Jak akci využít?

Využijte zlevněných letenek z Prahy do Neapole k parádnímu výletu do jednoho z nejrozmanitějších italských regionů – Kampánie. Zimní období tradičně dovolené v Itálii přeje, letenky, ubytování i další turistické služby jsou levnější, houfů lidí znatelně méně a přitom na na poznávačku je zimní období ideální. Nebudete trpět děsným letním horkem, zahřejete se a přitom nebudete muset po návratu domů řešit tak obrovský teplotní skok. Zpáteční letenky na tři prodloužené víkendy v lednu a únoru vyjdou na 718 Kč se členstvím ve WDC (jinak 1.258 Kč).

Kromě samotné Neapole, kde vznikla snad nejvěhlasnější pochoutka na světě pizza, se vydejte do Pompejí, na Vesuv nebo do krásného Postina na Amalfském pobřeží. Na koupání to určitě nebude, ale celá oblast je spíš o kochání :)

TIP: Pokud jsme v předchozí větě tvrdili, že na koupání to nebude, není to tak úplně pravda. Vyrazte trajektem na Ischii (hodinka plavby), kde narazíte na spoustu termálních pramenů. Většina z nich je součástí resortů, takže se za vstup platí (od 8 do 20 € za hodinu až dvě), na ostrově jsou však i dva prameny, které vyvěrají přímo do moře a místa jsou veřejně a zdarma přístupná. Jedná se o zátoku Sorgeto u městečka Forio a pláž Cataromana poblíž hradu.

 • Trajekty Neapol – Ischia, zpáteční jízdenka (stačí koupit na místě) je za 24,20 € (resp. 18,20 € z Pozzuoli, kam se dostanete příměstským vlakem) u společnosti Caremar
 • Ubytování na Ischii vyjde v zimě zhruba na 1.200 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji i se snídaní. Ubytování v Neapoli pak seženete klidně pod tisícovku za pokoj.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Neapol
Itálie
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 05. 12. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 200 Kč . Ušetříš přibližně 40 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Odlety: 13,16,20. leden, 3. únor; Návraty: 16,23. leden, 6. únor

S kým poletím?

Info ke členství ve WDC i dalším věcem v našem průvodci – Wizz Air.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky 2 příruční zavazadla: 55x40x20 cm a 35x20x20 cm.

Co podniknu v destinaci?

Itálie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

také koupeno :-ú díky za tip 20. 1 odlet

před rokem

No tak to se uvidíme ;-) jinak bydlíme v Naples Experience Hostel kterej jsem koukal, že se dá dojít z letiště pěšky. Ono ta Neapol se dá zvládnout pěšky v podstatě celá :-D Jinak na 20.1. máme s kámošem 1. cíl a to je skusit najít na večer nějakou párty, tak pokud by měl někdo tip, nevím jak jsou na tom italové přez zimu :-)

před rokem
nikca.svob
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 6 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2017-12-07T14:32:39+01:00)

Takže to bude párty už v letadle koukám... Letíme taky 20.1.

@Martin - od "neapolských domorodců" prý na Piazza Bellini (ale moc tomu nevěřím :-D) a ještě Galleria 19

před rokem

Paráda ;-) koukal jsem na tu Galleria 19 a (http://www.galleria19.it/) a vypadá to fakt hezky. Takže plán na sobotní večer je jasnej, jen se nesmim ztratit někde na letišti nebo pokazit to on-line odbavení, to budu dělat poprve, tak jsem zvědavej, tak pokud uvidíte 20.1. někoho v Praze brečet na letišti, tak to s největší pravděpodobností budu já :-D :-D Má někdo tip na co si dát pozor při tom online odbavení? Díky

před rokem
nikca.svob

:-D :-D Tak 5o nás tam bude třeba brečet vic... on-line odbavení zvládneš snadno, řekla bych že je to az trochu pro blbce :-D

před rokem
Martin Junek

Paráda, tak to mě uklidnilo, to bych měl zvládnout :-) Počítám, že mě to nějak samo navede. I tady platí být na letišti o hoďku dřív? Po X letech někam vyrážím a ještě semnou letí kámoš kterej zatím neletěl :-) No snad to nebude složitější než když jsem před lety jel se student Agency úplně jinym spojem, než na kterej jsem měl koupenej lístek :-)

před rokem
nikca.svob

:-D :-D Tak 5o nás tam bude třeba brečet vic... on-line odbavení zvládneš snadno, řekla bych že je to az trochu pro blbce :-D

Některé hotely, např. ve Foriu mají pro své hosty termální bazény zdarma, jsou někde kryté, někde otevřené na zahradě. velké veřejné lázně s 22 bazény jsou ve Foriu na pobřeží u moře a další termální lázně jsou v lokalitě Sant Angelo, malé romantické zátoce poblíž Foria je ve skalním masivu areal termálních lázní .

Odpovědět
před rokem

Ahoj, tak 20.1.2017 letím :-) Když nemáte WDC - "WIZZ klub", tak na této akci pokud by jste letěli ve dvou, tak se už vyplatí pořídit. Letím s kamarádem a klubový poplatek ca 800,- se nám na této akci vrátí, takže to máme celkem o ca 200,- levnější než bez WIZZ klubu a při další případný cestě už jen šetřím ;-)

Martin

před rokem

Tak to jsme rádi za tuto informaci...

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 80%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 56%
A už tam budem?
ušetříš až 28%
To bude jízda!
ušetříš až 28%
To bude jízda!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 3 komentáře
4429 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Neapol

Do centra města a přístavu jezdí přímá linka „Alibus“. 90minutová přestupní jízdenka, které platí i na ostatní druhy dopravy, stojí 5 € při koupi v autobusu u řidiče nebo v trafice. Na letišti lze pořídit například v obchodě Sun Store. Autobusy jezdí od 6:00 do 23:40 každých 15–20 minut. Cesta do centra trvá necelou půlhodinu. Informace najdete na anm.it.

Mírně ušetřit lze pěší chůzí cca 150 metrů od terminálu na zastávku "Ruffo di Calabria - Aeroporto", kde jezdí autobusy číslo C68 a 580 do okrajových částí Neapole. Lze je však využít jako napaječ pro přestup na jinou linku. Jedna jízdenka stojí 1,10 €, přestupní na 90 minut 1,60 € a celodenní 3,60 €.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1BQHzjiQkKqiYCkxWDJjypQSS15E]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště jezdí autobusy i do okolních destinací:

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Neapol