Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Řecká společnost Aegean Airlines spouští další akci na nově zaváděné přímé lince z Prahy do Heraklionu, největšího města Kréty. Prakticky na všechny letní termíny včetně letních prázdnin pořídíte zpáteční letenky za 122 EUR v tarifu Light. Nejvýhodněji zakoupíte letenky na webu dopravce.

Při koupi letenky do 28.3. můžete libovolněkrát měnit termíny letů bez poplatku za změnu, budete však muset doplácet částku do aktuální výše tarifu. Pokud letos chcete vyrazit k moři na vlastní pěst, tuto nabídku rozhodně zvažte, ceny letenek na přímých letech z Prahy k moři se za podobné ceny shání jen obtížně, nespornou výhodou, zvlášť v době covidové, je pak samotný fakt přímého letu bez nutnosti překračovat hranice do sousedních zemí a zjišťovat další pravidla a podmínky navíc...

Za akci děkujeme Lukášovi, který se o ni podělil ve fóru.

Podmínky pro cesty

Řecký ministr zahraničí veřejně prohlásil, že od 14.5. bude Řecko přijímat všechny cestovatele bez nutnosti testu, kteří:

  • Prodělali nemoc Covid-19 (detailní podmínky ještě budou upřesněny)
  • Prokážou se certifikátem o očkování proti nemoci Covid-19

Ostatním cestovatelům pak bude stačit negativní PCR-test ne starší než 72 hodin.

Průvodce po Krétě

Kréta je ideálním místem pro individuální dovolenou, během které poznáte víc než jen hotel a přilehlé letovisko. Se svou velikostí, dobrou dostupností ubytování nebo půjčoven aut

Abyste nemuseli trávit dlouhé hodiny plánování a zjišťování informací, zpracovali jsme pro vás obsáhlého průvodce po ostrově Kréta.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
HER Hérakleion
Řecko
Heraklion
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 51 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějšího tarifu

Na jaké termíny jsou letenky?

Červen až září včetně letních prázdnin

Jsou během letu přestupy?

Přímý let z Prahy na letiště Heraklion

S kým poletím?

Aegean Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo 56 x 45 x 25 cm + kabelka či laptop

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Martin _72
Martin _72

Dobrý den, dnes mi přišlo zrušení letu s Aegean PRG -HER. Takže další žádosti o refundaci. Máte někdo zkušenosti jak rychle to u nich probíhá?

Odpovědět
před rokem

Zdravím, máte nějaké bližší zkušenosti se společností Aegean Airlines co se týká zrušení nebo změny letu? Myslíte, že v létě už bude situace lepší a k žádné změně nebo zrušení nedojde? Děkuji za případnou odpověď

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V tomto konkrétním případě jsem opatrný optimista, ostatně i proto jsem se rozhodl akci sepsat a nahodit přímo na naší homepage. Řecko je jednou z mála destinací, kde bych očekával rušení či změnu letů nejméně. Ale co si budeme nalhávat, v letošním roce je asi koupě letenky kamkoliv do jisté míry risk, situace se odhaduje dost špatně :(

Každopádně pokud by došlo ke zrušení letu ze strany aerolinky, pak dostanete peníze zpět. Aegean vrací opravdu reálné peníze, ne vouchery na nákup další letenky jako to dělají některé jiné aerolinky.

před rokem
Avatar uživatele Martin _82
Martin _82

To Daniel: Ma zkusenost z mileho roku. Letenky 05/2020 jednoduse zmeneny na 09/2020 (bez doplatku). Z duvodu zruseni useku (Krakow - Athens) nakonec neproleteno ani toto. Pozadano o refund pres formular, po 3 tydnech zapojena banka (chargeback). Penize pristaly na uctu, aniz by banka stihla neco podniknout. Takze potvrzuju, co uz bylo napsano.

Nevím, mně to tedy ukazuje ceny úplně jiné - ano, je možné, že se promo ceny vyprodaly, ale hlavně mi to ukazuje jen lety s přestupy, i když jsem zaklikla, že chci přímé lety (a printscreen mi sem nejde vložit).

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Možná jste hledala lety do Athén, kde je skutečně jiná cena a které byly chybně uvedené v příspěvku? Je třeba hledat do Heraklionu, který je opravdu na Krétě, výše už opraveno :) Tam uvedené ceny stále vidím na všechny letní termíny.

Diky koupeno

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam chceš!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Wall Street
ušetříš až 36%
To musíš vidět!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Honem, dokud jsou místa!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Heraklion
Řecko Přílet na letiště Heraklion

Autobusová doprava v Heraklionu je poměrně chaotická, ale relativně spolehlivá. Na letiště jezdí linka číslo 1 a pravděpodobně mnoho dalších, na zastávkách však obvykle nejsou žádné informace. Autobusy jezdí často, stačí se zeptat řidiče. Vzhledem k tomu, že Heraklion je malé město, prakticky kamkoliv do centra dojedete, dostanete se do vaší cílové destinace pěšky.

Jízdenka stojí 1,20 € a koupíte ji v automatu na zastávce, případně v trafikách po městě. Lístek koupený u řidiče stojí 2 €.

Autobusy mimo Heraklion nejezdí přímo z letiště. Je nutné se dostat do centra města na hlavní autobusové nádraží, odkud se spoje rozjíždějí po celé Krétě. Vyhledání meziměstských spojů je dostupné na webu ktelherlas.gr.

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Heraklion