Jak akci využít?

Pokud přemýšlíte o pohodovém výletu do některého z evropských měst, který vás nebude stát ranec peněz, pak bude maďarské hlavní město tou pravou volbou. Především pro Pražáky se nabízí nová várka levných letenek z Prahy do Budapešti s Ryanairem na duben, které znamenají jediné. Odpadne zdlouhavá cesta po zemi, pomineme fakt, že jakýkoliv pozemní způsob dopravy z Prahy bude dokonce dražší. Zpáteční letenky jsou totiž k mání za 598 Kč a to už stojí za úvahu! 

Kromě krátkých dvoudenních termínů můžeme vyrazit i na prodloužené víkendy a vychutnat si tak Budapešť, místní lázně a výtečnou maďarskou kuchyni plnými doušky. 

Potěší i ceny ubytování. Ty sice nejsou na tak extrémně nízké úrovni jako třeba před 5 lety, ale plně srovnatelné nebo trochu nižší s cenami v Česku. 

Příklady termínů:

 • 21. - 24.2.
 • 5. - 7/8.4.
 • 18/19 - 21/22.4.
 • 23. - 25.4.
 • 25. - 28.4.
 • + navíc 24hodinové pobyty so-ne v mnoha případech za 678 Kč

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Budapešť
Maďarsko
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na ryanair.com

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 40 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Především duben

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety na letiště Budapešť Ferenc Liszt.

S kým poletím?

Veškeré informace o letecké společnosti – Ryanair.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 kusy příručních zavazadel – první s max rozměry 55 x 40 x 20 cm a druhé 35 x 20 x 20 cm.

Co podniknu v destinaci?

Maďarsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Lze si objednat zpáteční jízdenku i navíc dní za 678kč ?

před rokem
David Eiselt

Libovolně. Stačí si vybrat z dostupné nabídky letů. Ovšem akce je měsíc stará a dnes ceny mohou být zcela jiné.

Prosím o upřesnění... Asi mi to pomalu myslí. Cena např. 686,- je za zpáteční letenku? U spojení Budapešť - Praha se mi objeví další suma. Jak tomu mám rozumět? Mám tedy obě ceny sečíst?

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, vždy uvádíme cenu za zpáteční letenku, nicméně vzhledem k tomu, že příspěvek byl zveřejněn v pátek večer, dnes už za danou cenu letenky nejsou dostupné. U podobných akcí vydrží nejlevnější letenky maximálně v rámci hodin.

Nemate v clanku chybu? Myslim ze Ryanair upravil podminky a uz jde vzit zdarma s sebou pouze 1 kus zavazadla. Muzete to proverit? Samotneho me to zajima. Dekuji

před rokem

RyanAir sice upravil podminky, ale jen tak, ze vetsi z prirucnich zavazadel nejde do kabiny, ale u gateu vam ho vezmou do zavazadloveho prostoru.

před rokem
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak, zdarma jsou stále dva kusy. Jediný rozdíl je v tom, že příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm půjde při nástupu do zavazadlového prostoru letadla.

před rokem

Ahoj, z rezervace mi přišlo:

"Nové zásady pro přepravu palubní zavazadlo : Na palubě máte nárok na 1 malé osobní zavazadlo (35x20x20 cm), které se vejde pod sedadlo před vámi. Pokud si chcete na palubu vzít 2 zavazadla, musíte přidat Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla."

v informacích mají: "Každý cestující smí nést jedno velké palubní zavazadlo o hmotnosti až 10 kg s maximálními rozměry 55x40x20 cm, plus jedno malé palubní zavazadlo s rozměry až 35x20x20 cm."

Jak to tedy prosím je ? A kolik má to malé palubní zavazadlo hmotnostní limit ? Díky

Zakoupeno 5.-7.4., moc díky :-)

Odpovědět
před rokem

Zakoupeno 28.-30.04. za 678,- ;-) Diky za tip!

Odpovědět
před rokem

Ahoj, nejak jsem nepobral ve vyberu terminu "+ navíc 24hodinové pobyty so-ne v mnoha případech za 678 Kč" ... kde se k tomu muzu dostat?

před rokem
Kryštof Hájek

Například 10.-11. února, 28.-29. dubna...

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 20%
Tam chceš!
ušetříš až 48%
To budou fotky!
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 50%
Tam jsi vždycky chtěl!
4515 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt