6 míst, která doporučujeme v Bulharsku navštívit

Sofie

Sofie

V hlavním městě Sofii navštivte kostel Alexandra Něvského, Sofijskou synagogu, mešitu Banja Baši a klášter Dragalevskimanastir. Sofie také poslouží jako výchozí bod na horu Vitošu či do lyžařského střediska Bansko.

Zobrazit popis
Nessebar

Nessebar

Nessebar je pohádkové město rozkládající se na poloostrově na Slunečném pobřeží s antickými památkami a středověkými dřevěnými stavbami. Město patří na seznam památek UNESCO. Nejrychleji se do Nessebaru dostaneme autobusem či autem z Burgasu, který je vzdálen asi 40 km směrem na jih.

Zobrazit popis
Varna

Varna

Varna je největší přístavní město, centrum zábavy, kde naleznete katedrálu „Nebevzetí“ se vzácnými nástěnnými malbami. Varna je o něco živější a trochu méně turistická než Burgas.

Zobrazit popis
Sozopol

Sozopol

Je magická rybářská vesnice s malebnými domky z 19. století, kde se nachází muzeum s pozoruhodnou sbírkou řeckých váz. Sozopol je velmi dobře dostupný, leží jen asi 15 km jižně po pobřeží od Burgasu.

Zobrazit popis
Rilský klášter

Rilský monastýr (klášter)

Je nejslavnější pravoslavný klášter. Architektura je hravá, barevná a plná roztomilých detailů. Je zde k vidění první bulharský glóbus a vzácné ikona. To vše v malebném pohoří Rila. 

Zobrazit popis
Ďáblovo hrdlo

Ďáblovo hrdlo

Je nejvyšší podzemní vodopád mizející v útrobách země. Jeskynnímu komplexu v Rodopech kraluje přes 100 m dlouhá a 35 m vysoká jeskyně. Místo leží v odlehlé oblasti poblíž řeckých hranic u vesnički Trigrad, ideálním způsobem dopravy bude určitě auto.

Zobrazit popis
Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu