Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejspíš jednu z posledních možností, jak si užít letní dovolenou u moře se vším všudy, nabízí cestovní kancelář Fischer skrz svůj portál Etravel. Zpáteční last-minute letenka do největšího města Larnaky s odletem z Prahy v pondělí 10.9. a návratem za týden 17.9., je k mání za atraktivní cenu 1.990 Kč na osobu, aktuálně je dostupných posledních 6 míst. Využít můžete i zítřejší odlet z Bratislavy za 1.390 Kč (54 €).

Podnebí Kypru se ještě minimálně do poloviny října může chlubit klasickým letním počasím a příjemně prohřátým mořem. Z letiště v Larnace se navíc pohodlně dostanete autobusy nebo půjčeným autem po celém Kypru, výlet si lze bez problémů udělat i na Severní Kypr jen s občanským průkazem. Při plánování cest využijte našeho průvodce po Kypru s mapkou nejzajímavějších míst.

Ceny ubytování jdou v září rapidně dolů, proto i v turistických letoviscích typu Ayia Napa apartmán s přehledem do 8.000 Kč na týden pro dvě osoby

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LCA Larnaka
Kypr
Larnaka
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 500 Kč . Ušetříš přibližně 64 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

10. - 17.9.

Jsou během letu přestupy?

Přímý let z Prahy na letiště Larnaka.

S kým poletím?

Up Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 15 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Kypr

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, zarazila mě informace, že na navštívení Turecké části ostrova ID nestačí. Je pravda, že na internetu není vůbec jednoduché tuto inforamaci získat. Volala jsem teda na českou ambasádu na Kypru, kde mi řekli, že když přiletíme do Larnaky (do řecké části), tak můžeme do Turecké jen s občankou. Pas je prý potřeba jen v případě, že člověk doletí do města v Turecké části, a to kvůli tomu, že spojení letů je vžd přes Turecko.

Nemáte prosím někdo osobní zkušenost? Za týden tam letím a tento článek mě teď vystrašil, jelikož máme ubytování v Turecké části a pasy nemáme. Díky :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, je to tak, jak píšete vy :) Vloudila se stará informace, už mám také potvrzeno, že na Severní Kypr stačí OP.

před 3 lety

Ano potvrzuji osobně - na přechod / přejezd stačí OP.

Na Kypr jezdíme pravidelně v říjnu / listopadu - a ubytování bych si po zkušenostech vybral spíše v řecké části. Např. okolí Paphos nebo Ayia napa. A do turecké na 1-2 denní výlety. Např. severní Nikósie má zajímavou atmosféru v uličkách kolem mešity Selimiye. Je to kontrast proti jižní řecké části města. Je tam jednoduchý pěší přechod hranice (jen s OP) na Ledra street.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláž Zlaté Písky
ušetříš až 47%
Všude dobře, co doma!
San Blas
ušetříš až 32%
To budou fotky!
Portoriko
ušetříš až 45%
A už tam budem?
Teotihuacán
ušetříš až 41%
Tam jsi vždycky chtěl!
4901 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 60 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Larnaka
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

Večerní přílety ve 2:30

Letíte–li do Larnaky novou přímou linkou s Wizz Airem, přistanete na Kypru ve 2:30. V tuto chvíli musíte využít služeb taxi, které však mají oficiální ceník taxi. Za cestu do centra Larnaky zaplatíte 12 EUR, do vzdálenějších destinací 30 EUR. Agia Napa vyjde na 50 EUR a Limassol na 60 EUR.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka