Letecky na víkend do polského Krakova. Letenky od 678 Kč

Jak akci využít?

Na jarní víkendy do polského Krakova během dubna lákají low–cost aerolinie Ryanair, neboť na tři termíny od pátku do pondělí nabízejí zpáteční letenky vždy za 678 Kč (nezapomeňte vypnout automatický přepočet na eura). Míst je aktuálně dostatečné množství.

V Krakově si užijte romantický víkend ve spletích uliček historického centra, jehož středobodem je hlavní náměstí Rynek Główny s tržnicí Sukiennica. V okolí najdete desítky kvalitních restaurací, vývařoven i piroháren, které ostudu polské gastronomii rozhodně neudělají. Za hranice města se pak vydejte do Solných dolů ve Wieliczce nebo do nechvalně proslulé Osvětimi. Hotel seženete do 1 000 Kč za noc.

Pokud by na vás byly 3 noci příliš, dopravte se do Krakova autobusem v sobotu či neděli za 290 Kč a využijte pouze zpáteční pondělní let za 339 Kč. Počítejte jen s 6 hodinami v autobuse místo jedné v letadle.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Krakov
Polsko

od 678 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 14. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč. Ušetříš přibližně 44 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Na víkendy od čtvrtka do pátku během dubna.

S kým poletím?

Přečtěte si tipy k nákupu letenek Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Let do Krakova nedoporučuji, už jsem to absolvoval jednou s RyanAir, nemá to vůbec cenu. Radši bych jel znovu vlakem do Bohumína s LeoExpress s přestupem na autobus, cesta by podle mě byla rozhodně pohodlnější a časově by to vyšlo skoro stejně.

Ono sice let trvá hodinu, jenomže dostavit se na letiště 2 hodiny před odletem, dostat se na letiště (+30 minut oproti hlavnímu nádraží), dostat se z letiště do centra Krakova (hodina), a let hodina, a člověk je najednou na 4:30 hodinách místo 6 hodin, ve znatelně nišším pohodlí než ve vlaku, omezením na zavazadla a hloupé bezpečnostní kontrole na letišti.

Takže bych vážně neřekl, že let do Krakova je výhodný, za ty ušetřené necelé dvě hodiny podle mě potulování se po letištním terminálu kde je bageta dražší než na václaváku a procházení bezpečnostní kontrolou s konečným mačkáním se na malých sedadlech ten ušetřený čas podle mě nestojí.

před 8 měs
David Eiselt

Pro evropské lety se stačí s online odbavení dostavit na letiště klidně hodinu před. To je akorát na pohodlně dojití skrz kontrolu k odletové bráně. Vlak z letiště v Krakově jede do centra 17 minut.

Zase tak dramaticky bych to neviděl :)

před 8 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 313 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-15T08:22:12+01:00)

Jasně minimálně o třetinu časově delší cesta s částí v autobuse a přestupem je jednoznačně pohodlnější než přímý hodinový let letadlem (a to economy v LE je fakt velká pohoda ve vlacích).... :))) A snad pokud nevydržíš hodinu bez bagety, tak si ji koupíš předtím v obchodě a nemusíš si ji kupovat na letišti, kde je všechno a všude dražší.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 386 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-15T09:15:34+01:00)

Navíc je na letišti Billa s normální cenovou hladinou jako ve městě. A jak píše eremi, u vnitro-EU letů s odbavením přes internet bohatě stačí vstupovat do odletové haly letiště hodinu před odletem.

Přidat odpověď
před 8 měs

Za tu cenu ani jeden termín není...

před 8 měs
Kryštof Hájek

Jak to? Třeba hned ten, na který vede odkaz, tj. 20. - 23.4., dále třeba 13. - 16.4. nebo 6. - 9.4...

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele kubinho
kubinho

ty terminy budou spis patek - pondeli nez ctvrtek - nedele :)

před 8 měs

Jojo, taky mi to hází jen pondělní odlety.

před 8 měs
David Eiselt

Aj, moje chyba... Sakra :D díky za pozornost!

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 20%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 54%
Všude dobře, co doma!
3970 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Krakov John Paul II

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po nově vybudované železniční trati. Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád), jsou vybaveny wifi i automaty na jízdenky, které stojí 9 zlotých a lze je zaplatit též kartou.

Alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut) a 252 (interval 40 minut), které do centra se zastávkami po cestě jedou 40 minut. Jízda stojí 4 zloté, případně 5 zlotých na 60 minut, 6 zlotých pro 90 minut a 20 zlotých na 24 hodin (spíš se ale vyplatí dojet do centra za 4 zloté a tam si koupit 24hodinovou jízdenku za 15 zl jen na území města – letiště je až za hranicí).

Nově lze pro cestu z centra na letiště využít i autobusů Leo Express, cena jízdenka činí 7 zlotých.

V noci jezdí autobus linky číslo 902 každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1meLakxv63QcXHN7BvfmBxFPSUtw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Krakov John Paul II