Jak akci využít?

Levných letenek z Prahy do italské Boloni, které vycházejí na 778 Kč, využijeme k zajímavé cestě, během které navštívíme hned dva samostatné státy. Tím prvním bude samozřejmě vždy skvělá Itálie a krásná neturistická Boloňa. Historické centrum však není tak velké a na prohlídku bude bohatě stačit jeden den. Proto vyrazíme na výlet do dalšího státu, tentokrát 5. nejmenšího na světě, San Marina. 

Cesta z Boloni není složitá. Na hlavním nádraží nasednete na vlak, přičemž pokud pojede spoji Regionale nebo Regionale Velocce, jízdenky nemusíte řešit v předstihu, stačí koupit na nádraží. Vlakem dojedete do přímořského letoviska Rimini, odkud jezdí (přímo od nádraží) přímá autobusová linka do hlavního města San Marina. Jízdenku za 5 € jedním směrem stačí koupit u řidiče.

Kolik celkem zaplatím?

  • Zpáteční letenka z Prahy do Boloni: 778 Kč
  • Zpáteční jízdenka z Boloni do Rimini: 19,70 € / 510 Kč, můžete koupit i dvě jednosměrné, zpáteční cesta není cenově zvýhodněna (jízdní řád)
  • Zpáteční jízdenka z Rimini do San Marina autobusem: 10 € / 260 Kč (jízdní řád)

Co se ještě bude hodit?

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Boloňa
Itálie
Zpáteční přímý let 1.5 hod letu Rezervace na ryanair.com
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

  Ukázka letenek z 08. 10. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst na letu z Prahy do Boloni

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden (termíny od soboty do úterý)

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy na letiště Boloňa Guglielmo Marconi.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Co podniknu v destinaci?

Itálie, San Marino

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

jakob

My lístek kupovali u řidiče. Žádný nával nebyl. Pravda jeli jsme v půlce února :)

Odpovědět
před 11 měs

Jizdenky do San Marina se kupuji v trafice kousek od zastavky (resp. cestou na zastavku).

Rano je treba pripravit se na mensi ci vetsi bitku s Rusy a Asiaty. Ale vsechny nakonec asi odvezou.

Odpovědět
před 11 měs

Z Bratislavy zpáteční do Bologne EUR 20, Pá-Po

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 74%
Hurá za zážitky!
Levné Jordánsko z Prahy
918 Kč
2019-09-13T17:03:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 61%
Tam chceš!
ušetříš až 13%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 42%
Tam jsi vždycky chtěl!
4463 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Boloňa Guglielmo Marconi

Z letiště do centra Bologni na vlakové nádraží odjíždí každých 11 minut autobusová linka Aerobus. Lístek stojí 6 € a lze zaplatit i platební kartou v automatu u zastávky. Na vlakovou stanici autobus dorazí za 15 minut, kde již můžete pohodlně přestoupit na městské linky či vlaky mířící do Rimini nebo San Marina. První spoj od nádraží jede v 5:00, poslední z letiště v 0:15, a to s intervalem 11 minut (včetně neděle), večer cca 30 min.

Levnější, za to zdlouhavější je kombinace autobusu číslo 54 a 13. Lze využít pouze od pondělí do soboty, neboť v neděli a o svátcích linka číslo 54 nejezdí. Na letišti nastoupíte na 54, kterou dojedete až do zastávky Cinta. Tady přeběhnete ulici na protější zastávku, počkáte na linku 13, která projede napříč celým historickým centrem západo-východním směrem. Linka 54 odjíždí z letiště vždy v celou hodinu (poslední spoj ve 20:20), zpět ze zastávky Cinta pak vždy v XX:46 (první 6:46, poslední 19:46). Linka číslo 13 má interval 4-7 minut. Jízdenka vyjde na 1,30 € s platností na 75 minut, při nákupu u řidiče na 1,50 €. Lze koupit i lístek za 5 € na 24 hodin.

Shuttly autobusy do okolních měst vyjíždí taktéž z letiště, konkrétně do měst Rimini, Florencie, Modena, Ferrara, Cervia a Marche. Konkrétní rozpis spojů včetně cen najdete zde bologna-airport.it/to-and-from-the-city. Stále však platí, že je levnější kombinace bus+vlak.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Boloňa Guglielmo Marconi