Průvodce státem
Bulharsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Bulharsku

Treky

Doporučili bychom pohoří Rila a Pirin, která se nacházejí jižněji od hlavního města Sofie. Ze Sofie se pak dá jet autobusovou linkou do Samokova, kde se můžete vyvézt lanovkou na pohoří Rila. Příroda je opravdu fascinující, zvlášť v okolí Musalenských jezer. V okolí se dají najít i chatky s dobrým spaním za cenu okolo 8 leva.

Po cestě přes sedlo Kanarski preslap lze sestoupit až k úžasné památce Rilskemu Monastiru. Klášter (1.200 m n. m.) zasazený uvnitř Rilského pohoří nabízí neopakovatelný zážitek.

Hiking v Bulharsku

Pláže 

Pláže patří mezi nejnavštěvovanější místa v Bulharsku. Asi největší pláží je Slunečné pobřeží, které je ideální pro rodiny s dětmi, neboť mořské dno se svažuje velmi pomalu. U pláže se nachází vodní park Action aquapark s nejrychlejší skluzavkou v Bulharsku. Nejokázalejší pláží jsou pak Zlaté písky. Zlatožlutá barva písku je zde symbolem luxusu. Na promenádě najdete mnoho diskoték a zábavy. Pro ty, kteří opravdu nešetří, doporučujeme vyhlášený Hotel Imperial, kde se ubytovávají politické špičky. Nejkrásnější pláží je údajně Albena, která dokonce získala Modrou vlajku (symbol splňující veškeré standardy od čistoty a dění nezasahující do životního prostředí po zdravotnickou péči a záchranářskou službu).

Pláže v Bulharsku

Město Varna 

Varna patří mezi místa, které ocení milovníci živějších dovolených. Varna je bezesporu nejkosmopolitnější místo na bulharském pobřeží a doslova praská ruchem. Je tu plno zajímavých kulturních památek (thráckých, římských a bulharských), nachází se zde komplex veřejných lázní, akvárium a delfinárium. Skvěle se tu nakupuje a je tu spoustu zábavních podniků a diskoték.

Adrenalin

Adrenalinovou zábavou může být sjíždění řek Nišava, Rilská řeka, Strum, Mesta.

Parky a rezervace 

Největším národním parkem je Rila. Nejstarším parkem vyhlášeným v roce 1963 je Pirin.

Zimní sporty a střediska

Nově vzniklá střediska v Bulharsku jsou velmi atraktivní nejen pro české turisty. Mezi známé destinace patří Bansko, Vitoša, Borovec, Stará Planina či Pirin.

Země, která nabízí vše

Bulharsko se rozkládá v jihovýchodní části Evropy na Balkánském poloostrově.

Na severu země sousedí s Rumunskem, kde pomyslnou hranici tvoří řeka Dunaj. Západním sousedem je Srbsko a Makedonie, jižním Řecko a jihovýchodním Turecko. Na východě jsou hranice Bulharska lemovány Černým mořem.

Bulharsko je země, která každoročně otevírá brány tisícům turistů. Největším přírodním bohatstvím je Černé moře, jehož název není odvozen od barvy, ba naopak Černé moře patří mezi neprůzračnější, mnohdy s viditelností až 20 metrů. Podél 378 km dlouhého pobřeží na turisty čekají třpytivé písečné pláže, skalnaté zátoky, plážové duny, zalesněné stráně, hory a horská jezera. Bulhaři jsou známí svou pohostinností a není složité se domluvit vzhledem ke společnému jazykovému základu.

Oproti ČR je zde posun o 1 hodinu dopředu. 

Průvodce pro tebe napsal Lukáš Groh
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
červen - září
Koupačka v moři o prázdninách, túry po horách na jaře.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Z Bratislavy i o více než polovinu nižší.
Akční nabídky
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu