Zpět na seznam míst co vidět na Oahu
Sharks Cove

Sharks Cove

Malá skalnatá pláž Sharks Cove (Žraločí zátoka) ležící ve městečku Pupukea na severním Oahu láká zejména milovníky šnorchlování. V různých žebříčcích nejlepších šnorchlovacích míst dokonce často bývá zařazena do TOP 20 lokací na celém světě.

Šnorchlování a mořský život

Velmi členité a skalnaté pobřeží přecházející pod hladinou v menší korálový útes vytváří mnoho zákoutí, malých zátok a skrýší pro stovky a tisíce mořských živočichů. Díky tomu, že Sharks Cove leží prakticky přímo v centru obce Pupukea, jedná se o jedno z nejlépe dostupných šnorchlovacích míst na Oahu bez nutnosti využívat placených výletů na odlehlé spoty.

Pod hladinou lze spatřit stovky druhů pestrobarevných ryb, mořských úhořů, želv, okounů a samozřejmě mnoho korýšů a měkkýšů.

Protože Sharks Cove leží na východní straně ostrova, kde se zejména během zimní sezony vyskytují velké vlny, vždy se ujistěte, že je vhodné počasí pro šnorchlování. Pokud se objevují velké surfařské vlny, je velká pravděpodobnost silných spodních proudů a tím pádem není šnorchlování na kamenitém pobřeží příliš bezpečné.

Nejlepší podmínky pro šnorchlování zde panují zhruba mezi dubnem a říjnem.

Pláž Sharks Cove je kamenitá a přístup do vody poměrně náročný, stejně jako pohyb v moři. Buďte obezřetní, hlídejte si velké kameny okolo sebe a počítejte s větší hloubkou už pár metrů od břehu.

Ubytování

Chcete-li trávit na této části Oahu více času a navštívit třeba i blízké pláže Laniakea se želvami nebo romantickou Sunset Beach, ubytujte se na pár dní ve městečku Pupukea, kde najdete pár menších guesthousů a hotýlků. Ceny jsou zde na havajské poměry mírně podprůměrné a pohybují se mezi 1 800 a 6 000 Kč za noc v pokoji pro 2.

Nejlevnější ubytování v Pupukea

Doporučujeme například opravdu levná studia s jednou z nejnižších cen na Oahu Backpackers Vacation Inn and Plantation Village s plným zázemím a soukromými pokoji pod 2 000 Kč za noc.

Jak se sem dostat

Pupukea leží na okružní silnici číslo 83 asi 57 km od Honolulu. Přímo u pláže Sharks Cove je menší parkoviště zdarma, které ale po 10:00 bývá zcela zaplněno a je tak nutné zaparkovat na vzdálenějších místech ve městě.

Dá se sem dostat jednoduše autobusem linek 60 a 88A jezdící z Honolulu či Turtle Bay. Zastávka je přímo u zátoky Sharks Cove.

  • Naviguj: 21.6503, -158.063

Další místa na Oahu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu