Průvodce státem

Kypr

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Křišťálově čisté moře a neodolatelné jídlo

Ostrov Kypr se nachází ve východní části Středozemního moře. Jeho sousedy jsou na severu Turecko, na východě Sýrie a Libanon, a na jihu Izrael a Egypt.

Kypr se pyšní až 300 slunečnými dny ročně, což z něj činí ráj pro milovníky moře a slunce. Pobřeží lemují nejkrásnější pláže v Evropě a na své si rozhodně přijdou i milovníci vodních sportů. Útesy a zátoky vám odkryjí nezapomenutelné výhledy. Pokud by vám bylo až příliš teplo, vydejte se do hor a vychutnejte si Souvlaki v jedné z mnoha horských vesniček.

Kypr si užijí jak milovníci diskoték, tak i lidé zajímající se o historii. Kypr je také vyhlášený svou výbornou kuchyní a vínem.

Průvodce pro tebe napsal Rostislav Vepřek
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - září
Plážové válení bude nejlepší o prázdninách, poznávačka kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 55 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Kypr

Co vidět a navštívit na Kypru

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Kypru

Zavřít boční panel

Nikósie

Hlavní město, kde můžete poznávat spoustu muzeí a atrakcí. Doporučujeme navštívit Shacolas Tower Museum & Observatory, který se nachází na Ledra Street a umožňuje 360 stupňů výhled na celou Nikósii. Vstupné stojí 2,5 eura.

Pivo Microbrewery, Nikósie – Milovníci piva by rozhodně měli navštívit tuto neobyčejnou pivnici, která se nachází kousek od turecké hranice. Pivo se vaří přímo tady, proto o kvalitu a čerstvost nemusíte mít obavy. Majitelé pivnice studovali celý proces vaření v České republice, tudíž se s nimi domluvíte i česky. Pivo je bezkonkurenčně nejlepší v celé Nikósii.

Ledra Street, Nikósie – Nezapomeňte na procházku po ulici Ledra Street, která má jedinečnou atmosféru. Až projdete celou ulici, dostanete se na hranici, přes níž se můžete dostat na tureckou část.

Zavřít boční panel

Ayia Napa

Jedna z nejvyhledávanějších destinací na Kypru vám nabídne překrásné pláže, desítky klubů, koncerty, vodní park nebo např. výlet lodí. Je možné si rezervovat velké množství organizovaných výletů lodí, kde se můžete jet podívat např. na delfíny. Pro zamilované páry doporučujeme navštívit přístav, nebo se zajít podívat na most lásky (Love Bridge), který vyčnívá mezi útesy. Další možností je návštěva zábavného parku, kde si užijete např. vyhlídku z ruského kola.

Zátoka Blue Lagoon, Ayia Napa – Tato zátoka přímo vybízí k potápění, dostanete se k ní lodí z přístavu v Ayia Napě.

Zavřít boční panel

Cape Greco

Vyšplhejte na skálu a užijte si neopakovatelné výhledy na širé moře. Stoupat budete po stezkách vedoucích až nahoru, kde si můžete sednout na lavičku a pozorovat nekonečné moře. Dostanete se tam autobusem číslo 101 z Ayia Napy a vystoupíte na zastávce Cape Greco. Tímto autobusem se také dostanete na ty nejlepší pláže v okolí Ayia Napy jako Konnos Beach nebo Fig Tree Bay. Řidič autobusu většinou hlásí, jak se která zastávka jmenuje.

Zavřít boční panel

Sea Caves

Sejdete-li dolů z Cape Greco, můžete navštívit jedinečné útesy, z nichž se dá skočit do průzračně modré vody. Dbejte přitom na základní obezřetnost a neskákejte v případě velkých vln. Pěšky se tam dostanete z autobusové zastávky Cape Greco.

Zavřít boční panel

Nissi Beach

Jedna z nejlepších pláží na Kypru, kterou byste neměli vynechat. Nachází se asi 2 km od centra Ayia Napy.

Zavřít boční panel

Konnos Beach

Rájem na zemi bychom nazvali tuto zátoku. Dostanete se tam autobusem 101 z Ayia Napy a vystoupíte na zastávce Konnos Beach. Někdy se používá i název Konnos Bay.

Zavřít boční panel

Fig Tree Bay

Je pláž s křišťálově čistou vodou a jemným pískem. Nachází se ve městě Protaras a dostanete se tam autobusem číslo 101 z Ayia Napy a vysednete na zastávce Fig Tree Bay.

Zavřít boční panel

WaterWorld Themed Waterpark

Užijte si svůj den s dětmi nebo si zablbněte se svým partnerem ve vodním parku, který je největší v Evropě. Pro děti do 2 let je vstupné zdarma, pro dítě od 3 do 12 let zaplatíte 24 euro, a vstup pro dospělého činí 38 euro. Odkaz na web: http://waterworldwaterpark.com/.

Zavřít boční panel

Kourion

Pozůstatky antického města se nachází pár kilometrů od Limassolu. Najdete zde amfiteátr, který se dnes používá pro konání koncertů a nabídne se vám krásný výhled na mořskou hladinu. Otevřeno je celoročně a vstupné činí okolo 2 eur.

Zavřít boční panel

Aphrodite’s Rock (Petra tou Romiou)

Jako rodiště bohyně Afrodity je tato pláž populární destinací a nabízí jedinečnou atmosféru. Z pláže jsou viditelné 2 skály a na tu větší můžete vyšplhat až nahoru.

Zavřít boční panel

Omodos

Tato malebná vesnička je typickým příkladem kyperské kultury a vychutnáte si zde typickou kyperskou kuchyni. Nachází se poblíž pohoří Troodos a je známá i díky své produkci vína.

Zavřít boční panel

Kakopetria

Atmosféra v této vesničce je vskutku výjimečná. Uvidíte typické kyperské domečky a naskytnou se vám výhledy na nedaleké pohoří Troodos. Kávu si můžete dát v místní hospůdce. Do těchto vesniček se nejlépe dostanete autem.

Zavřít boční panel

Limassol

Nádherná promenáda lemující pobřeží se vám určitě bude líbit. Navštivte také největší přístav na Kypru, Limassol Marina, který je romantickým místem zejména pro zamilované.

Zavřít boční panel

Akamas Peninsula National Park

Tento národní park je jedno z nejkouzelnějších míst na Kypru. Jeďte autobusem nebo autem do Baths of Aphrodite a vydejte se pěšky podél útesů do Modré Laguny (Blue Lagoon). Více informací v sekci Aktivity a výlety.

Zavřít boční panel

Paphos Archeological Park

Pokud jste milovníci historie, památek a architektury, neměli byste vynechat tento archeologický park zapsaný v seznamu UNESCO, situovaný kousek od Paphosu. Vstupné stojí 4,5 €.

Zavřít boční panel

Tombs of the Kings

Podzemní hrobky z dob čtvrtého století před naším letopočtem ocení znalci historie a památek. Vstupné činí 2,5 €.

Zavřít boční panel

Paphos

Nejlepší město kultury pro rok 2017 nabízí spoustu kulturního vyžití jako letní kina, moderní umění, hudbu, gastronomii, divadlo a další. Město je zapsané na seznamu UNESCO díky svým starověkým pozůstatkům.

Zavřít boční panel

Camel Park

Park, který se nachází asi 15 minut od Larnacy vám nabídne dobrodružství pro celou rodinu. Zajezděte si na velbloudovi a odneste si domů krásný zážitek. V areálu se také nachází hřiště pro děti a restaurace. Webová stránka je zde: http://www.camel-park.com/.

Zavřít boční panel

Caledonia Waterfalls

Jeden z největších vodopádů na Kypru, k němuž se dostanete po stezce obklopené lesem dlouhé 3 km. Výlet je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti.

Počasí a sezóny na Kypru

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kypr
Počasí stejné pro celý ostrov

15 °C

15 °C

17 °C

22 °C

26 °C

30 °C

32 °C

32 °C

30 °C

28 °C

20 °C

16 °C

Počasí

Počasí na Kypru je příjemné po celý rok. Léta jsou suchá a bez srážek, naopak v zimě občas nějaká ta kapka spadne. Teplota moře se pohybuje kolem 25 stupňů a léto trvá až 8 měsíců. Zimy jsou mírné a teploty mohou vystoupat i na 20 stupňů. Uprostřed léta počítejte s teplotami přesahující 30 stupňů na pobřeží, a přes 35 stupňů ve vnitrozemí. Letní noci jsou příjemné s teplotami přes 20 stupňů.

Sezóny a kdy vyrazit

Pokud se chystáte vyrazit k moři, ideálními měsíci k návštěvě jsou květen až září. Pokud se chystáte do vnitrozemí, např. do Nikósie, vyhněte se měsícům červenec a srpen, kdy teploty atakují 40 stupňů. Pokud se však rozhodnete navštívit Kypr kdykoli, počasí vás rozhodně nezklame.

Skvělé akce na Kypr

Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 45%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 48%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 48%
Akce starší 2 týdnů
26 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu