Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Levných letenek z Prahy do italské Boloni, které vycházejí na 778 Kč, využijeme k zajímavé cestě, během které navštívíme hned dva samostatné státy. Tím prvním bude samozřejmě vždy skvělá Itálie a krásná neturistická Boloňa. Historické centrum však není tak velké a na prohlídku bude bohatě stačit jeden den. Proto vyrazíme na výlet do dalšího státu, tentokrát 5. nejmenšího na světě, San Marina. 

Cesta z Boloni není složitá. Na hlavním nádraží nasednete na vlak, přičemž pokud pojede spoji Regionale nebo Regionale Velocce, jízdenky nemusíte řešit v předstihu, stačí koupit na nádraží. Vlakem dojedete do přímořského letoviska Rimini, odkud jezdí (přímo od nádraží) přímá autobusová linka do hlavního města San Marina. Jízdenku za 5 € jedním směrem stačí koupit u řidiče.

Kolik celkem zaplatím?

  • Zpáteční letenka z Prahy do Boloni: 778 Kč
  • Zpáteční jízdenka z Boloni do Rimini: 19,70 € / 510 Kč, můžete koupit i dvě jednosměrné, zpáteční cesta není cenově zvýhodněna (jízdní řád)
  • Zpáteční jízdenka z Rimini do San Marina autobusem: 10 € / 260 Kč (jízdní řád)

Co se ještě bude hodit?

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BLQ Boloňa
Itálie
Boloňa
Zpáteční 1.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst na letu z Prahy do Boloni

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden (termíny od soboty do úterý)

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Boloňa Guglielmo Marconi.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Co podniknu v destinaci?

Itálie, San Marino

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
jakob

My lístek kupovali u řidiče. Žádný nával nebyl. Pravda jeli jsme v půlce února :)

Odpovědět
před 3 lety

Jizdenky do San Marina se kupuji v trafice kousek od zastavky (resp. cestou na zastavku).

Rano je treba pripravit se na mensi ci vetsi bitku s Rusy a Asiaty. Ale vsechny nakonec asi odvezou.

Odpovědět
před 3 lety

Z Bratislavy zpáteční do Bologne EUR 20, Pá-Po

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Zimní Amsterdam
ušetříš až 49%
To musíš vidět!
Arieiro
ušetříš až 50%
Tam to bude krásný!
Burano
ušetříš až 74%
Všude dobře, co doma!
Impressive Resort Spa
ušetříš až 29%
Tam to bude krásný!
5160 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Boloňa
Itálie Přílet na letiště Boloňa Guglielmo Marconi

Z letiště do centra Bologni na vlakové nádraží odjíždí jednou za 4 až 10 minut automatický vláček (monorail) Marconi Express. Lístek stojí 8,70 EUR (jednosměrný), resp. 16 EUR (zpáteční) a lze zaplatit i platební kartou v automatu u zastávky. Na hlavní nádraží dorazí za 15 minut, kde již můžete pohodlně přestoupit na městské linky či vlaky mířící do Rimini nebo San Marina. Oficiální informace na webu marconiexpress.it.

Levnější, za to zdlouhavější je kombinace autobusu číslo 54 a 81 nebo 91. Lze využít pouze od pondělí do soboty, neboť v neděli a o svátcích linka číslo 54 nejezdí. Na letišti nastoupíte na 54, kterou dojedete až do zastávky Birra, kde přestoupíte na linky 81 nebo 91, které projedou napříč celým historickým centrem západo-východním směrem. Linka 54 odjíždí z letiště vždy v celou hodinu (poslední spoj ve 20:20). Linky číslo 81 a 91 mají souhrnný interval 15 minut. Jízdenka vyjde na 1,50 EUR s platností na 75 minut a zakoupíte ji u řidiče nebo v prodejně Carrefour v příletové hale. Lze koupit i lístek za 5 € na 24 hodin.

Shuttly autobusy do okolních měst vyjíždí taktéž z letiště, konkrétně do měst Rimini, Florencie, Modena, Ferrara, Cervia a Marche. Konkrétní rozpis spojů včetně cen najdete zde bologna-airport.it/to-and-from-the-city. Stále však platí, že je levnější kombinace bus+vlak.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Boloňa Guglielmo Marconi