Okružní cesta Ruskem přes Gdaňsk, Kaliningrad, Petrohrad a Moskvu. Balíček od 3 755 Kč

 • ...
 • Akční letenky
 • Okružní cesta Ruskem přes Gdaňsk, Kaliningrad, Petrohrad a Moskvu. Balíček od 3 755 Kč

Jak akci využít?

Od cesty do Ruska každého z nás odradí poměrně vysoká cena za udělení víza, ve výsledku nemá cenu se vydat do Ruska například jen na prodloužený víkend v Moskvě. Využijte proto vízum naplno a procestujte ty nejznámější a nejvyhledávanější místa v rámci jedné cesty. Nakombinovat letenky do Moskvy a Petrohradu je celkem snadný úkol, ale pokud byste chtěli zabrousit i do ruské exklávy, kterou je Kaliningradská oblast, to už chce trošku fantazie. Cestování do této oblasti je celkem komplikované, abychom tedy nelétali sem a tam, šikovně využijeme nové linky Wizz Airu z Vídně do Gdaňsku, který je stejnou perlou severu jako Královec nebo Kalinigrad, chcete-li, do nějž se po krátké návštěvě hanzovní metropole dopravíme pohodlně a levně autobusem. Kaliningradská oblast není hojně turisty navštěvovaná, o to víc pro nás bude mít nádech jakési „evropské exotiky“. Z Královce využijeme letecký přesun do Petrohradu, kde navštívíte nejznámější muzeum na světě, Ermitáž, nebo Zimní palác, někteří nadšenci si nenechají ujít plovoucí muzeum, kterým není nic jiného než slavný křižník Aurora.

Pro dopravu z Petrohradu do Moskvy opět využijeme letadla. Při rezervaci letenky se společností S7 můžete vybírat z několika letů během dne. Samotnou Moskvu netřeba představovat. Kdo by neznal pojmy, jako jsou Rudé náměstí, Kreml či Chrám Vasila Blaženého, ten o Rusku ví pramálo.

Z Moskvy se vrátíme nízkonákladovou společností Pobeda do Bratislavy.

Časový rozvrh cesty:

 • 29. 4. letecky Vídeň - Gdaňsk
 • 1. 5. autobusem Gdaňsk - Královec
 • 4. 5. letecky Královec - Petrohrad
 • 7. 5. letecky Petrohrad - Moskva
 • 10. 5. letecky Moskva - Bratislava

Celý itinerář je nastaven tak, aby byl dostatek času prozkoumat všechny cíle cesty a slouží jako inspirace pro budoucí cesty do Ruska. Data si můžete uzpůsobit dle svých požadavků, není ani vyloučeno, že se dostanete na nižší cenu. Jak už jsme předeslali v prvním odstavci, musíte počítat s tím, že další nutnou položkou pro cestu do Ruské federace bude obstarání víza. O tom, jak na to, kolik to bude stát, se dočtete v návodu v jednom z minulých příspěvků.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Vídeň
Rakousko
Gdaňsk
Polsko

od 245 Kč 

Vyhledej letenky
Jednosměrná přímý let 1.5 hod letu Rezervace na wizzair.com
Gdaňsk
Polsko
Kaliningrad
Rusko
Jednosměrná bez přestupu 4.5 hod jízdy Rezervace na kenigauto.com
Balíček
Kaliningrad
Rusko
Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Rusko
Moskva
Rusko

od 2 390 Kč 

Vyhledej letenky
Open-jaw přímý let 1.5 hod letu Rezervace na s7.ru
Moskva
Rusko
Bratislava
Slovensko

od 895 Kč 

Vyhledej letenky
Jednosměrná přímý let 2.5 hod letu Rezervace na pobeda.aero

  Ukázka balíčku z 01. 03. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Do kdy akce platí?

Ceny letenek jsou platné v momentě zveřejnění příspěvku

Na jaké termíny jsou letenky?

Tento itinerář je sestaven na cestu od 29.4. do 10.5.

S kým poletím?

Vystřídáte postupně společnosti Wizz Air, S7 Airlines a Pobeda

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Všechny letenky zahrnují přepravu standardního příručního zavazadla vč. posledního úseku cesty u Pobedy, tam je nutné zavazadlo odbavit

Co podniknu v destinaci?

Rusko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jukni

Odpovědět
před 13 dny

Mrkni

Odpovědět
před 13 dny
cizy

no ja cakam na letnu moskvu za normalnu cenu, zatial nic moc teda :/

netusite ci S7 planuje dalej lietat z VIE? Stale maju kalendar len do maja...

Odpovědět
před 15 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Neplánují rusáci v dohledné době elektronická víza?

Taková technologická velmoc a nechá se zahanbit americkými, kanadskými, vietnamskými, ázerbajdžánskými.... imperialisty.

Odpovědět
před 15 dny

Skvělé, víc takových originálních itinerářů!

Mezi Petrohradem a Moskvou si myslím, že by stačil i rychlovlak.

Odpovědět
před 16 dny
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Není lepší z Petrohradu do Moskvy použít vlak? Vlaků jezdí hodně, ať nočních, tak i denních rychlovlaků s dobou jízdy 3,5-4h centrum - centrum. Cena by měla být okolo 750Kč.

http://pass.rzd.ru/static/public...RE_ID=5191

před 16 dny
Lukáš Horák
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 1325 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-01T16:00:05+01:00)

To je na každém, sám mám v plánu využít Sapsan. Vzhledem k tomu, že na květen jízdenky nejsou ještě v prodeji, tak jsem se neměl čeho chytit, myslím cen, variantu s vlakem jsem tedy vypustil.

před 16 dny
Lukáš Horák

Tak vidím, že jsou, každopádně cenově se ty rychlovlaky vyrovnají letence...

před 16 dny
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Nevim kolik stojí letenka, ale na 7.5. vidím ceny na Sapsan 2005RUB (750Kč), když uvážíme ještě cestu na/z letiště, tak to ve výsledku vyjde časově lépe spíš pro vlak, nemluvě pak o pohodlí.

před 16 dny
Lukáš Horák
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 1325 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-01T16:39:27+01:00)

Však jsem psal, že ať si každý rozhodne sám, letecký fanda poletí letadlem, je tam třeba zajímavá letenka přes Kalugu za pětikilo, a šotouš to zase vezme vlakem...

Přidat odpověď
před 16 dny
cali

Pěkné, kdybych tu byl, šel bych do toho.

před 16 dny
Lukáš Horák

Mám skoro to samé v letošních plánech, tak jsem si říkal, že by byla škoda se nepodělit :-)

Přidat odpověď
před 16 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 33%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 68%
Tam jsi ještě nebyl!
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Gdaňsk Lech Walesa

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Gdaňsk Lech Walesa

Zavřít boční panel
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Malé velké Slovensko

Slovensko je s přibližně 49.000 km2 rozlohou malá velká země na hranici mezi střední a východní Evropou. Uvidíte zde skoro všechno – na malém území můžete projít lužní lesy i alpské kopce, udělat si selfie na hradbách středověkého hradu i ochutnat lokální víno. Můžete si užít atmosféru města i venkova a přitom být stále v EU a platit eurem. Největší město Bratislava má jen 0,5 milionu obyvatel.

Leží mezi Maďarskem (na jihu), Ukrajinou (na východě), Polskem (na severu) a Českem a Rakouskem (na západě). Země mě tvar obdélníku, kde osa západ–východ je delší strana a osa sever–jih kratší strana. Společně se svými sousedy (kromě Ukrajiny a Rakouska) tvoří tzv. země Višegrádské čtyřky neboli V4.

Slovensko je rozděleno do 8 krajů, kterým se lidově říká župy. Hlavním městem je Bratislava, která má i vlastní kraj. Ostatní kraje nesou název lokálního centra, tedy Trnava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Prešov. Často se však používají historické názvy pro jednotlivé oblasti Slovenska jako Hont, Abov, Gemer, Spiš, Zemplín apod.

Proč obětovat dny těžko získané dovolené a přijet na Slovensko? Zde nenarazíte na každém rohu na Starbucks, ale mix kultury a přírody který opravdu stojí za to, protože zde najdete dobré víno a lokální pivovary, vše je blízko a protože setkání západu a východu Evropy se podařilo právě na Slovensku. 

Užít si můžete relax v lázních, procházky ve starých uličkách měst, ale i moderní nákupní centra, adrenalin na horách a pohodu při dobrém jídle.

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika