Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ačkoliv je Ryanair spjat s nízkými cenami letenek, v posledních měsících s lepšící se ekonomikou letenky spíše zdražují a najít sexy cenu bývá citelný problém. V případě linky mezi Prahou a Boloňou se standardní ceny pomalu usídlily mezi 2–4 tisíci korunami, avšak na některých pár termínů najdeme zpáteční letenky pod 15 stovek.

Vydejte se objevit romantická podloubí „červené Boloni“, která svůj přívlastek získala díky cihlovým budovám do rudého odstínu. Ochutnejte gastronomii, která dobyla svět a třeba se cestou stavte v Rimini, Modeně, Florencii či malém státu San Marino. Hotel v Boloni bude stát okolo 1.250 Kč za pokoj a noc.

Termíny na víkend vycházejí následovně:

 • 22.–25.3. za 1.278 Kč
 • 21.–22.4. za 1.601 Kč
 • 17.–20.5. za 1.181 Kč
 • 24.–27.5. za 1.058 Kč
 • 26.–27.5. za 1.058 Kč
 • 26.–29.5. za 968 Kč

Tučně zbarvená data představují víkendový pobyt od soboty do neděle, během kterého máte asi 25 hodin na detailní průzkum metropole. Jak již bylo psáno, u delších pobytů neváhejte podniknout celodenní výpady za město. Např. zpáteční jízdenky na vlak do Florencie stojí 27 €, alternativně Flixbusem za 398 Kč, avšak s téměř čtyřnásobnou dobou jízdy. Více nejen k dopravě najdete v našem průvodci Itálií bez cestovky.

Pozor na směnný kurz! Vyhněte se v závěru objednávky přepočítání CZK na EUR, je to zbytečné a navíc by vás Ryanair obral o další peníze. Více v našem průvodci aerolinií Ryanair v sekci letenky.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BLQ Boloňa
Itálie
Boloňa
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 000 Kč . Ušetříš přibližně 68 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

Na jaké termíny jsou letenky?

Detailně jsou uvedeny výše.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší na 35 x 20 x 20 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kristyna.burdova
kristyna.burdova

Sice už mám květen za 1.500 Kč, ale pořád moc pěkný! Děkuji!:)

Odpovědět
před 4 lety

S článkem lehce nesouvisející dotaz - netušíte, zda jsou podobně levné letenky Praha-Řím v období duben/květen? Díky moc :-)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Řím se obávám už v akci nebude. Není k tomu nějak důvod poté, co odešla většina konkurence.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele cestik
cestik

gastronomii, která dobila svět - to fakt byje do očí

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Je vidět, že jsi ještě neměl pořádný boloňský špagety :D

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Asi stylově by jsi Davide měl napsat "vydět" jako "dobil" :-)

před 4 lety
Avatar uživatele LukasAK
LukasAK

"by jsi měl" je taky slušná perla;-)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Grammar nazi jsme tu fakt dlouho neměli... :D

před 4 lety
Avatar uživatele LukasAK
LukasAK

ještě že to všichni bereme s humorem, viz. smajlíky na konci příspěvků :-D

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
jakob

My se vrátili před týdnem a můžu jedině doporučit. Jen nás trochu překvapily závěje v San Marinu :)

Jinak z Vratislavi či Katovic se dá o něco málo levněji. My letěli za 1200,- dva, teď je to ale okolo 900,-za osobu.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Honem, dokud jsou místa!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Gambie
ušetříš až 36%
Hurá za zážitky!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Boloňa
Itálie Přílet na letiště Boloňa Guglielmo Marconi

Macroni Express

Automatický vláček (monorail) zvaný Macroni Express je hlavní, nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy mezi letištěm a centrem Boloni. Nástupiště je ihned před terminálem a cestu nelze minout - následujte zelené značení Macroni Express. V Boloni přijíždí na hlavní vlakové nádraží Bologna Centrale, odkud už můžete směle pokračovat i vlaky mířícími do Rimini nebo San Marina.

Trasu letiště-centrum jede vláček pouhých 6 minut a odjíždí v intervalu jednou za 4 až 10 minut.

Jednosměrný lístek stojí 9,70 EUR. Zpáteční jízdenku zakoupíte za 17 EUR.

Jízdenky lze zakoupit dvěma způsoby - tradičně v samoobslužných terminálech u výdeje zavazadel nebo přímo u vstupu na stanici vláčku a nebo moderněji přiložením platební karty u vstupních a výstupních turniketů. Jízdné vám bude odečteno automaticky.

Při cestách zpět na letiště si udělejte časovou rezervu, neb kapacita vláčku je asi 50 osob a při vytížených časech můžete čekat na odjezd.

Oficiální informace na webu marconiexpress.it.

Městské autobusy ze zastávky Birra

Nejlevnější způsob dopravy tkví ve využití městských linek operovaných dopravcem Tper. Ty ale nezajíždí na letiště, nýbrž na 1 kilometr vzdálenou zastávku Birra.

Na zastávku Birra můžete dojít po chodníku do 15 minut nebo využít autobus linky 54. Ten však z letiště odjíždí jednou za hodinu vždy v celou.

Z Birra poté využijete autobusy linky 81 nebo 91. Ty jezdí každých 15 minut na shodně na vlakové nádraží Bologna Centrala a trasu urazí za 26 minut.

Lístek stojí 1,50 EUR při nákupu v trafice Bar Incontro na zastávce Birra. Další prodejní místa najdete na stránce tper.it/rivendite. Platnost lístku je 75 minut od označení při nástupu do autobusu.

Autobus 944

Pokud máte cestu z/na letiště v časných hodinách nebo pozdních večerních, můžete využít i expresní autobus linky 944. Odjíždí z boloňského nádraží v 5:00 a 5:20. V opačném směru linku 944 využijete při odjezdu z letiště v 00:15 a 00:45.

V mezičase jezdí tento autobus pouze k hlavní nemocnici Ospedale Maggiore. Sice zde můžete přestoupit na další městské autobusové linky, ale levnější a stejně komfortní varianta je výše uvedených autobusů ze zastávky Birra.

Linka 944 jede z letiště k nemocnici 10 minut a odjíždí v 20 minutových intervalech. Lístek zakoupíte za 4 EUR v jednom směru.

Podrobné informace k této lince vč. jízdního řádu najdete na adrese tper.it/navettaaeroporto.

Spoje do okolních měst

Shuttly autobusy do okolních měst vyjíždí taktéž z letiště, konkrétně do měst Rimini, Florencie, Modena, Ferrara, Cervia a Marche. Konkrétní rozpis spojů včetně cen najdete zde bologna-airport.it/to-and-from-the-city. Stále však platí, že je levnější kombinace bus+vlak.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Boloňa Guglielmo Marconi