Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

K výlet do stále neokoukané destinace vybízí letecká společnost Ryanair s odletem z Bratislavy. Vyměňte prodloužený víkend v naší studené kotlině za příjemnější čas strávený v okolí jihoizraelského letoviska Ejlat, kam vás zavedou levné zpáteční letenky za 23 € / 600 Kč. Kromě odpočinku u Rudého moře si třeba půjčte auto a vydejte se objevovat krásy Negevské pouště nebo Mrtvého moře. Ubytování v Ejlatu pak vyjde zhruba na 1.200 až 1.500 Kč (kolem 55 €) pro dvě osoby na jednu noc. Výrazně kvalitnější hotely za obdobné ceny najdete v pár kilometrů vzdálené egyptské Tabě, vybírejte ty, které jsou vzdáleny méně než 1 km od hranice, vyhnete se tak poplatkům za egyptské vízum i výstupní taxe z Izraele.

Kromě prodloužených víkendů můžete vyrazit i na delší týdenní pobyty, které jsou během druhé poloviny ledna dokonce jen za 20 €.

Na letiště Ovda létá Ryanair i z Prahy, aktuální ceny přesahují 1.200 Kč, není však vyloučené, že se v průběhu zimy objeví akční ceny i na této trase.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Bratislava
Bratislava BTS
Slovensko
VDA Ejlat
Izrael
Ejlat
Zpáteční 4 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 60 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden a únor

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Bratislavy na letiště Ejlat Ovda.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Takto z BTS jsme na víkend do Izraele letěli, půjčili jsme auto a zůstali jsme jen na jihu. Docela dobrý tip je Timna park, šnorchlování je nejlepší u hranic s Egyptem, na prodloužený víkend na ohřátí je to za tyhle peníze parádní.

naše dojmy a fota zde:

http://www.mojecesty.com/clanky/...okoli.html

Odpovědět
před 3 lety

Prosím o radu, rád bych jel do Egypta, Káhira a potom vlakem do Assuanu. Je lepší cestovat busem přes Eilat, nebo koupit zpátečku do Káhiry? Nebo prosím o radu, jak se do Káhiry nejlevněji dostat, v termínu únor, březen, zatím nemohu najít letenku do Káhiry pod 7000Kč. Počítám s tím, že si vízum budu muset vyřídit předem. Díky moc.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Cenám do Eilatu se asi letenky do Káhiry jen stěží vyrovnají. Nakolik jste ochoten obětovat komfort letu přímo do Káhiry záleží na vás.

Přidat odpověď
před 3 lety

A kdyz budu chtit z egyptskeho hotelu do Izrale na vylet, tak budu muset neco zaplatit?

Odpovědět
před 3 lety

Takže když když prekrocim hranice z Izraele a budu bydlet v Egyptě v hotelu ve vzdálenosti do 1 km tak neplatil vízum? Věřím, ale jak to ti celníci poznají že nepojedu dál. Můžete to nějak dovysvetlit. Předem děkuji. Viki

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Třeba tím, že ukážete rezervaci hotelu

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Hlavně ji mějte vytištěnou, jinak se vámi nebudou Izraelci vůbec vybavovat a budou chtít exit fee zaplatit tak i tak. Případně můžete zaplatit a při opětovném vstupu do Izraele si nechat peníze vrátit oproti faktuře z hotelu.

před 3 lety
Avatar uživatele eutomas
eutomas

Najnovšie neakceptujú vytlačené potvrdenie rezervácie z booking.com ( z hotela alebo akejkoľvek inej rezervačnej spoločnosti áno) Exit poplatok vrátia na spiatočnej ceste po preukázaní potvrdenia z hotela. Za Egyptské víza nikto nič nechcel, je možné, že po 1 km je ďalšia kontrola, pri prechode ukazujete pas aspoň 10x

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Lukas _19
Lukas _19

Pri pobyte v Egypte 1km od egyptosko-izraelskej hranice netreba ani egyptske viza a ani sa neplati vystupna taxa? Preco zrovna 1km a ako sa to kontroluje? Vdaka

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Mělo by skutečně stačit potvrzení o rezervaci na izraelské straně. Egyptský checkpoint je právě 1 km od hranice, takže jím ani neprocházíte.

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Musí to být ale na papíře, potvrzení v mobilu neberou. Prostě klasický tisk!

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

jižního Izraele, podle ÚJČ je to mužský rod :) http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=I...az=izrael, jinak super akce

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky ;) Tohle si prostě nikdy nezapamatuju a automaticky jsem vždy přesvědčen o ženském rodu :D

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam to bude krásný!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam jsi ještě nebyl!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Honem, dokud jsou místa!
5463 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Bratislava
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Autobusem

Do centra Bratislavy se dostanete dvojicí autobusových linek. 

Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Máte možnost zakoupit papírové jízdenky v automatu uvnitř terminálu (přijímá i karty) nebo na zastávce (přijímá jen mince), ceny papírových lístků jsou následující:

  • přestupní na 30 minut – 0,90 EUR (stačí pro cestu na hlavní nádraží)
  • přestupní na 60 minut – 1,30 EUR
  • 24hodinový – 4 EUR

Druhou možností je platba kartou přímo v autobuse u žlutého mini-automatu. Zakoupit lze pouze 45minutovou přestupní jízdenku za 1 EUR, lze však podniknout pouze 1 přestup, při kterém opět musíte přiložit kartu k označovači (už se nestrhnou žádné peníze). Kompletní informace o jízdenkách na webu dpb.sk.

Na letiště jezdí tyto autobusové linky:

  • číslo 61 (jízdní řád): jede na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za 25 minut. Odjezdy jsou každých 7 až 20 minut, první spoj na letiště jede ve 4:45, poslední z letiště pak ve 23:35
  • číslo 96 (jízdní řád): spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
  • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu.

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedete do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na trolejbus 205 a pojedete do zastávky „Autobusová stanica“. Cesta zabere asi 40 minut a zaplatíte 1 EUR při platbě kartou uvnitř autobusu nebo 1,30 EUR za papírový lístek.

Mapa všech linek bratislavské MHD ke stažení například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika

Zavřít boční panel
Ejlat
Izrael Přílet na letiště Ejlat Ovda

Do Ejlatu jezdí autobusová společnost „Egged“ linka číslo 282. Jízdenka stojí 21,50 šekelů (140 Kč), lze zakoupi i zpáteční za 42,50 NIS. Na letišti si jízdenku koupíte ve stánku v příletové hale, při cestě zpět můžete i v autobusu. Linka má jízdní řád uzpůsobený podle letového řádu, jezdí i o šabatu, tedy v pátek večer a v sobotu. Z letiště odjede autobus 45 minut po příletu, naopak z centrálního autobusového nádraží v Ejlatu pak 3,5 hodiny před odletem. Veškeré informace včetně seznamu zastávek naleznete na oficiálním webu autobusů.

Alternativní možnost představuje soukromá společnost Eilat Shuttle se svojí službou "Door to Door", tedy odvozem na předem danou adresu. Jízdenka stojí od 8 USD (185 Kč) při cestě do centra Ejlatu a zarezervovat lze online na webu společnosti.

Průvodce pro Izrael
Průvodce pro letiště Ejlat Ovda