Jak akci využít?

Nejspíš jednu z posledních možností, jak si užít letní dovolenou u moře se vším všudy, nabízí cestovní kancelář Fischer skrz svůj portál Etravel. Zpáteční last-minute letenka do největšího města Larnaky s odletem z Prahy v pondělí 10.9. a návratem za týden 17.9., je k mání za atraktivní cenu 1.990 Kč na osobu, aktuálně je dostupných posledních 6 míst. Využít můžete i zítřejší odlet z Bratislavy za 1.390 Kč (54 €).

Podnebí Kypru se ještě minimálně do poloviny října může chlubit klasickým letním počasím a příjemně prohřátým mořem. Z letiště v Larnace se navíc pohodlně dostanete autobusy nebo půjčeným autem po celém Kypru, výlet si lze bez problémů udělat i na Severní Kypr jen s občanským průkazem. Při plánování cest využijte našeho průvodce po Kypru s mapkou nejzajímavějších míst.

Ceny ubytování jdou v září rapidně dolů, proto i v turistických letoviscích typu Ayia Napa apartmán s přehledem do 8.000 Kč na týden pro dvě osoby

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Larnaka
Kypr

od 1 990 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 3 hod letu Rezervace na letenky.etravel.cz
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

  Ukázka letenek z 05. 09. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 500 Kč . Ušetříš přibližně 64 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

10. - 17.9.

Jsou během letu přestupy?

Přímý let z Prahy na letiště Larnaka.

S kým poletím?

Up Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 15 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Kypr

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, zarazila mě informace, že na navštívení Turecké části ostrova ID nestačí. Je pravda, že na internetu není vůbec jednoduché tuto inforamaci získat. Volala jsem teda na českou ambasádu na Kypru, kde mi řekli, že když přiletíme do Larnaky (do řecké části), tak můžeme do Turecké jen s občankou. Pas je prý potřeba jen v případě, že člověk doletí do města v Turecké části, a to kvůli tomu, že spojení letů je vžd přes Turecko.

Nemáte prosím někdo osobní zkušenost? Za týden tam letím a tento článek mě teď vystrašil, jelikož máme ubytování v Turecké části a pasy nemáme. Díky :)

před rokem
Kryštof Hájek

Ahoj, je to tak, jak píšete vy :) Vloudila se stará informace, už mám také potvrzeno, že na Severní Kypr stačí OP.

před rokem

Ano potvrzuji osobně - na přechod / přejezd stačí OP.

Na Kypr jezdíme pravidelně v říjnu / listopadu - a ubytování bych si po zkušenostech vybral spíše v řecké části. Např. okolí Paphos nebo Ayia napa. A do turecké na 1-2 denní výlety. Např. severní Nikósie má zajímavou atmosféru v uličkách kolem mešity Selimiye. Je to kontrast proti jižní řecké části města. Je tam jednoduchý pěší přechod hranice (jen s OP) na Ledra street.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 74%
To musíš vidět!
Levné Jordánsko z Prahy
918 Kč
2019-09-13T17:03:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 61%
Tam chceš!
ušetříš až 13%
A už tam budem?
ušetříš až 42%
A už tam budem?
4463 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Kypr Přílet na letiště Larnaka

Do Larnaky i okolních obcí jezdí několik autobusových linek, stejně jako do ostatních míst na celém Kypru. Běžná cena jízdenky po Larnace činí 1,50 € (po 21. hodině večerní 2,50 €), celodenní pak 5 €. 

Chystáte-li se do centra Larnaky, můžete využít jakýkoliv spoj (linky 407, 417, 418, 419, 429), nejčastější spojení nabídne linka číslo 425. V průměru cesta zabere 20 minut, na autobus nebudete čekat déle než 30 minut a z/na letiště se svezete od 6:00 do 23:30. Zastávku MHD najdete ve druhém patře (odletová část), navigace zcela chybí. Přehledný jízdní řád s odjezdy z/na letiště do/z Larnaky najdete například zde.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11N0whGDz7NcgMZvEekxhxVdSRC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo z letiště do hlavního města Nicosia jezdí každou hodinu od 4:00 do 1:15 autobusy společnosti Flibco známé například z letiště Charleroi poblíž Bruselu. Cesta trvá 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €.

Stejná společnost provozuje linku i na letiště v západokyperském letovisku Paphos, autobusy jedou 3x denně za 15 € jednosměrně a cesta zabere hodinu a půl. Jízdneky do Nicosie i Pafosu rezervujte na flibco.com.

Průvodce pro Kypr
Průvodce pro letiště Larnaka