Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Novou pravidelnou linkou z letiště Ostrava od 30.3.2020 se stane hodinový let do polské Varšavy s národním dopravcem LOT Polish Airlines. Létat se bude pravidelně 1 denně mimo středy a neděle.

Aktuální cena zpátečních letenek 1 486 Kč je více než fér.

V nabídce jsou nahrané i návazné lety do dalších destinací i mimo Evropu. Předpokládáme, že především tyto ceny se budou ještě upravovat. Pokud se do Varšavy vydáte za účelem městské turistiky, přečtěte si našeho průvodce Varšavou.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Ostrava
Ostrava OSR
Česká republika
WAW Varšava
Polsko
Varšava
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mikir

Warsawa neni zadnym skvelym letistem pro lety mimo Evropu , snad jen obcas muze mit zajimavy las minute charterovy let , z Warsawy jsou rovenez zajimave ceny do Skandinavie a take do vychodnich destinaci , ale

nevidim v tom nic vyjimecneho pro Ostravu zejmema pri cene okolo 1500 Kc

Pokud je rec o ekonomicke situaci severni Moravy ,tak spousta lidi odeslo pracovat do UK , Irska ,a do jinych zapadnich zemi ,takze tam by bylo rozumnejsi orientovat zamereni a to LOT rozhodne nesplnuje .ale ona kazda nova linka muze najit svou klientelu ,taze se nechme prekvapit ,ale uprimne si nemyslim , ze to Ostravu nejak rozhoupe

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Mikire zase placas do větru, aspoň se podívej kam Lot z WAW leta a jaké má ceny než tady začneš rozumovat.Jejich longhauly do USA a JV Asie jsou za dobrou cenu,mají často akce a co jsem viděl a četl nějaké recenze,tak i úroveň je velmi slušná.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Mikir si zase nevidí do úst. Kdyby těch gastarbeiterů bylo tolik, tak by asi linku do OSR uživili.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Randy
Randy

No nevím.. cestovatelé z téhle oblasti ČR jsou povětšinou paštikáři a jezdí z finančních důvodů tak maximálně do Chorvatska pod stan - a teď prý z Ostravy na konec světa :))

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 638 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-11-27T13:00:01+01:00)

Tak toto je fakt dementní názor! Ostravsko už dávno není plný chudáků, naopak je tam silná střední třída a spusta bohatých lidí a třeba v meziročním nárustu kupní síly je Moravzskoslezský kraj nejrychleji rostoucím (spolu s Prahou a Vysočinou).

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Přidal se před 9 lety
  • Napsal 737 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-11-27T13:16:54+01:00)

Silná střední třída není nikde v republice, mimo Prahu.

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Tak srovnej dobu před 30 lety a nyní. A ano Praha je úplně někde jinde než zbytek republiky a vždycky bude, takže touto optikou je opravdu silná střední třída jen v Praze. Já ale reagoval na ten hloupý stereotyp výše.

před 3 lety
Avatar uživatele Roman _14
Roman _14

Dnes už nemusíš být "středně bohatý" , abys mohl létat. Na letištích v Katovicích a Krakově potkávám snad více Čechů než Poláků a tipuji, že to nebudou Pražáci.

Jsem ze Severní Moravy a fakt nevím, jestli jsem střední třída. Zřejmě nevydělávám jako nadprůměrný Pražák, ale každoročně létám na dovolenou v zimě do Asie nebo Stř.Ameriky a během roku několikrát po Evropě (do výše dovolené :-)). A z mých deseti kámošů, kteří jsou na tom platově možná o něco hůř než já, to 8 dělá podobně.

Ale chápu, že někteří Pražáci, kteří tady nikdy nebyli, mají ten syndrom, že jsou pukem světa. A já jim to neberu. Stejně tak neberu názor například na Polsko těm, kteří tam nikdy nebyli - jako, že mají nejhorší maso, dálnice...

A k tématu - spoj z OV do Warszawy je určitě super. Určitě to rozšíří možnosti. Otázkou je, jak dlouho vydrží. Zatím je pro mě nejlepší 1,5h po dálnici (polské, 3 pruhové s perfektním povrchem) do Krakova, odkud toho také létá celkem dost - např. KLM do AMS s krátkými přestupy dále do Asie/Ameriky...

před 3 lety

..kliid...Randy je jen ubohý dement :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
nadya

Konečně něco!

Určitě si výlet udělám. Super přípoj pro Soul a Gdaňsk. Jen škoda, že už to nevychází pro Lublań. Pro ostatní je to o.k. Třeba Oslo, Amsterdam, New York a další.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele sc0rpio
sc0rpio

Super!

Odpovědět
před 3 lety

To je super i pro lidi z Brna!!!

Odpovědět
před 3 lety

Perfektní zpráva! s LOTem do celého světa!

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
Honem, dokud jsou místa!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
A už tam budem?
Cabo Girao
ušetříš až 44%
To musíš vidět!
Edinburgh
ušetříš až 75%
A už tam budem?
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Ostrava
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava

Zavřít boční panel
Varšava
Polsko Přílet na letiště Varšava Chopin

Letiště je spojeno s Varšavou železničními i autobusovými linkami. Jízdné je pro všechny trasy stejné: na 75 minut 4,40 zlotých (zóna 1); na 90 minut 7 zlotých a na celý den 15 zlotých. Autobusy i vlaky jezdí většinou od 5:00 do 23:00, noční linky na letiště nejezdí.

Nejrychlejší cesta do centra je vlakem S2, S3 a RL, který vás doveze na hlavní vlakové i autobusové nádraží, do centrální části města, kde se kříží mnoho tramvajových a autobusových linek i na východ Varšavy. Linka S2 nejede přes hlavní nádraží (zastavuje na blízké stanici Srodmiescie). Cesta do centra trvá asi 25 minut a souhrnný interval všech linek dohromady činí 20–30 minut. 

Pro nejpohodlnější cestu do historické části Varšavy bez nutnosti přestupvat zvolte autobus číslo 175. Na letišti zastavují i linky 148, 188 a 331. 

  • Kompletní informace o MHD ve Varšavě najdete na ztm.waw.pl.

Na letiště Modlin

Při přestupu na menší varšavské letiště mějte na paměti, že se nachází poměrně daleko a mezi lety byste si měli nechat minimálně 3,5hodinovou rezervu. Přímé spojení do vesnice Modlin zajišťuje vlaková linka RL, která jede jednou za hodinu. Z nádraží Modlin se na letiště svezete kyvadlovým autobusem, který je obsažen v ceně jízdenky. Celkem cesta zabere hodinu a půl při ceně 20,30 zlotých. 

Přímé autobusové spojení společnosti Modlin Bus stojí 39 zlotých, trvá asi 70 minut a jede zhruba jednou za tři hodiny, viz jízdní řád.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1BcNzoxJO9eGt5vCvxrscxQwp49w]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Varšava Chopin