Vízum 

Bulharsko je členem EU. Pro vstup na území Bulharska je dostačující platný občanský průkaz. V případě, že se však kdokoli rozhodne cestovat do této země přes Srbsko, nesmí zapomenout na cestovní pas. V opačném případě pak musí zaplatit jednodenní tranzitní vízum (okolo 50 EUR).

Očkování 

Při cestě do Bulharska není povinné žádné očkování. Doporučuje se vakcinace proti žloutence typu A i B a tetanu. Co jsme slyšeli, je dobré se rovněž nechat očkovat proti vzteklině a břišnímu tyfu. To platí zvlášť pro turisty vyrážející mimo turistické resorty, jako všude na Balkáně, i tady se setkáme s toulavými psy.

Celní předpisy 

Dejte si pozor na vývoz originálních antických nádob, to se v zemi přísně postihuje. Bulharsko stále nepatří do Schengenu, a tak se hraniční kontrole nevyhnete.

Od 1. 1. 2007 není v Bulharsku na automobily s registrací v zemi EU uplatňován celní režim dočasného dovozu. Bezcelní dovoz a vývoz se vztahuje jen na věci osobní potřeby, které svým množstvím a hodnotou nemají obchodní charakter. Co se týká množství zboží, používá se definice „přiměřené množství“, přičemž pro občany EU platí u dovozu a vývozu alkoholických a tabákových výrobků liberálnější režim.

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu