Jak akci využít?

Od cesty do Ruska každého z nás odradí poměrně vysoká cena za udělení víza, ve výsledku nemá cenu se vydat do Ruska například jen na prodloužený víkend v Moskvě. Využijte proto vízum naplno a procestujte ty nejznámější a nejvyhledávanější místa v rámci jedné cesty. Nakombinovat letenky do Moskvy a Petrohradu je celkem snadný úkol, ale pokud byste chtěli zabrousit i do ruské exklávy, kterou je Kaliningradská oblast, to už chce trošku fantazie. Cestování do této oblasti je celkem komplikované, abychom tedy nelétali sem a tam, šikovně využijeme nové linky Wizz Airu z Vídně do Gdaňsku, který je stejnou perlou severu jako Královec nebo Kalinigrad, chcete-li, do nějž se po krátké návštěvě hanzovní metropole dopravíme pohodlně a levně autobusem. Kaliningradská oblast není hojně turisty navštěvovaná, o to víc pro nás bude mít nádech jakési „evropské exotiky“. Z Královce využijeme letecký přesun do Petrohradu, kde navštívíte nejznámější muzeum na světě, Ermitáž, nebo Zimní palác, někteří nadšenci si nenechají ujít plovoucí muzeum, kterým není nic jiného než slavný křižník Aurora.

Pro dopravu z Petrohradu do Moskvy opět využijeme letadla. Při rezervaci letenky se společností S7 můžete vybírat z několika letů během dne. Samotnou Moskvu netřeba představovat. Kdo by neznal pojmy, jako jsou Rudé náměstí, Kreml či Chrám Vasila Blaženého, ten o Rusku ví pramálo.

Z Moskvy se vrátíme nízkonákladovou společností Pobeda do Bratislavy.

Časový rozvrh cesty: 

 • 29. 4. letecky Vídeň - Gdaňsk
 • 1. 5. autobusem Gdaňsk - Královec
 • 4. 5. letecky Královec - Petrohrad
 • 7. 5. letecky Petrohrad - Moskva
 • 10. 5. letecky Moskva - Bratislava

Celý itinerář je nastaven tak, aby byl dostatek času prozkoumat všechny cíle cesty a slouží jako inspirace pro budoucí cesty do Ruska. Data si můžete uzpůsobit dle svých požadavků, není ani vyloučeno, že se dostanete na nižší cenu. Jak už jsme předeslali v prvním odstavci, musíte počítat s tím, že další nutnou položkou pro cestu do Ruské federace bude obstarání víza. O tom, jak na to, kolik to bude stát, se dočtete v návodu v jednom z minulých příspěvků.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Vídeň
Rakousko
Gdaňsk
Polsko
Jednosměrná přímý let 1.5 hod letu Rezervace na wizzair.com
Gdaňsk
Polsko
Kaliningrad
Rusko
Jednosměrná bez přestupu 4.5 hod jízdy Rezervace na kenigauto.com
Balíček
Kaliningrad
Rusko
Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Rusko
Moskva
Rusko

od 2 390 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw přímý let 1.5 hod letu Rezervace na s7.ru
Moskva
Rusko
Bratislava
Slovensko
Jednosměrná přímý let 2.5 hod letu Rezervace na pobeda.aero

  Ukázka balíčku z 01. 03. 2018.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jukni

Odpovědět
před rokem

Mrkni

Odpovědět
před rokem
cizy

no ja cakam na letnu moskvu za normalnu cenu, zatial nic moc teda :/

netusite ci S7 planuje dalej lietat z VIE? Stale maju kalendar len do maja...

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Neplánují rusáci v dohledné době elektronická víza?

Taková technologická velmoc a nechá se zahanbit americkými, kanadskými, vietnamskými, ázerbajdžánskými.... imperialisty.

Odpovědět
před rokem

Skvělé, víc takových originálních itinerářů!

Mezi Petrohradem a Moskvou si myslím, že by stačil i rychlovlak.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Není lepší z Petrohradu do Moskvy použít vlak? Vlaků jezdí hodně, ať nočních, tak i denních rychlovlaků s dobou jízdy 3,5-4h centrum - centrum. Cena by měla být okolo 750Kč.

http://pass.rzd.ru/static/public...RE_ID=5191

před rokem
Lukáš Horák
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1477 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-01T16:00:05+01:00)

To je na každém, sám mám v plánu využít Sapsan. Vzhledem k tomu, že na květen jízdenky nejsou ještě v prodeji, tak jsem se neměl čeho chytit, myslím cen, variantu s vlakem jsem tedy vypustil.

před rokem
Lukáš Horák

Tak vidím, že jsou, každopádně cenově se ty rychlovlaky vyrovnají letence...

před rokem
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Nevim kolik stojí letenka, ale na 7.5. vidím ceny na Sapsan 2005RUB (750Kč), když uvážíme ještě cestu na/z letiště, tak to ve výsledku vyjde časově lépe spíš pro vlak, nemluvě pak o pohodlí.

před rokem
Lukáš Horák
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1477 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-01T16:39:27+01:00)

Však jsem psal, že ať si každý rozhodne sám, letecký fanda poletí letadlem, je tam třeba zajímavá letenka přes Kalugu za pětikilo, a šotouš to zase vezme vlakem...

cali

Pěkné, kdybych tu byl, šel bych do toho.

před rokem
Lukáš Horák

Mám skoro to samé v letošních plánech, tak jsem si říkal, že by byla škoda se nepodělit :-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 47%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 25%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 23%
Hurá za zážitky!
4386 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

 • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
 • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Polsko Přílet na letiště Gdaňsk Lech Walesa

Na letišti naleznete železniční zastávku Gdańsk Port Lotniczy, odkud každých 15 minut odjíždí vlaky společnosti SKM na stanici Gdansk-Wrzeszcz s dobou jízdy 30 minut. Cena lístku činí 5,20 zlotých a detailní jízdní řád najdete na webu dopravce. Vlak můžete využít i pro cestu do Gdynie nebo města Kartuzy poblíž Kaszubského národního parku.

Alternativou jsou autobusové linky číslo 110 (na Gdansk-Wrzeszcz) a 210 (na Gdansk-Glowny) s cenou 3,20 zlotých a dobou jízdy 40–50 minut, lístek koupíte v automatu u zastávky. Jízdní řády naleznete na odkazu MHD

V noci (0:00 - 5:00) jezdí noční autobusová linka N3 na Gdansk-Glowny.

Pro cestu do Sopot využijte autobus 122, případně zvolte cestu vlakem přes Gdansk-Wrzeszcz.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1xw9cBI3A8UjPgMA4xpwr-KkTD38]

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Gdaňsk Lech Walesa

Zavřít boční panel
Polsko

Fénix, který povstal z popela

Polská republika je stát ležící ve střední Evropě, jež hraničí s Německem na západě, s Českou a Slovenskou republikou na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem na severu.

Žádná jiná země nemá takovou minulost jako Polsko, během druhé světové války prakticky zmizelo z mapy a třetina obyvatelstva byla vyhlazena. Dnes je země hrdým a nezávislým členem Evropské unie, kde z většiny míst stále dýchá historie a kde si můžete vychutnat dobroty polské kuchyně. Polská krajina je stejně rozlehlá a nevšední jako historie země, můžete obdivovat pohyblivé písečné duny, zasněžené vrcholky Tater, ponořit se do temnot skutečného pralesa nebo relaxovat u Mazurských jezer. 

Průvodce pro Polsko

Zavřít boční panel
Rusko

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko

Zavřít boční panel
Rusko Přílet na letiště Kaliningrad Khrabrovo

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Kaliningrad Khrabrovo

Zavřít boční panel
Rusko Přílet na letiště Petrohrad Pulkovo

Jedinou relevantní dopravou do města je autobus nebo maršrutka (sdílené taxi s pevně danou trasou).

Všechny linky jezdí ke stanici metra linky 2 „Moskovskaya“. Celková cesta do centra zabere 45–50 minut. Jízdenku si musíte koupit zvlášť na autobus (u průvodčího) a zvlášť do metra ve stanici za 35 RUB.

 • 39Ex – jezdí bez zastávky, cesta k metru trvá 20 minut a interval je 25–30 minut. Cena činí 30 RUB,
 • 39 – zastávkový autobus, jízdní doba činí 35 minut při intervalu 12–20 minut a ceně 30 RUB,
 • K39 – expresní maršrutka jezdí každých 5 minut a cesta zabere 15–20 minut. Jízdenka stojí 40 RUB.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Petrohrad Pulkovo

Zavřít boční panel
Rusko Přílet na letiště Moskva Domodedovo

Do Moskvy

Zdaleka nejrychlejší dopravou do centra je vlak Aeroexpress. Stanice přímo sousedí s terminálem a vlaky jezdí na Pavelecké nádraží, kde můžete přestoupit na metro linek 2 a 5.

Jízda vlakem Aeroexpress trvá 45 minut, lístek stojí 500 RUB při koupi na místě nebo 420 RUB při koupi online na aeroexpress.ru.

Ke stanici metra Domodědovská na jižním okraji Moskvy můžete využít kyvadlového autobusu s intervalem 15 minut, jízdní dobou asi půl hodiny a cenou 100 RUB.

Na letiště Šeremetěvo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Kromě předraženého taxi (až 3.000 RUB) můžete využít hromadnou dopravu:

 1. Na letišti Domodědovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Paveletskaya“ neboli Pavelecké nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Paveleckém nádraží nastoupíte na zelenou linku metra ve směru „Rechnoy Vokzal“. Na páté stanici – Beloruskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
 3. Z Běloruského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo, rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Na letiště Vnukovo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Cesta MHD z Domodědova na Vnukovo je následující:

 1. Na letišti Domodědovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Paveletskaya“ neboli Pavelecké nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Paveleckém nádraží nastoupíte na hnědou linku metra ve směru „Beloruskaya“. Na čtvrté stanici – Kievskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Hnědá linka je okružní, takže i když nastoupíte ve špatném směru, na stanici Kievskaya dojedete, byť za výrazně delší dobu. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
 3. Z Kyejvského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto určitě lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Moskva Domodedovo

Zavřít boční panel
Rusko Přílet na letiště Moskva Vnukovo

Do Moskvy

Nejrychlejší cesta do centra vede vlakem Aeroexpress. Stanice je umístěna přímo v terminálu a do města jezdí na Kyjevské nádraží. Cesta zabere 40 minut a vlak jezdí každých 30 až 60 minut. Cena je stejná jako u ostatních linek Aeroexpressu na Domodědovo a Šeremetěvo, tedy 500 RUB na místě a 420 RUB při koupi online přes aeroexpress.ru. Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci. 

Levnější alternativou je cesta linkou 911 ke stanici metra "Salaryevo". Autobusy jezdí každých 10–15 minut a celková cesta do centra i s metrem vyjde asi na 75–80 minut. Jízdenka na autobus za 55 RUB se prodává u řidiče, lístek na metro za stejnou cenu pak koupíte na stanici metra v automatu nebo u pokladny. Z terminálu se dejte vpravo, projděte kolem parkovacího domu a první ulicí s chodníkem se dejte vlevo. Podejděte estakádu, přejděte ulici a jste na zastávce, viz orientační mapka.

Spojení na stanici metra "Yugo-Zapadnaya" zajišťuje autobusová linka 611, rychlejší spojení však představuje výše zmíněná trasa 911.

Další autobusová linky, kterou z Vnukova můžete využít, je číslo 32, viz mapa níže. Autobus 526 objíždí jen moskevská předměstí a cesta ke stanici metra Teplij Stan trvá více než hodinu.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1bTATxJXA8JgvYBqYNwo6Ay5C1-I]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Domodědovo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Cesta MHD z Vnukova na Domodědovo je následující:

 1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Kyjevské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra ve směru „Kurskaya“. Na čtvrté stanici – Paveletskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Hnědá linka je okružní, takže i když nastoupíte ve špatném směru, na stanici Kievskaya dojedete, byť za výrazně delší dobu. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
 3. Z Paveleckého nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Domodědovo rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto určitě lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Na letiště Šeremetěvo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

 1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Běloruské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
 2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra. Na druhé stanici – Belorusskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
 3. Z Běloruského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo, rovněž za 420 RUB.

Samotná cesta zabere minimálně 2,5 hodiny při celkové ceně 890 RUB

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1bTATxJXA8JgvYBqYNwo6Ay5C1-I]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Moskva Vnukovo

Zavřít boční panel
Slovensko Přílet na letiště Bratislava M. R. Štefánika

Do Bratislavy se dostaneme dvojicí autobusových linek. Jízdenky jsou pro všechny linky shodné. Na 30 minut za 0,90 €, na 60 minut za 1,20 € a na celý den za 3,50 €. Lístky koupíte v automatu na zastávce (jen mince) nebo uvnitř terminálu (mince, bankovky i platební karty).

 • číslo 61: jezdí na přes Trnavské Mýto na hlavní nádraží, kam dojede zhruba za půl hodiny. Odjezdy jsou každých 15 až 20 minut,
 • číslo 96: spojí letiště s největším slovenským sídlištěm Petržalka. Cesta zabere 40 minut při intervalu 20 minut,
 • v noci jezdí na letiště linka číslo N61, která nás doveze jak na autobusové, tak na vlakové nádraží. Odjíždí jednou za hodinu,
 • více o MHD v Bratislavě

Pro cestu na autobusové nádraží zvolte linku 61, kterou pojedeme do zastávky „Zimný štadión“, kde přestoupíte na autobus 78 a pojedete do zastávky „Mlynské Nivy“, poblíž které se autobusové nádraží nachází. Zaplatíme 0,90 € a cesta potrvá asi 40 minut.

Přímo z bratislavského letiště jezdí autobusový spoj do Vídně, kde zastavuje na letišti i v centru.

 • Slovak Lines jezdí zhruba každou hodinu za ceny od 1 €. Cesta na letiště do Vídně zabere hodinu, do centra města pak hodinu a půl.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1BEAEIen_nsjS48MAGVfbWtwQ28k]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Slovensko
Průvodce pro letiště Bratislava M. R. Štefánika