Plovoucí trhy v Bangkoku

Jaro v jihovýchodní Asii s Oman Air z Prahy (do Vídně). Letenky od 8 528 Kč

29 komentářů
2018-12-20T18:40:00+01:00

O akci

Akce Oman Air s odletem z Prahy, návratem do Vídně a mnoha destinacemi napříč celou jižní Asií, je zpět a to ještě s nižšími cenami než dříve. Nevýhodou je velmi omezená reálná dostupnost termínů, které se soustředí především na březen, květen s přesahem do června a červenec až říjenNejnižší ceny se pohybují od 8.500, do 10.000 Kč se ale u některých destinací lze dostat i během druhé poloviny února nebo dubna. Kalendáře nejlevnějších cen fungují jen velmi omezeně, proto nezbývá nic jiného než klikat a zkoušet vámi preferované termíny...

Cestovat můžete do thajského Bangkoku, malajské Kuala Lumpur, indonéské Jakarty, filipínské Manily nebo nepálského Káthmándú. Nebojte se taktéž destinace mezi sebou kombinovat. Dostupné jsou i destinace napříč celou Indií.

Případné dlouhé přestupy v Ománu pak využijte k návštěvě města, krátkodobé vízum za 5 OMR vyřídíte online.

  • Ušetříš až 34 % oproti obvyklé ceně 13 000 Kč
  • Hledej v období Nejvíce v květnu a březnu, v rozmezí 2.000 Kč omezeně i na konci února nebo v dubnu.
  • Čeká tě přestup na letišti Vždy dva přestupy: v Maskat a Mnichov nebo Frankfurt.
  • Poletíš s aeroliniemi Oman Air
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně dvě odbavená zavazadla po 15 kg + klasické příruční
PRG/Praha
BKK/Bangkok BKK/Bangkok
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
16 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
CGK/Jakarta CGK/Jakarta
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
25 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
MNL/Manila MNL/Manila
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
30 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
KUL/Kuala Lumpur KUL/Kuala Lumpur
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
21 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
KTM/Káthmándú KTM/Káthmándú
VIE/Vídeň
Zpáteční letenky
18 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
KUL/Kuala Lumpur BKK/Bangkok
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
18 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
CGK/Jakarta BKK/Bangkok
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
24 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
CMB/Kolombo CMB/Kolombo
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
15 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
GOI/Goa GOI/Goa
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
19 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
BLR/Bengalúr BLR/Bengalúr
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
15 hodin letu (2 přestupy)
PRG/Praha
COK/Kóčin COK/Kóčin
VIE/Vídeň
Zpáteční letenky
16 hodin letu (2 přestupy)
Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-12-20T18:21:48+01:00

29 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
glogloman
před 4 lety

Před 2 týdny jsem přiletěl z Jakarty přes Muscat a mohu říci, že servis na vysoké úrovni. Nová letadla Dreamliner, nově podávají i alkohol, jen na letišti mají jen britské zásuvky. Na cestě zpět (do Jakarty) máme 19 hod. stop přes den v Muscatu, tak už se těším na obhlídku města. Za zpáteční letenku Jakarta - Praha jsem dal 10,4 mil. Rp. což je cca 16 tis. Kč.

Avatar uživatele
Jaryn
před 4 lety

Tak jsem to pěkné prošvihl, tak dlouho jsem si hrál s termíny do Káthmándú, až akce vypršela, na stránkách omanair nic nelze rezervovat, tak nevím, snad se něco ještě objeví...

Avatar uživatele
Arleta
před 4 lety

Prosím, kde seženu ta krátkodobá víza? Já na netu našla jen ty na 30 dní za 40€. Letíme v lednu s oman airlines do indonesie přes akci, co jste zveřejnili v září a máme tam asi 7 hodin přestup (19-02hod)..

40€ bychom za těch pár hodin asi nedali.

Popřipadě má někdo tip na co mrknout za tak krátký čas a v tuto hodinu? Diiiiiky dik:)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, musí se žádat jen přes oficiální web: https://evisa.rop.gov.om/. Je nutné se nejprve zaregistrovat, do e-mailu přijde potvrzovací odkaz, na který kliknete. Po té se můžete na výše uvedené stránce přihlásit (v pravé části), kliknout na "Apply for Visa", vyplnit národnost a hned první typ víza je 5denní za 5 OMR (necelých 300 Kč): https://imgur.com/a/AbgPGIr

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Já myslím, že večer nemá smysl někam jezdit. Pokud chcete přece jen něco zkusit, mohli byste vyjet taxíkem a vidět velkou mešitu zvenku. A když už byste jeli, tak pak na večeři do indické restaurace nebo zkusit najít ománskou s velbloudím gulášem.

Avatar uživatele
Libor
před 4 lety

Ještě dopoledne jsem si vyhlídnul let do Kuala Lumpur nebo Jakarty v červenci pod 9k, teď mi to v obou případech najde letenky přes 30k. Na stránkách Oman air mi to vyflusne No flights found :((( znamená to, že je po všem?

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

Znamená to jediné.Kdyz jsi si to vyhlidnul už dopoledne,tak jsi to měl hned i koupit. Příště budeš jistě pohotovejsi :)

Avatar uživatele
Dominik
před 4 lety

Ahoj,

snažím se najít letenky na únor, optimálně začátek na cca 9-12 dnů, nejlépe Manila, Colombo či Kuala Lumpur - máte nějaký TIP, nemohu najít nějakou dobrou cenovečku.

Děkuji:-)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Ahoj, v první půlce února toho moc není, ale třeba Kuala Lumpur vychází slušně na 6. - 17.2., viz: https://bit.ly/2CqOsjQ

Avatar uživatele
Dominik
před 4 lety

Pravděpodobně je to nedostupné. Vidím cenu přes 100k.

Kryštof Hájek
před 4 lety

No jo, vypadá to, že s tím něco dělají. Ještě ale uvidíme, u Ománců se ty ceny občas zjevují a zase mizí...

Avatar uživatele
Jan Macháček
před 4 lety

V Muscatu jsem byl minulý měsíc a upřímně víc než na pár hodin dlouhého přestupu to určitě není. Je to jedno z nejvíce roztahaných měst na světě, kde si chůzi po vlastních moc neužijete. Každopádně moje tipy, co vidět:

1. Mutrah Souq - nejznámější bazar celého Ománu. Nakoupíte tam suvenýry pro svojí rodinu a dýchne na vás atmosféra Blízkého východu a taky se naučíte trochu smlouvat. Jediná nevýhoda je, že je to od letiště poměrně daleko. Pokud chcete busem, tak jeďte do Ruwi (bus 1) a tam přestoupíte na další a jste tam. Podle mě z letiště cca. 1,5 hodiny.

2. Mešita sultána Kábúse - obrovská mešita, která má jeden z největších koberců na světě a lustr o váze 25 tun. Je relativně kousek od letiště - zase stačí bus 1. Návštěva se rozhodně vyplatí, je na co koukat. Jen si nachystejte dlouhé kalhoty a dámy něco na zahalení hlavy a rukou. Vstupné je zdarma.

Praktické tipy: Muscat má překvapivě efektivní MHD, vše důležité je poblíž páteřní linky 1. Ta jezdí i na letiště (1A a 1B - http://mwasalat.om/en-us/Services/City-Muscat). Bus je super levný na rozdíl od taxíků, kteří mají tendenci vás pořádně napálit. Takže otázka, jestli si do skupiny (pokud cestujete ve více lidech) nevyplatí koupit jedna simka - stojí pár riálů a pak využívat Google maps, které počítají i s MHD.

Tipů k Muscatu a hlavně k samotnému Ománu mám víc. Takže pokud vás zajímá, jak je to přesně s vízem, jak se dostat do Ománu z Dubaje busem, kde se vykoupete uprostřed vyprahlé krajiny (není to moře) nebo proč je Omán stopařský ráj, tak mrkněte na můj manuál, který vám před vaší cestou do Ománu hodně pomůže: https://www.cestolet.cz/cestopis...avstivit2/

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 lety

Maskat je určitě na víc času než pár hodin. Už jen proto, že jak sám píšeš, jedna cesta je na 1,5 h. Kromě popsaných míst ještě stojí za návštěvu opera, pobřeží (jak u starého centra tak pláž poblíž opery) a zvenku se podívat na sultánův palác.

