Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Povyražte si z kopýtka a vydejte se na povánoční nákupy do Londýna. Letecká společnost SmartWings nabízí zlevněné letenky z Prahy do Londýna za 1.720 Kč, a to včetně 15kg odbaveného zavazadla, které je zdarma. Velkým benefitem je fakt, že akční ceny se týkají především víkendových dní v průběhu ledna až března, z Prahy můžete odletět ve čtvrtek nebo v pátek, zpět se vrátit v neděli nebo pondělí.

Kromě shopaholiků letenky s odbaveným zavazadlem můžou posloužit i jako dobré návazné spojení pro některou z minulých akcí z Londýna dál do světa.

Cestovatelé, kteří odbavené zavazadlo nepotřebují, nechť využijí zbytky "ryanairovek" za pětikilo, o kterých jsme informovali před pár dny. Hodí se zdůraznit, že i při nejlevnější low-cost letence z ČR do Londýna, která se může dostat na hranici 500 Kč, cena s odbaveným zavazadlem nakonec vyroste na cca 1.850 Kč. Nabídka SmartWings je tak v tomto ohledu nejvýhodnější.

A nezapomeňte, dopravu z letiště Gatwick do centra města plánujte s větším předstihem, jedině tak získáte nejlepší cenu jízdenek. To samé v zásadě platí i pro ubytování, byť v období ledna až března bude kapacit o mnoho více než například v létě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LGW Londýn
Spojené Království
Londýn
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 800 Kč . Ušetříš přibližně 39 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Víkendovky od ledna do března 2018.

S kým poletím?

Dopravu na letiště zajistí česká aerolinka Smartwings.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 15 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Spojené Království

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
To budou fotky!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Tam to bude krásný!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
A už tam budem?
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království Přílet na letiště Londýn Gatwick

Vlak do Londýna (rychlé, pohodlné)

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do Londýna, ale i na jih Anglie, je vlak. Stanice se nachází u jižního terminálu a jízdenky můžeme zakoupit online přes web thetrainline.com, je nutné si je však vyzvednout z automatu před vstupem na nástupiště, nepřijdou na e-mail. Nádraží je přímo spojené s terminálem jih (South), pro cestu k terminálu sever (North) musíte využít automatický vláček zdarma, jehož stanice je jen pár metrů od nádraží. 

Zrychlené spoje vás na stanici Victoria dovezou už za půl hodiny. Vlaky jezdí velmi často (intervaly 3 až 20 minut) po celou 24 hodin denně.

  • Směr Victoria: cesta trvá 33 minut, jízdenky stojí kolem 18,50 GBP, v případě nákupu 2 a více měsíců dopředu můžou být i za 12,50 GBP
  • směr St. Pancras/Kings Cross, severní Londýn: cesta zabere asi 50 až 75 minut, jízdenky od 12,90 GBP
  • směr London Bridge: jízdní doba je 40 až 60 minut a za lístek zaplatíte od 12,50 GBP

Vlaky by měly být vždy vaší první volbou, pokud nejde čistě jen o cenu.

Autobusy do Londýna (levné)

Pro nejlevnější cestu do Londýna využijte autobusy National Expresscesta je však výrazně delší (kolem 90 minut, ale ve špičce může být i delší). Autobusy v Londýně zastavují na hlavním autobusovém nádraží Vicotria a na stanici Earl's Court. Spoje do žádných jiných destinací v Londýně aktuálně nejezdí.

Autobusy jezdí cca jednou za +-2x do hodiny a za jízdenku zaplatíte od 4 GBP do 8 GBP v předprodeji online. Lístek zakoupený na místě pak od 11 GBP výš. Autobusy mají kromě ceny oproti vlakům ještě jednu výhodu: zastavují před oběma terminály (North i South).

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1xPznzMEsSd2vM-RclpQfv39ok-Y&ehbc=2E312F]

Na letiště Heathrow, Stansted a Luton

Heathrow

  • přímé spojení jezdí cca 1x za hodinu, jízdní doba trvá 90–120 minut. Autobusy odjíždí od všech terminálů a zajišťují jej společnosti National Express a Megabus. Levnější Megabus nabízí jízdenky od 16,50, National Express pak jezdí za ceny kolem 25 GBP.
  • nejlevnější variantou je využití autobusu National Express (od 4 GBP do 8 GBP při koupi s předstihem) na konečnou Earl's Court/West Brompton, odkud se metrem Piccadily Line dostanete za 1,90 GBP mimo špičku, resp. 3,30 GBP ve špičce přímo na letiště Heathrow.

Stansted

Přímé spoje mezi Gatwickem a Stanstedem aktuálně nejezdí. Nejrychlejší spojení povede vlakem z Gatwicku na stanici Blackfriars v centru Londýna (od 12,50 GBP), odkud se přesunete metrem District nebo Circle Line na stanici Liverpool Street (2,50 GBP).

Odtud jezdí přímé vlaky Stansted Express za ceny od 9,70 GBP. Celkem cesta zabere kolem 2 hodin.

Luton

Nejrychlejším spojením je vlak do stanice Luton Parkway, odkud jezdí kyvadlový bus k letišti zdarma. Celkem zabere cesta vlakem zhruba 120 minut a stojí od 27,90 GBP.

Do jižní Anglie

Cesta na jih Anglie do měst jako Brighton, Portsmouth, Southampton, Worthing, Eastbourne, Hastings a dalších, je z Gatwicku velmi rychlá a jednoduchá, v mnohých případech kratší než do samotného Londýna. U jižního terminálu se nachází železniční stanice, vlaky jezdí často (intervaly od 5 do 30 minut) a pro nejlevnější jízdenku rezervujte online, například na webu thetrainline.com.

Levnější, ale pomalejší dopravu do destinací jako je Brighton, Southampton nebo Borunemouth nabízí také autobusy National Express.

Letištní hotely a okolní obce

Pokud se rozhodnete nocovat v některém z letištních hotelů, do vybraných jezdí oficiální letištní autobusy označené jako G1 až G7. Na všech linkách platí plošné jednosměrné jízdné ve výši 3 libry.

Po širokém okolí pak jezdí několik běžných meziměstských linek – mapa lokálních spojení.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Londýn Gatwick