Florencie

Italská trojromance! Řím, Florencie a Benátky z Prahy (letenky + rychlovlaky). Balíček od 1 742 Kč

4 komentáře
2018-05-16T18:27:37+02:00

O akci

Naservírujte si tři perly Itálie do jednoho výletu, mezi městy se stylově přesuňte italskými rychlovlaky, které zvládají jízdy mezi těmito městy i za poloviční dobu oproti klasickým courákům nebo autobusům. V této sestavě oceníte levné akční jízdenky na rychlovlaky společnosti Italo.

Po příletu na letiště Ciampino chytněte za 5 euro autobus, který vás vyhodí na nádraží Termini. U nádraží se také ubytujte, koncentruje se zde nejvíce levných hotelů a také je tady nespočet možností levného stravování. V Římě pokud možno vůbec nevyužívejte hromadné dopravy, všude se dá dojít pěšky a není nic romantičtějšího, než se během procházky do Vatikánu zastavit u Fontány di Trevi, v Pantheonu, na známém náměstí Piazza Navona a také u Andělského hradu. Zpátky to můžete vzít směrem k Piazza Venezia přes Forum Romanum až ke Koloseu.

Na Termini sednete na rychlovlak Italo za 10 euro a za hodinu a půl se octnete v toskánské metropoli, ve slavné Florencii. Pro Florencii platí to samé co pro Řím, od nádraží Santa Maria Novella dojdete ke dómu Santa Maria del Fiore za deset minut, Piazza della Signoria se slavnou sochou Davida a Neptunovou fontánou je jen pár kroků odtud. Vaše kroky určitě neminou starobylý most Ponte Vecchio, kterému se také říká Most zlatníků, neboť je zde nespočet malých zlatnických dílen a obchůdků. Až přejdete most, vystoupejte k hradu Belvedere, odkud budete mít panoramatické výhledy na celou Florencii.

Z Florencie vás za dvě hodiny zaveze rychlovlak přímo do srdce Benátek na nádraží Santa Lucia. I tady platí, že nemusíte využívat lodní dopravy, celé Benátky se dají projít pěšky. Pokud však chcete zamířit i na okolní ostrovy Murano a Burano, využijte nabídky jedno či vícedenních jízdenek, se kterými můžete téměř neomezeně cestovat po celé Benátské laguně, tzn. jízdenky platí i pro dopravu do Mestre, kde se nejspíše kvůli vysokým cenám ubytování v samotných Benátkách ubytujete. Na letiště Marca Pola se z Mestre nebo samotných Benátek svezete za 8 euro.

PRG/Praha
CIA/Řím
Jednosměrná letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
Řím
Florencie
Jednosměrná jízdenky
1.5 hodin jízdy (bez přestupu)
Florencie
Benátky
Jednosměrná jízdenky
2 hodin jízdy (bez přestupu)
VCE/Benátky
PRG/Praha
Jednosměrná letenky
1 hodin letu (přímý let)
  • Hledej v období Příkladový itinerář platí pro cestu od 20. do 24. června
  • Poletíš s aeroliniemi Ryanair, Volotea
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Sestava dvou příručních zavazadel, velké a malé, pravidla naleznete v průvodci aerolinií Ryanair a Volotea
Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2018-05-16T18:12:05+02:00

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce