Bulharsko
Bulharsko

Zásuvky a internet v Bulharsku

Elektřina a zásuvky

Bulharská síť funguje na bázi napětí 220 V a frekvence 50 Hz, což jsou hodnoty, které naprostá většina běžně užívaných spotřebičů v ČR akceptuje bez potíží.

Zásuvky a zástrčky se v Bulharsku používají zejména typu F (tzv. typ Schuko) a méně často typu C. Zásuvka typu F vypadá shodně jako zásuvky v ČR, jen má místo zemnícího kolíku dvojici uzemňovacích pásků nahoře a dole. S tím si však většina moderních zástrček (například pro počítače či rychlovarné konvice) bez problému poradí, jelikož kromě otvoru na zemnící kolík má po stranách i výřezy právě pro zemnící pásky. Ostatně i v ČR se již často setkáte právě s "Schuko" zásuvkami.

Zásuvky typu C nemají zemnění (nahrazuje ho dvoufázová ochrana), bez potíží do nich zapojíte například nabíječku mobilního telefonu nebo holícího strojku.

  • Zásuvky: F a C
  • Napětí: 220 V
  • Frekvence: 50 Hz
  • Adaptér: není potřeba

Internet

Bulharsko je součástí EU, data v mobilu vám tak budou fungovat bez příplatku. Využívat je můžete úplně stejně, jako byste využívali doma v ČR nebo na Slovensku. Internetové pokrytí v Bulharsku je v obydlených oblastech dobré, problémy můžou být v odlehlejších částech hor.

Veřejné wi-fi sítě nabízí naprostá většina hotelů i penzionů a jsou dostupné v mnoha větších restauracích.

Volání

Pro volání se v rámci EU vztahují stejná pravidla jako pro použití internetových dat. Z Bulharska domů tedy budete volat za shodné ceny a tarify jako voláte po ČR. Žádné příplatky za roaming při cestě do Bulharska nečekejte.

 

Chystáš se do Bulharska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lukáš Groh
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.