Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na jarní víkendy do polského Krakova během dubna lákají low–cost aerolinie Ryanair, neboť na tři termíny od pátku do pondělí nabízejí zpáteční letenky vždy za 678 Kč (nezapomeňte vypnout automatický přepočet na eura). Míst je aktuálně dostatečné množství.

V Krakově si užijte romantický víkend ve spletích uliček historického centra, jehož středobodem je hlavní náměstí Rynek Główny s tržnicí Sukiennica. V okolí najdete desítky kvalitních restaurací, vývařoven i piroháren, které ostudu polské gastronomii rozhodně neudělají. Za hranice města se pak vydejte do Solných dolů ve Wieliczce nebo do nechvalně proslulé Osvětimi. Hotel seženete do 1 000 Kč za noc.

Pokud by na vás byly 3 noci příliš, dopravte se do Krakova autobusem v sobotu či neděli za 290 Kč a využijte pouze zpáteční pondělní let za 339 Kč. Počítejte jen s 6 hodinami v autobuse místo jedné v letadle.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
KRK Krakov
Polsko
Krakow
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč . Ušetříš přibližně 44 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Na víkendy od čtvrtka do pátku během dubna.

S kým poletím?

Přečtěte si tipy k nákupu letenek Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Let do Krakova nedoporučuji, už jsem to absolvoval jednou s RyanAir, nemá to vůbec cenu. Radši bych jel znovu vlakem do Bohumína s LeoExpress s přestupem na autobus, cesta by podle mě byla rozhodně pohodlnější a časově by to vyšlo skoro stejně.

Ono sice let trvá hodinu, jenomže dostavit se na letiště 2 hodiny před odletem, dostat se na letiště (+30 minut oproti hlavnímu nádraží), dostat se z letiště do centra Krakova (hodina), a let hodina, a člověk je najednou na 4:30 hodinách místo 6 hodin, ve znatelně nišším pohodlí než ve vlaku, omezením na zavazadla a hloupé bezpečnostní kontrole na letišti.

Takže bych vážně neřekl, že let do Krakova je výhodný, za ty ušetřené necelé dvě hodiny podle mě potulování se po letištním terminálu kde je bageta dražší než na václaváku a procházení bezpečnostní kontrolou s konečným mačkáním se na malých sedadlech ten ušetřený čas podle mě nestojí.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pro evropské lety se stačí s online odbavení dostavit na letiště klidně hodinu před. To je akorát na pohodlně dojití skrz kontrolu k odletové bráně. Vlak z letiště v Krakově jede do centra 17 minut.

Zase tak dramaticky bych to neviděl :)

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-15T08:22:12+01:00)

Jasně minimálně o třetinu časově delší cesta s částí v autobuse a přestupem je jednoznačně pohodlnější než přímý hodinový let letadlem (a to economy v LE je fakt velká pohoda ve vlacích).... :))) A snad pokud nevydržíš hodinu bez bagety, tak si ji koupíš předtím v obchodě a nemusíš si ji kupovat na letišti, kde je všechno a všude dražší.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 739 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-15T09:15:34+01:00)

Navíc je na letišti Billa s normální cenovou hladinou jako ve městě. A jak píše eremi, u vnitro-EU letů s odbavením přes internet bohatě stačí vstupovat do odletové haly letiště hodinu před odletem.

Přidat odpověď
před 4 lety

Za tu cenu ani jeden termín není...

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jak to? Třeba hned ten, na který vede odkaz, tj. 20. - 23.4., dále třeba 13. - 16.4. nebo 6. - 9.4...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele kubinho
kubinho

ty terminy budou spis patek - pondeli nez ctvrtek - nedele :)

před 4 lety

Jojo, taky mi to hází jen pondělní odlety.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Aj, moje chyba... Sakra :D díky za pozornost!

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To musíš vidět!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam jsi ještě nebyl!
Wall Street
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
A už tam budem?
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Krakow
Polsko Přílet na letiště Krakow John Paul II

Vlak do centra Krakowa

Nejpohodlnější doprava z letiště do Krakova vede po železnici, po které jezdí městská linka SKA1. Nádraží se nachází hned u terminálu v prvním suterénním podlaží. Cesta od příletové haly nezabere více než 2 minuty a je přehledně značená.

Mezi letištěm a hlavním nádražím Kraków Główny trvá cesta 17 minut. Vlaky jezdí cca každých 30 minut od 4 ráno do půlnoci (jízdní řád). Jízdenky za 14 PLN zakoupíte v automatu na nástupišti i v terminálu, kde lze platit kartou. Lístek si můžete koupit i přes internet na webu malopolskiekoleje.pl. Na vlak neplatí jízdenky krakovského dopravního podniku na autobusy a tramvaje (viz níže).

Zhruba každý 3. spoj pokračuje z Krakowa dál až k solným dolům Wieliczka.

 • cena jízdenky: 14 PLN
 • doba jízdy centrum-letiště: 17 minut
 • interval: 20 až 40 minut
 • první spoj z Krakow Glówny: 4:37
 • poslední spoj z letiště: 0:33

Autobus do centra Krakowa

Levnější alternativou jsou městské autobusové linky číslo 208 (interval 60 minut - jízdní řád) a 252 (interval 30 minut - jízdní řád), které do centra se zastávkami po cestě jedou 45 minut. Jedna jízda na 60 minut stojí 6 PLN, pro 90 minut za 8 PLN.

K dispozici je 48hodinová jízdenka za 35 PLN nebo 72hodinová za 50 PLN, které platí i pro cestu na letiště. Naopak 24hodinová jízdenka je rozdělená na zónu I, která na letiště neplatí a zóny I+II+II, které platí na letiště s cenou 22 PLN.

Lístky zakoupíte v automatu na zastávkách, kde lze platit i kartou. V Autobuse si jízdenku po nástupu "cvaknete" v označovači, stačí jen jednou při první jízdě (v případě přestupů už podruhé neoznačujete).

V noci jezdí autobus linky číslo 902 (jízdní řád) každou hodinu.

Jízdní řády, plánovač tras nebo ceny jízdného MHD v Krakově najdete na webu dopravního podniku.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1meLakxv63QcXHN7BvfmBxFPSUtw]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi

Taxi na letišti provozuje jediný a oficiální provozovatel. Ceny jsou dány plošně dle vzdálenosti a centrum města vesměs spadá do 10–14,9 km za 17 €.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Krakow John Paul II