesídlila do nové budovy NASDAQ MarketSite na Times Square.

Ubytování na Wall Street

Nehledíte-li na nějakou tu korunu navíc a rádi byste se ubytovali přímo v centru finančního světa, pak na východním konci Wall Street najdete velmi solidní a vlastně na newyorské poměry i cenově přijatelný hotel Hyatt Centric Wall Street **** s cenami od 11 000 Kč za 2lůžkový pokoj.

O ulici vedle, na Pine Street, se pak ubytujete v hotelu Radisson New York Wall Street **** s cenami už od 4 000 Kč za pokoj, což je běžná cena v rámci Manhattanu.

Jak se na Wall Street dostat?

Ulice se nachází v jižní části Manhattanu mezi Brooklynským mostem a přístavištěm lodí na Staten Island a k Soše svobody.

Nejbližší stanice metra:

  • Wall St (cca 50 metrů): zelené linky 4 a 5
  • Wall St (cca 30 metrů): červené linky 2 a 3
  • Broad St (cca 30 metrů): hnědá linka J
  • Bowling Green (cca 350 metrů): zelené linky 4 a 5

Chystáš se do New Yorku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.