Jinak ten manuál je dobrý, ale hotely jsou v Ománu i mnohem levnější než 2000 Kč, což označuješ jako minimum. Třeba v Sur 700-900 Kč pro dva, Maskat od 900 Kč (airbnb lze levněji, ale bez půjčeného auta je třeba taxi) a i Al Hadd je dost pod 2000 Kč. Salála na jihu je klidně i za 450 Kč za pěkný apartmán s 3 postelemi v centru. Nizwa je dražší, ale je tam také levnější airbnb.

Jako stopařský ráj bych Omán neoznačil, i když se tam na stop nečeká. Přece jen pokud člověk chce přespávat zdarma a musí táhnout spoustu vody, není to ono. Dostat se z center měst na vhodné místo na stopa je leckde problém a jsou tam na severu samé dálnice, kde není dobré stopovat obecně.

Avatar uživatele
Jan Macháček
před 4 lety

Je fakt, že jsem průzkumu ubytování zase tolik nedal. Využil jsem Couchsurfing nebo spal venku. Tam, kde jsem si zjišťoval ceny, tak tam byli vždy vysoké. Takže tady budeš mít daleko lepší informace než já.

Jinak za tím stopem si stojím. Dokonce i ve městě, chytíš skvělého stopa. Lidi jsou super příjemní a rádi tě odvezou, kam potřebuješ. Spoustu vody jsem netáhl - vždy max jednu dvě petky a kdyby byl člověk úplně líný, tak to zvládne na čaji, na který ho místní rádi pozvou. Jo a ty dálnice stopu nevadí. Naopak to celé urychlují takovým způsobem, že člověk se dálnicím vyhybá, aby něco viděl :D

Avatar uživatele
Josef
před 4 lety

Akci jsem využil na podzim s tím, že jsem měl stopover 27 hodin v Muscatu. Elektonická víza za 5 OMR (tj. cca 300 Kč) na max. 10 dní vydána bez problémů a podle mne se určitě vyplatí se v Ománu stavit i na krátký čas. Za den se dá v Muscatu stihnout Grand Mosque, opera, pláž Qurum (nic moc), Mutrah (asi nejzajímavější), Riyam i Old Muscat. Vše je dostupné levnými autobusy MHD.

Při takto delším stopoveru neodbaví zavazadla do cílové destinace, ale vyzvednete si je v Muscatu. Early check-in s odevzdáním zavazadel na další let je ale možný jen 8 hodin před odletem.

Avatar uživatele
Jajda
před 4 lety

40 minut v Mnichově na přestup, to se opravdu dá stihnout?

Nevíte prosím, jestli to do Muscatu, odlétá alespon ze stejného terminálu?

Kryštof Hájek
před 4 lety

Opravdu dá, zvlášť v Mnichově. Odlétá se ze stejného terminálu, jinak by ani letenka nešla prodat.

Avatar uživatele dedik77
dedik77
před 4 lety

Neobjevil se take prosim Seoul (ICN) z Prahy nebo okoli? 8.9-20.9.2019?

Avatar uživatele
bkms
před 4 lety

letíme 14.9.2019-5.10.2019 do Himalájí (Kátmandů) Kdyby se někdo chtěl přidat ,letíme tři ,dva pohodoví chlapi a dcera.Jinak díky díky za tyto stránky. Ještě jsem se nezbavil tasemnice z Indie a již balíme bágle do Vietnamu ,hergot kde brát stále volno????

Jakub Langer
před 4 lety

Dobre rano, prosim, podarilo se take za 8500 nebo jen za 9500-10000? Dik za info.

Avatar uživatele
mirjur
před 4 lety

Koupeno před chvílí 8.9.-25.9. za 8500.

Avatar uživatele
františek Ruda
před 4 lety

a co hanoi?

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 4 lety

A co se podívat?

Kryštof Hájek
před 4 lety

Do Hanoje Oman Air nelétá, ale na jaro by mělo být dostupných ještě pár termínů z Mnichova z této akce: https://www.cestujlevne.com/akcn...ni-vietnam

Avatar uživatele filip.kalous
filip.kalous
před 4 lety

Díky moc. 8,5k do Indonésie, paráda :)

Avatar uživatele
Jana
před 4 lety

Jsou tarify i v červenci :)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Pravda, některé fungují přes celé léto až do října...

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Indii jste utajovat nemuseli. :)

Kryštof Hájek
před 4 lety

Doplňujeme postupně no, od východu na západ :D

Další akce