Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Treky

Doporučili bychom pohoří Rila a Pirin, která se nacházejí jižněji od hlavního města Sofie. Ze Sofie se pak dá jet autobusovou linkou do Samokova, kde se můžete vyvézt lanovkou na pohoří Rila. Příroda je opravdu fascinující, zvlášť v okolí Musalenských jezer. V okolí se dají najít i chatky s dobrým spaním za cenu okolo 8 leva.

Po cestě přes sedlo Kanarski preslap lze sestoupit až k úžasné památce Rilskemu Monastiru. Klášter (1.200 m n. m.) zasazený uvnitř Rilského pohoří nabízí neopakovatelný zážitek.

Pláže 

Pláže patří mezi nejnavštěvovanější místa v Bulharsku. Asi největší pláží je Slunečné pobřeží, které je ideální pro rodiny s dětmi, neboť mořské dno se svažuje velmi pomalu. U pláže se nachází vodní park Action aquapark s nejrychlejší skluzavkou v Bulharsku. Nejokázalejší pláží jsou pak Zlaté písky. Zlatožlutá barva písku je zde symbolem luxusu. Na promenádě najdete mnoho diskoték a zábavy. Pro ty, kteří opravdu nešetří, doporučujeme vyhlášený Hotel Imperial, kde se ubytovávají politické špičky. Nejkrásnější pláží je údajně Albena, která dokonce získala Modrou vlajku (symbol splňující veškeré standardy od čistoty a dění nezasahující do životního prostředí po zdravotnickou péči a záchranářskou službu).

Město Varna 

Varna patří mezi místa, které ocení milovníci živějších dovolených. Varna je bezesporu nejkosmopolitnější místo na bulharském pobřeží a doslova praská ruchem. Je tu plno zajímavých kulturních památek (thráckých, římských a bulharských), nachází se zde komplex veřejných lázní, akvárium a delfinárium. Skvěle se tu nakupuje a je tu spoustu zábavních podniků a diskoték.

Adrenalin

Adrenalinovou zábavou může být sjíždění řek Nišava, Rilská řeka, Strum, Mesta.

Parky a rezervace 

Největším národním parkem je Rila. Nejstarším parkem vyhlášeným v roce 1963 je Pirin.

Zimní sporty a střediska

Nově vzniklá střediska v Bulharsku jsou velmi atraktivní nejen pro české turisty. Mezi známé destinace patří Bansko, Vitoša, Borovec, Stará Planina či Pirin.

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu