Diamnond Head

19 míst co vidět na Oahu

Sunset Beach

Sunset Beach

Jedna z nejoblíbenějších pláží Oahu nese poetický název Sunset Beach, což napovídá, že právě odsud můžete pozorovat ty nejkrásnější západy slunce nad Tichým oceánem. Krásná čistá pláž s jemným bílým pískem se rozprostírá na severozápadním pobřeží poblíž městečka Pupukea a volně navazuje na pláže Pupukea Ke Iki, s nimiž dohromady tvoří takřka 4 km dlouhý souvislý pás.

Koupání a zázemí pláže

Podobně jako na ostatních havajských plážích mimo města ani tady nehledejte půjčovny slunečníků nebo plážové bary. Menší občerstvení a restaurace jsou však dostupné u hlavní silnice jen pár metrů od pláže. U parkoviště pak můžete využít WC zdarma.

Čekají vás zde však nádherné scenerie s tropickými palmami, velmi čistým pískem i vodou v oceánu a mírné vlny ideální na dovádění v moři.

Ubytování

Na pláž míří cestovatelé zejména večer, a proto možná uvítáte možnost bydlení poblíž pláže, abyste se za tmy nemuseli vracet do Honolulu. Nejbližším městečkem, kde lze najít menší hotely a hostely, je asi 2 km vzdálená Pupukea.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Jak se sem dostat?

Pláž Sunset Beach leží u hlavní silnice podél ostrova, která však na těchto místech již není tak frekventovaná. Dá se sem dostat jednoduše autobusem linek 60 a 88A jezdící z Honolulu či Turtle Bay.

Autem se sem dostanete rovněž velmi jednoduše po hlavní silnici číslo 99 a 83 z Honolulu, které je vzdálené 60 km. Parkoviště zdarma se nachází hned u pláže.

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.